Necenzurujeme.cz

A přitom je to tak prosté..

Už pár let si lámu hlavu s jednou odpovědí na jednu jednoduchou otázku. A hned Vám taky milí čtenáři povím na jakou..

Ale přece jen to vezmu ještě malou oklikou a nejprve zabrousím do Itálie. V roce 1984 jsem se potkal, a vězte, že v tehdejším SSSR, se dvěma Italy. Leželi jsme spolu na pokoji v nemocnici a tak jsme měli hromadu času na vícejazyčné rozhovory o všem..

Pokud se domníváte, že ti kluci byli tenkrát. ihned od začátku, sdílní a začali mi v komunistické zemi, mně, klukovi z jiné komunistické země, vykládat jak to tam stojí za hovno a jak báječný svět je za železnou oponou, tak se mýlíte..

Bylo to pomalé oťukávání a více než oni, mi napovídaly, o tom západním světě, časopisy, které jim buď vozili krajani a nebo jim přicházely, a to už řádně prolistované a často bez některých stránek, z Itálie..

A já listoval a to co jsem neznal, jsem se od nich snažil zjistit. Takže jsem se vlastně vyptával neustále. A tak jsem se rusko-italsky tenkrát dozvídal spousty zajímavostí a věcí, které jsem ve svých třinácti letech těžko chápal. Tak nějak mi nešlo na rozum proč oni mají tam u nich tolik dobrot a krásných věcí a u nás, tedy, abych byl objektivní, oproti SSSR jsme byli potravinová a elektronická supervelmoc, je těchto věcí pomálu. Teď jsem si vybavil jak jsem byl šokovaný, když mi říkali třeba to, že doma mají 150 televizních stanic. Já znal dvě….

Dodnes mám někde schovaný časopis o sportu, kde byla spousta různých reklam na všelijaké zboží, a já ho tenkrát propašoval v tašce domu do Československa, abych jím později ohromoval kamarády…

Strašně jsem jim záviděl, ale už od mala jsem byl hrdým občanem své země a nechtěl jsem dávat najevo neskrývaný obdiv a touhu to všechno jednou vidět na vlastní oči, a tak jsem jim na oplátku vyprávěl o životě u nás a o tom, že i když u nás nemáme tolik úžasných věcí, že i tak pocházím z úžasné země, kde se dají také prožívat báječná dobrodružství a že i u nás se hraje skvělý fotbal a že v naší zemi už mají lidé totality plné zuby…

Fakt jsme se skamarádili a nikdo z nás netušil, že nám naše přátelství vydrží tolik desítek let..

Po revoluci jsme se začali navštěvovat. Poznal jsem Florencii a Milán. Viděl jsem konečně ty věci z časopisů a jejich, slov na vlastní oči. Víte, dnes je to až úsměvné, když si uvědomím, že už máme taky plné regály těch báječných věcí a už jsme si na ně zvykli natolik, že jsme skoro zapomněli, že kdysi prostě k mání nebyly..

Tak, a teď k tomu, o čem chci vlastně psát..

Věděl jsem, že italskou politiku tvoří mafie. Navenek se všichni sice tváří, že to není pravda, ale když se budete chtít dozvědět jak to tam už desítky let funguje, dojdete stejného zjištění o kterém píšu. Nechci se jakože prsit, nebo Vás nějak šokovat, ale myslím si, že o Itálii toho vím poměrně hodně a to i díky mým přátelům, kteří mi toho tolik o jejich zemi pověděli..

A tak když začaly přistávat u italských břehů lodě z Libye a jiných koutů „třetího světa“ a posléze se to jako mor začalo šířit do všech pobřežních jižních států, nešlo mi na rozum, proč s tím právě mafie nic nedělá. Nechápal jsem dlouho proč nechávají imigranty roztahovat po celé Itálii a politici to zaštiťují humanitou a solidárností..Nechápal jsem ani videa, která zachycovala útoky Afričanů a Arabů na domorodé obyvatele. Nechápal jsem tolerování zlodějen, znásilňování a jiného násilí, ničení majetku, drobné krádeže a jiné delikty.. A už vůbec mi nešlo na rozum to vytváření neprůchozích zón, ve kterých vládli namísto Italů právě přistěhovalci..

Pořád jsem si tak nějak říkal, že to nebude trvat dlouho a mafie to vezme všechno do vlastních rukou a udělá si doma pořádek..

Párkrát jsem mluvil s Walterem nebo Mikelem a ptal se jich. Jejich reakce byly ve stylu, že až přijedu, že si vše povíme.. Takže jsem se od nich nedozvěděl vlastně nic.. Tedy nic.. Dočkal jsem se momentu ve kterém se mě jeden z nich začal vyptávat jak se žije skutečně u nás a jak je těžké si na náš životní styl zvyknout.. A věřte mi nebo ne, už druhý měsíc má se svou rodinou pronajatý dům kousek za Prahou a jsou všichni šíleně spokojení a šťastní…

Zmiňuji to hlavně proto, že i díky tomu jsem začal chápat souvislosti. A jak se říká, že vše souvisí se vším, tak tady to platí dvojnásobně..

Z různých stran a od různých evropských politiků jsem slyšel častokrát slova o vymírání Evropanů, o potřebě imigrantů, aby Evropa nevymřela.. Pak přišla na řadu volná pracovní místa. Spousta slov o tom, že imigranti budou zastávat pozice, které Evropané dělat prostě nechtějí.. To vše velmi často proložené bitím se do prsou a slovech o tom jak si musíme vzájemně pomáhat a jak máme být solidární..

Jak všichni víte, ono to na některé zafungovalo a funguje. Chodí na nádraží a k hranicím vítat a zpívat, tančit a objímat. Někteří jsou možná i přesvědčení, že dělají správnou věc.. Tady bych rád napsal, že taky umím být solidární a umím druhým pomoci, když to opravdu potřebují, ale tak nějak s rozvahou a otevřenou myslí.. Ono se těžko dává na vlak do Ostravy jednomu a tomu samému člověku, který Vám v pondělí, ve středu a i ve čtvrtek bude zoufale tvrdit, že ho okradli a že Vám půjčené peníze pošle…..

Kdo chce věřit, uvěří, kdo ne, bude označen nějakou pěknou peprnější nadávkou a nazván nelidou a necitelným.. Nepřipomíná Vám to něco? Rasista, xenofob………… Už?

Zase jsem odbočil z cesty…

A tak když se alespoň pokusíte pochopit, tak stejně jako já přijdete na to, proč si nechají evropští politici dělat ve svých zemích takový brajgl, honosně zabalený do vyšších ideálů a principů..

Chlast, drogy, kurvy a nemalé zisky z korupce a sociálních dávek vypraných přes některé neziskovky… K tomu miliardy vybrané za jízdenky na gumových člunech do vysněného ráje..

Zmínil jsem italskou mafii. To bylo špatně..Tohle řídí evropská mafie. Mafie, která pevně svírá určitou skupinu politiků, kteří jim jdou na ruku a kteří obelhávají své vlastní občany…

Jenom v Itálii ve Florencii a přilehlém okolí vzniklo, podle slov tam žijících Italů, mnoho nových míst, kde seženete prakticky všechno co potřebujete. Od bouchaček, laciných štětek až po heroin.. A víte kdo tam s tím obchoduje a odvádí nemalé zisky mafii a touto cestou i spoustě politiků? Ano správně, ti, o kterých nám tvrdí, že prchají před válkou a že jim musíme pomáhat.. Jasně, že ne všichni. To jen aby to nevypadalo, že se Vás snažím přesvědčit, že co imigrant to překupníček, nebo prostitutka… Jsou mezi nimi i ti, kteří skutečně prchají před válkou a z oblastí, kde se jejich politici už několik desetiletí snaží dělat jim ze života peklo.. Ale ti se prostě jen svezli. A opravdu ne na dobročinnosti a soucitu.. Ale za vším hledejte jen peníze a moc.. Pokud někdo potřeboval novou spoustu dealerů a spotřebitelů, držme se drog, tak musel udělat nějaké gesto a postavit po ulicích s transparenty pár těch, kteří s cedulí na krku volají o pomoc v nouzi..

Jak je to dlouho co s v Německu omlouvali zloději z Afriky, kteří rabovali obchody a policisté byli nabádáni, aby hleděli jinam? Že si zvyknou a změní se?

I co Vás nemá teta.. Jakpak by si takový „člověk“ asi plnil své nové úkoly, kdyby seděl v lochu a nemohl být stoprocentně využit k tomu, za čím byl nejprve doma okraden a pak přivezen do evropského ráje??

Tak teď by mě fakt zajímalo, jestli už je Vás hodně těch, kteří mě podezíráte z velice bujné fantazie a plácání nesmyslů.. Ano? Pak Vás stejně nepřesvědčím.. Ale mohu Vám poradit, abyste i Vy, začali hledat po internetu třeba výpovědi některých imigrantů, kteří už z domova, popsali přesně tyto zkušenosti o kterých dnes píšu.. A nebo výpovědi obyčejných lidí z velkých evropských měst, kteří toto vše skutečně prožívají a kteří nemají potřebu lhát..

Jde jen o prachy..Prachy, prachy a nakonec zase prachy...Kam myslíte, že budou putovat ty tisíce sociálních dávek, které chce EU vyplácet jednotně imigrantům? Kdo si z nich asi tak pořídí lepší život? No, já bych na imigranty nevsadil ani klobouk…

Závěrem bych rád zmínil ještě jednu prapodivnost.. Odvádění pozornosti od problému. Třeba zlým Putinem a Ruskem..Nebo nenávistnými Čechy, kteří nechtějí pomáhat potřebným...Pche..Pcheee..

Zemanem…

Ano i to je důvod proč píšu dnešní článek.. Zeman. Pan prezident Zeman.. Kdo mě skutečně dobře zná, ví, že už dlouho říkám, že bych si za prezidenta představoval někoho jiného. Ale nyní stojíme před velmi těžkou volbou. Zásadní volbou. Však jak moc je důležitá zjistíte třeba při pohledu na praktiky podporovatelů pana Drahoše a bohužel i samotného pana Drahoše..

Pokud mi někdo tvrdí, že bude pro kvóty a skoro bezmezné přijímání imigrantů a současně chce být mým prezidentem, pak mě napadnou jen dvě věci..

Ta první, že je zainteresován do problematiky a chce tomu posloužit, a ta druhá je ta, že je to s prominutím hlupák a klidně hlupák s titulem..

No a ani v jednom případě prostě takového člověka za svého prezidenta nechci..

To si raději přiznám, že mé pohrdání s volbou menšího zla byl omyl a půjdu to ve druhém kole hodit panu Zemanovi o kterém jsem sice už také ztratil veškeré ideály a představy, ale aspoň si ho můžu vážit za jeho konzistentnost a neústupnost v této problematice, kterou jsem dnes zmínil…

A pokud Zeman nevyhraje? Pak nachystejte některé čtvrti Vašich měst pro příchozí…

Budou se dít věci…

A že to už nějaký ten pátek známe s těmi našimi imigranty, kteří se zde integrují již po staletí, že?

Štítky článku:

prestiž 1: 28,25 přečteno 405×

0 Hodnotit článek 29

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

A přitom je to tak prosté..

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse