Necenzurujeme.cz

Rusko nebylo vyloučeno z OH. Sláva?

Pořád se nemůžu zbavit toho vtíravého pocitu, že je něco v celém sportu špatně. Mnoho z nás si pamatuje na bojkoty OH v dobách zase tak nedávných, že?

A možná pod tíhou právě toho, že se politici tenkrát usnesli, že bojovat proti sobě na poli politickém jaksi nestačí, tak se rozhodli, že bojovat se nebude na poli sportovním a zakázali, nebo chcete-li doporučili svým sportovcům, aby se účastnili OH pořádaných v zemi nepřítele ve studené válce.

Že to byla šílená kravina, to víme všichni. Nejenom proto, že všichni ti sportovci byli jistě skvěle připravení a měli touhu dobýt svět, alespoň ten olympijský…

Od těch dob už utekla spousta vody v řekách a jak se říká, do stejné řeky dvakrát nevstoupíš nemuselo to v případě OH platit.

Nakonec podle mnohých rozhodl zdravý rozum. Jenže….

Já osobně jsem moc rád, že se OH zúčastní skutečně všichni ti, kteří splnili limity a bude se na co dívat. Ale tím mé nadšení končí..

Kdo mne zná, ví, že mám rád Rusko i Putina. Kdybych se díval na celý tento problém čistě politicky, byl bych taky naštvaný na všechny ty, kteří chtěli a volali po vyloučení Ruska z OH.

Takových rozhořčených lidí je v našich končinách hodně. Otázka, která se přímo nabízí zní: „ Byli by podobně rozhořčeni i v případě, že by se nejednalo o Rusko, ale třeba Pákistán nebo Keňu?“

Nemyslím si. Stejně tak si nemyslím, že podvody ve sportu ve formě dopingu by se měly skrývat za politické tahy..

Doping je zkrátka svinstvo. Stačí se podívat třeba i jen do nedávné minulosti. Jakýkoliv sportovec třeba z USA, kterému byl prokázán doping, měl z ostudy kabát a veškerá veřejnost ho odsoudila až tak moc, že i ten pes by od něho tu kůrku nevzal..

Nikdy jsem pak neslyšel, že by se takového hříšníka někdo zastával. O americké vládě jsem už dávno ztratil iluze, ale opravdu nikdy jsem neslyšel o tom, že by kdokoli z jejich vlády obhajoval dopingového hříšníka a nebo ho dokonce kryl.

Rusko a potažmo SSSR je v tomto ohledu velice specifické. Ono co si budeme povídat, těch hříšníků mají a měli tolik, že by snad ani nešlo je všechny vyjmenovat.

Jedna věc je uspořádat OH a přivést svět do stavu němého úžasu nad tím, jak se to dá vše perfektně a luxusně zvládnout, ale jinou věcí je skutečnost, že Rusko má prostě rádo své vítěze a pro vítězství třeba v hodnocení národů je schopno obětovat skutečně mnoho..

Pokud se skutečně prokáží ty náznaky, které vyplavaly v poslední době na povrch, teď myslím ty státem řízené a kryté dopingy ruských sportovců, nemělo by se s tím skutečně něco dělat?

Když si píchá anabolika Franta Flinta ze Lhoty a pak to na něj praskne, nese si své následky sám a to se vším všudy. Když ovšem jsou ze sportovců vyráběni roboti, něco o tom asi ví i v bývalém východní Německu, a jejich úspěchy jsou připisovány politickým souvislostem, nemělo by to zkrátka procházet a já plně souhlasím s vyloučením takové země ze sportovního dění. To, že nyní jde právě o Rusko a ty politické tlaky západu jsou nyní nepřiměřené, by nás nemělo zmást.

Kam se poděla třeba celá ruská hokejová juniorka před MS? Takových otázek se nám v hlavě jistě honí mnoho.

Ve sportu by měl vítězit sportovec, který má jednak talent a druhak píli a chuť podstoupit tu strašlivou dřinu, aby se stal tím nejlepším, Ono to funguje a takových sportovců bylo, je a bude hromada.

Tedy pokud nebudeme zavírat oči a strkat hlavu do písku. Ono se to totiž může celé lehce otočit a ze sportovců se mohou v brzké době stát politické zbraně, které budou vyvíjeny tou nejlepší chemií a pro jejich úspěch se bude obětovat jejich zdraví a potažmo život.

Projde-li lumpárna jednomu, bude ji chtít využít i druhý. Tak to prostě chodí, však to znáte, co může jeden, můžu i já…

Dopingové laboratoře odhalují podvody sportovních podvodníků. Je smutné, když si pokaždé uvědomím, že ten který byl usvědčen, že bral, se radoval jako blázen třeba po běhu na 100m.

To mi prostě rozum nebere. Vím, že podvádím a ještě z toho mám radost.. Vám se to snad milí čtenáři líbí?

Pokud právě dopingové laboratoře skutečně vydají jména jak slíbily, možná se budeme všichni divit kdo nás z těch skvělých rekordmanů a vítězů uvedl v omyl.

Musíme si prostě přiznat, že podvod je podvod. To, když podvede přímo někdo někoho z nás, všichni vnímáme jako křivdu a přejeme si pro něho trest. Pokud nás podvede skupina pachatelů, chceme logicky, aby byli potrestáni všichni. Nebo se mýlím? A tak to je a mělo by být i ve sportu.

V mafii taky ne všichni vraždili a mučili lidi, ale byla-li celá rodina odhalena, trestu neunikl nikdo.

Stejně tak třeba Němci. Válčili a zabíjeli, ale zase ne všichni. Byli tací, kteří se neúčastnili a distancovali od těch zvěrstev, ale nakonec byli i oni na straně potrestaných a poražených..

I já, který často píšu o nesmyslech západu a EU, rozlišuji na politiky a lidi. To, že třeba nenávidím americkou politiku, u mne nikdy neznamená, že nenávidím Američany., Chápete?

A proto si myslím, že pokud někdo ve sportu podvádí, musí z něj pryč. Jednotlivec nebo skupina. A pokud se prokáže, že celá skupina byla řízena a kryta, musí zaplatit i ti v pozadí.

V tomto případě politici. Ale jak je chcete potrestat? Napíšete jim dopis a nebo je nepozvete do své země?

Tady se ten celoplošný zákaz přímo nabízí a připadá mi správný. To se na mne zlobte a nebo ne. Já si za tím stojím.

Přeji všem sportovcům, aby se jim olympiáda vydařila a aby zvítězili skutečně ti nejlepší, ti, kteří mají zdravou vůli po vítězství..

A ještě musím dodat jednu věc, bylo by mi líto těch čistých sportovců, to mi můžete věřit, ale pamatujete na ty chvíle, kdy za prohřešek a krytí viníka, byla celá třída po škole, že?

 

Hezký den PBR

Štítky článku:

prestiž 1: 14,57 přečteno 658×

1 Hodnotit článek 8

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Rusko nebylo vyloučeno z OH. Sláva?

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse