Necenzurujeme.cz

Ovládá Petr Kellner veřejnoprávní Českou televizi?

Většina lidí podceňuje vliv mediokracie, tedy medií. Myslí si, že mají zdravý rozum, aby si udělali nezaujatý názor. Jenže ten rozum je systematicky a nenápadně soustavně ovlivňován, aniž si toho většina z nás všimne.

V Čechách je víc velkých hráčů, ale zastavím se u dvou, podle mého největších a nejvlivnějších z nich. Andreje Babiše a Petra Kellnera. Kellner ztrácí politickou moc a tak se zbavuje Energetického a průmyslového holdingu. Naproti tomu ovládá mimo jiné splátkovou společnost Home Credit, bankovní dům Air Bank, Českou pojišťovnu, převzal Sazku, společnost Telefonica a O2 arenu. Je spolu s Generali největším správcem aktiv v zemi. Má tak vliv na miliony svých koncových zákazníků. Na rozdíl od konkurentů Bakaly či Babiše nevlastní oficielně žádná media. Ale Daniel Křetínský, v jehož Energetickém a průmyslovém holdingu se spojují zájmy Kellnerova PPF a J&T Patrika Tkáče, se prý chystal koupit společnosti Ringier, ovládající největší český bulvární deník Blesk. K tomu samému se prý chystal Andrej Babiš, nakonec koupil vydavatelství MAFRA.

Dění v ČT „prověřuje“ Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Ředitel České televize však již dříve vydal přísný zákaz svým zaměstnancům vyjadřovat se jakkoli k interním záležitostem ČT. Co tedy může „nezávislá televizná rada“ vyšetřit, když zaměstnanci mají zákaz mluvit? Co asi může být vyšetřeno ve chvíli, kdy se veřejně píše o tom, že Petr Kellner ovlivňuje jak ředitele ČT Dvořáka, tak předsedu rady Uhdeho? Ajestliže Kellner ovládá veřejnoprávní televizi, je to alarmující a nebezpečnější, než transparentní mediální vliv Babiše či Bakaly. Vzpomeňme si na předvolební debaty v ČT. Téměř vždy tam byla pozvána Zemanova SPOZ na úkor Svobodných či Pirátů. Nebo na předvolební prezidentské duely Schwarzenberg versus Zeman. Nebo na diskuse, kterých se účastnil tehdejší premier Nečas. Jemu vždy umožnil moderátor domluvit, zatímco ostatním skákal do řeči. Stejně jako Nečas na tom byl v prezidentských duelech Zeman. Nebo v předvolebních SPOZ. Že by náhoda? Vyhrála tedy ČT „nepřímo“ Zemanovi prezidentskou volbu?

Neustále se v mediích propírá mediální, potravinářský, či jiný vliv Andreje Babiše. A co vliv Petra Kellnera? Media mají značný vliv na výsledek voleb. Zásadní pak Česká televize, nejen „vyváženými“ předvolebními debatami. Bakalův magazín Respekt nepřímo obviňil PPF, že Českou televizi ovládá jednak přes ředitele Dvořáka a jednak přes „strýčka“ Uhdeho v čele televizní rady. Ovládá tedy naši veřejnoprávní televizi prostřednictvím PPF Petr Kellner? Platí jí vedle koncesionářských poplatků i něco navíc? Pokud ano, komu a proč? A co ještě ovládá? Co třeba ČNB? Rozhoduje se o této zemi ve Sněmovně, nebo v pražském Buddha Baru?

Není Česká televize spíše zralá na to, aby ji místo „televizní rady“ šetřila BIS? A ČNB k tomu? Nebo je vám jedno, kdo a proč ovlivňuje výsledek voleb a tedy následně Vládu?

Štítky článku:

prestiž 1: 49,57 přečteno 2 236×

0 Hodnotit článek 80

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Ovládá Petr Kellner veřejnoprávní Českou televizi?

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse