Necenzurujeme.cz

Andrea to má s pláčem za sebou

a já se nikoliv jako fanoušek Sparty, ale celého českého fotbalu, musím ptát, zda to bude stačit?

Asi si mnoho z nás pamatuje ten slavný okamžik, kdy poprvé do útrob letenského stadionu zamířil italský trenér, který byl očekáván skoro tak, jako kdyby ho seslalo samo nebe..

Andrea Stramaccioni.. Dorazil na Letnou coby spása. Málokdo se však pídil po jeho minulých výsledcích a tak se většina fanoušků Sparty nechala opít médii.

Řeknu to jen krátce. Kam přišel, tam to všude všechno podělal a já opravdu netuším proč si ho vybrala Sparta. To mi zůstane záhadou asi až do konce života, stejně jako jeho dlouhé setrvávání u týmu, ač si o tom co se na Letné děje štěbetali i vrabci na střeše letenského stadionu..

Především přišli naprosto zbyteční a předražení hráči a naopak spousta z těch, kteří byli do té doby oporou, buď odešla nebo byla „mistrovsky“ usazena na lavičku a nebo přeřazena do nižších týmů..

Výsledek na sebe nedal dlouho čekat. Po zpackaných přípravných zápasech, vyletěla Sparta z pohárové Evropy s naprosto průměrným týmem z Bělehradu a dokonce nevstřelila ani gól..

Pak přišlo pár opravdu ostudných zápasů v naší lize a světe div se, pan Andrea zůstával i nadále hlavním koučem..

Nechci rozebírat o kolik Sparta přišla za působení italského trenéra peněz, dobrých hráčů a bodů v lize, ale myslím, že i nejeden fanoušek pošilhával do Edenu..

Celé to divadlo od prvního do posledního dne mi silně připomnělo kocourkovské radní… Nikdo nevěděl zhola nic a i přesto se všichni tvářili, že vědí všechno a zároveň je vše v pořádku..

Onu třešničku na dort posadil sám Andrea, který si v Itálii plačky postěžoval, že nedostal ve Spartě potřebný prostor..

Pro uklidnění českého fotbalového fanouška snad jen dodám, že jeho slzy a ukřivděná slovíčka nebral v Itálii asi nikdo vážně, protože všichni si dobře pamatovali kam dotáhl milánský Inter a posléze i Udinese..

Nevím jak dlouho bude trvat zase vytáhnout Spartu ze dna, ale poslední zápas v Karviné ukázal, že je tam všechny čeká pořádná dřina….

Snad se podaří panu Hapalovi, ve zbytku letošní sezóny, alespoň pozdvihnout morálku a dá do pořádku vztahy v kabině...

Nicméně se panu Stramaccionimu povedl kousek o který se snažila řada trenérů před ním..

V Anglii mají rudé ďábly..

No a fotbalový fanoušek v Čechách si momentálně užívá rudé klauny..

 

P.S.: Neberte ten závěr jako nějaké vysmívání, sám bych si moc přál, už i s ohledem na reprezentační výběry, aby Sparta zase fungovala tak jak má jeden z nejlepších českých klubů fungovat..

Štítky článku:

prestiž 1: 11,73 přečteno 476×

0 Hodnotit článek 4

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Andrea to má s pláčem za sebou

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse