Necenzurujeme.cz

Nechá pan Istvan zatknout Bohuslava Sobotku?

Bohuslav Sobotka nemluví pravdu. Teď nemám na mysli jeho volební sliby, kdy si ČSSD vymýšlí a neplní. Pan Sobotka prohlásil, že se kauza Rath ČSSD netýká. Nemá pravdu. Kauza Rath je zejména o ČSSD.

 ateo.cz

David Rath byl klíčovým politikem ČSSD. Byl hejtmanem, který je obviněn z korupce a rozkrádání. Když promlouval ve Sněmovně ve věci jeho vydání policii, vyslal nejeden signál. Jedním z nich bylo naznačení, že ví lecos o financování ČSSD. V jejích řadách pak musela nastat doslova panika. Prohlášení, že Rath ví, jak byla zřejmě ČSSD financována černými penězi, tedy financemi ze zkorumpovaných zakázek, jistě nebylo náhodné, ale zcela promyšlené a cílené. Bylo to tedy varování, byl to signál: „pokud mi nepomůžete, budu mluvit o financování ČSSD“?

Skryté financování politických stran je vcelku snadné. Přes sponzoring, sport, reklamní agentury, PR agentury. Malý příklad: Firma dostane od partaje státní zakázku. Objedná si reklamní bilbordy, za které zaplatí třeba i trojnásobnou cenu, než je obvyklá. Až přijdou volby, tak si u té samé agentury objedná bilbordy daná politická strana za desetinu obvyklé ceny. ČR byla například před volbami plná reklamy SPOZ a přitom jí kampaň prý stála pouhých 25 milionů. Ten samý princip lze použít třeba u tisku reklamních brožur, výrobě reklamních spotů a dalšího. Nebo si firma, která získá cinklou zakázku, objedná subdodavatele, kterému hradí jeho služby za několikanásobek obvyklých cen. Firma má akcie na doručitele, tedy skrytého akcionáře, kterým je osoba z vedení dané politické strany, či osoba jí blízká. Zrušení akcií na duručitele nic neřeší, protože je pak bude vlastnit právník daného člověka, nebo jiná, nastrčená osoba.

Bohuslav Sobotka podle mého čisté svědomí nemá. Jenže na to, aby někdo šetřil jeho zneužití poslaneckých náhrad na koupi bytu, či prodej OKD přes prostředníka Bakalovi, či odpuštění 118 milionů daní právnickým osobám, na to „politická vůle“ zřejmě není. Pan Istvan místo pana Sobotky šetří trafiky rebelů. Z odposlechů, které zazněly u soudu, je zřejmé, že část peněz z úplatků se vracela do ČSSD, i když to bylo vysloveno jen v náznacích. To, že o tom Davit Ráth ví své a že se na tom zřejmě podílel, jasně naznačil pod dozorem policejní eskorty ve svém poslední projevu ve Sněmovně. Od té doby o tom mlčí. Dá se tedy předpokládat, že uzavřel v této věci nějakou dohodu. Zda ji uzavřel, to poznáme možná podle rozsudku, který v kauze Ráth soud vynese.

Podle pana Sobotky se ČSSD zřejmě netýká ani vražda Romana Housky, funcfionáře ČSSD, který podle medií zastrašoval a likvidoval politické oponenty uvnitř ČSSD, ovlivňoval sestavování kandidátek ČSSD, ovlivňoval veřejné zakázky, či přidělování evropských dotací, zastrašoval a vyhrožoval. Přestože o tom ČSSD věděla, nijak nezasáhla. Jestliže David Ráth část výnosů z korupce dával ČSSD na její černé financování, je těžko uvěřitelné, že by o tom v ČSSD nikdo nevěděl, pana Sobotku nevyjímaje. Jen si nejsem jist, zda se najde vyšetřovatel, který by měl odvahu rozkrýt financování ČSSD a tak i financování ostatních politických stran.

To, že jsou kolem ČSSD páchány vraždy (Mrázek, Kočka, Houska), to, že její exministři (Svoboda) skromach.jpgtunelují firmy, že její představitelé (Palas) financují rekreační sídla a nejsou schopni doložit, kde na to vzali, je fakt. Stejně tak je fakt, že jiní funkcionáři ČSSD zázračně bohatnou na obchodu s akciemi (Gross), nebo na obchodu s kakaovými boby (Kraus), či rozkrádají svěřený kraj (Ráth). Vraždy, tunelování, korupce, rozkrádání, nejasné financování či zázračné bohatnutí, to vše je součástí ČSSD a nic na tom nezmění konstatování pana Sobotky, že se tyto věci ČSSD netýkají. Týkají se ČSSD a pana Sobotky osobně, protože on je předsedou této strany a tomu všemu nečinně přihlíží, pokud se snad na něčem z toho přímo nepodílí. A je jedno, kolikrát bude Škromach hrozit zaťatou pěstí.

Štítky článku:

prestiž 2: 12,54 přečteno 1 787×

0 Hodnotit článek 224

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Nechá pan Istvan zatknout Bohuslava Sobotku?

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse