Necenzurujeme.cz

Vulgární slovo, nemusí být důkazem neslušnosti...

Tak máme po volbách do úřadu prezidenta naší země.. Mám politiku a veškeré dění okolo vlastně moc rád. Ale tentokrát jsem si fakt nepřál nic jiného, než aby to už skončilo.

Původně jsem do druhého kola, jako volič, vůbec zasahovat nechtěl.

Vrátím se na chvilku k prvnímu kolu a možná překvapím spoustu přátel a svých blízkých, ale já ve své hlavě sázel na pana Horáčka. Že jsem se v něm nemýlil se ukázalo ihned po včerejším rozhodnutí, kdy předstoupil před novináře a na jejich otázky odpověděl stručně a jasně. Přijal demokratickou volbu občanů a prohlásil velmi statečně a pro mnohé překvapivě, že Miloš Zeman je i jeho prezidentem.

Asi některé z Vás napadlo, proč jsem fandil právě panu Horáčkovi. Bylo to pro mne snadné. Možná to někteří z Vás neregistrovali, ale on se vlastně stal ihned poté co prohlásil, že bude kandidovat, obětí řady internetových spekulantů a nepřejícníků. Mohli jsme číst, že je to zloděj, že nic neumí, že nic nedokázal a že je západní loutkou.

Michal Horáček a to ať se to někomu líbí a nebo ne, byl jednou z ústředních postav tzv. Sametové revoluce a podílel se velmi výrazně na pádu bývalého režimu. Spousta lidí o tom neměla ani páru a nebo na to již prostě zapomněla a nebo část lidí zapomněla úmyslně z důvodů toho, jak rádi psali, že když má tolik peněz, musí to být zloděj a nikdo mu nic dobrého nepřeje a všechny dobré věci, které udělal, musí být zapomenuty..

Pan Horáček je pro mne člověk, který vždy věděl co chce a nakonec se mu jeho plány a politické sny i téměř vyplnily. Navíc má charizma, které spoustě ostatních kandidátů chybělo. Tedy až na pana Hilšera, ale ten byl prostě prozatím pro podobnou pozici velmi mlád a jeho nedávné excesy vůči Rusku a Putinovi, mu už před začátkem prvního kola u spousty voličů zavřely dveře. A i jeho vystupování, po včerejším vítězství pana Zemana, jasně ukazuje, že ještě pro politiku, tu skutečnou, nedozrál. Ona je jedna věc se počmárat fixkama a někde se svléknout a pak se tomu v hospodě řechtat a jiná věc je být skutečným diplomatem, který je schopen oslovit lidi z různých politických táborů. Ale i on, pokud se ho ujmou schopní lidé, může v politice udělat velkou kariéru..

Pan Horáček včera ukázal cestu po které bychom se všichni společně měli vydat. Zapomenout na osobní roztržky i nenávisti. Národ si zvolil a je potřeba to tak přijmout. Jen malý člověk to nedokáže. A pokud se skutečně v řadách voličů pana Drahoše vyskytovalo tolik inteligentních a vzdělaných lidí, neměl by to být problém. Jenže…

Už dnes na mnoha serverech a v mnoha příspěvcích na sociálních sítích můžeme číst náznaky, že demokratická a přímá volba prezidenta, nebude částí odpůrců pana Zemana přijata a vynaloží veškeré úsilí, aby mu jeho funkční období znepříjemnili jak jen to půjde. Velice mě udivuje, že je v tomto i nadále podporují redaktoři české televize, kteří jako opaření sledovali včerejší volbu a jejich kyselé obličeje pak jasně deklarovaly, že to Zeman nebude mít vůbec snadné..

Víte, číst v diskuzích jak nevoliči Zemana přejí staronovému prezidentu tu nejhorší možnou věc v lidském životě a vzájemně se uklidňují a odhadují jak dlouho bude ještě žít, to je pro mne osobně něco tak otřesného a šíleného, že se musím zeptat sám sebe, kde se tolik nenávisti a zášti v lidech bere. Co je to za lidi? Sami sebe pasují na jakousi inteligenci a zastánce slušnosti a obviňují Zemana z rozdělování společnosti a vůbec si neuvědomují, že to právě oni jsou příčinou mnoha nesvárů a nenávisti. Jejich pravda je ta jediná a správná a jakýkoliv protinázor u nich nemá šanci a oponent se nedočká ničeho jiného než výsměchu a urážek. Prostě taková intelektuální demokracie v praxi. Nejdeš s námi, tak jsi lůza a špína…

Pan Drahoš byl velmi slabým produktem svých stvořitelů. Zcela evidentně neměl šanci odlákat Zemanovi, a nebo nerozhodnuté, voliče. Jeho arogantní vystupování vůči hlavě státu, jeho zesměšňování zdravotního stavu a v neposlední řadě pohrdání obyčejnými lidmi mu nejenže některé jeho voliče poslalo na druhou stranu, ale i všechny ty nerozhodnuté a váhající donutilo jít volit Zemana. Stejně jako mě.

Pokud se někdo ohání slušností a má, s prominutím, plnou hubu demokracie, musí se podle toho i sám chovat. Není to moje věc, ale to byly hodně špatně investované peníze a jsem si stoprocentně jist, že pokud by intelektuálové od samého začátku podpořili pana Horáčka, tak jsme včera měli prezidenta nového a opět se musím přiznat, že i podle mého gusta.

To, že se pan Horáček vyjadřoval neustále proevropsky a nemá problémy s upozaděním Ruska mi nedělá sebemenší problém. Já totiž věřím, že se EU zase vzpamatuje a začne konečně řešit ta nejdůležitější témata našich životů, tedy nás a ne peníze…

A tak ještě jednou opakuji, že by mi pan Horáček naprosto vyhovoval. Je veliká škoda, že se nestal dravcem a nešel si pro vítězství za každou cenu. Řeknu to jinak. Měl by opustit na nějaký čas ten svůj svět v uzavřené ulitě a jít do hospod a barů a tam poslouchat a naslouchat. Je třeba aby zjistil, že ne všichni lidi jsou tou lůzou a nedosahují na lidi, kterými je obklopen. Byl by určitě velmi překvapený kolik, vzdělaných a bystrých, lidí s vlastním názorem, může mezi obyčejnými lidmi potkat. To není stejné jako jít na náměstí, vylézt na pódium a z výšky koukat a poslouchat pár šťastlivců, kteří se čirou náhodou dostanou k mikrofonu a vypráví o svých problémech.

Máme staronového prezidenta. Vyhrál hlas lidu a vyhrál člověk, který byl nejzkušenějším matadorem mezi všemi kandidáty a svých znalostí plně využil.

Pro mne byla volba mezi ním a profesorem Drahošem šíleně jednoduchá. Jako šlo mnoho i mých známých volit jen proto, že NE ZEMAN, já šel volit Zemana hlavně proto, že on nepotřebuje žádnou slušnost předstírat a je pro mne jeho vyjadřování přirozené. A navíc, když někdo je a nebo si dokonce KUNDA sám říká, pak je až úsměvné, když se jeho slovům diví. Pro mne není Zeman neslušný. Je přirozený. Vadí mi na něm hromada jiných věcí, ale o tom dnes psát nebudu.

A stejně jako většinou píšu své články, protože někdo někomu ubližuje a nebo ho zesměšňuje, tak i proto jsem šel volit Zemana.

V roce 2013 jsem menší zlo nevolil. Nyní mi nic jiného nezbylo. A rád bych dodal, že Karel Schwarzenberg byl oproti panu Drahošovi skutečným gentlemanem a vzorem slušnosti..

Jestli to byla volba dobrá, ukáže čas. Trošku se bojím, že Miloš Zeman si je moc dobře vědom toho, že víc už v politice dosáhnout nemůže. Leda změnou ústavy. Slíbil, že se o to ani nepokusí. Uvidíme…:-)

V každém případě přeji našemu staronovému panu prezidentovi hromadu zdraví. To bude potřebovat ze všeho nejvíce. A pevné nervy. Protože jeho nepřátelé nebudou brát na jeho zdraví ohledy. A pokud budou skutečně, jak včera pan Drahoš slíbil, využívat tu energii okolo nich, pak i jako ateista dodávám: „Bůh s námi“ ..

Štítky článku:

prestiž 1: 9,40 přečteno 210×

1 Hodnotit článek 4

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Vulgární slovo, nemusí být důkazem neslušnosti...

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse