Necenzurujeme.cz

ŘÍKALI MI AHMED

Pamatujete román "Říkali mi Leni? Němci si vzalil pár sirotků, teda dětí bez doprovodu, a chtěli je poněmčit. Někdy se to podařilo, ale pokud si děti něco pamatovaly, tak to bylo těžké, chtěly zpět. Ne vždy se dostaly k někomu kdo je opravdu měl rád, někomu kdo to neviděl jako politické gesto nebo k někomu

kdo to neudělal proto že šel s momentálním politickým proudem,  ale někdo kdo si dítě opravdu přál a chtěl mu  dát domov.  Jenže to jde většinou s batoletem,  s dospívajícím už ne. 

Dospívající dítě už má své zázemí,  kulturní, náboženské základy, má své zvyky,  a pokud se dostane do odlišné kultury, k docela cizím lidem,  je to šok.  A nejen kulturní,  s dospívajícím je to těžké u vlastních rodičů,  dospívání je těžká doba. 

Takže politický tah Šojdrové je nejen sviňárna která má dostat do Česka muslimské migranty když se to moc nedaří jinak, a všichni víme že dost z těch dospívajících už budou chlapci kterým klidně táhne na třicítku,  stalo se to v Británii, Švédsku a Německu, Česko nemá proč být výjimkou, ale ona by to byla sviňárna i v případě že jsou to opravdu náctiletí.

Co s nima? Budou je náhradní rodiče vychovávat jako muslimy a posílat do mešity,  kde už začínají taková překvapení jako že nikdo netušil že se mladík radikalizoval? V Česku? Jejda. A budou vychováváni v jejich kultuře? 

A nebo budou dáni do rodin na počeštění?  To by u náctiletých vyvolalo jen odpor a nenávist.  U náctiletých to prostě už nepůjde. A ještě detailek - prej posílají jen chlapce protože jsou odolnější, říká Šojdrová. Takže kluky pošlou pryč, a holky zůstanou trpět ve válce, ne?  Ona sice už v Sýrii není, to je k vzteku, ale má Šojdrová pravdu. Odolnější kluci jsou, ano, těžko se už prizpůsobí, budou stále muslimové mezi nevěřícími psi.  Holky jsou opravdu méně odolnější,  mohl by je lákat svobodnější život.

Ale  dnes už Sýrie není jako když tam řádil chalifát, i u nich doma už jsou holky svobodné,  takže se vnucuje i podezření,  odkud ti chlapci vůbec jsou, co jsou zač?  Existují vůbec,  nebo je to jen politická habaďůra?

Štítky článku:

prestiž 1: 19,14 přečteno 285×

0 Hodnotit článek 15

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

ŘÍKALI MI AHMED

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse