Necenzurujeme.cz

Dlužíte státu? Podejte žalobu.

Předsedkyně Nejvyššího soudu Iva Brožová chce příští týden podat žalobu k Nejvyššímu správnímu soudu proti rozhodnutí ministerstva financí, které zamítlo její žádost o prominutí platby čtyřicetimilionové pokuty. Částku téměř 40 miliónů korun včetně penále požaduje po Nejvyšším soudu brněnský finanční úřad kvůli opakovaným pochybením při investiční výstavbě v letech 2003 a 2004. Jakpak to asi dopadne?

I. Brožová se měla provinit také tím, že o udělení pokuty neinformovala ministerstvo spravedlnosti, coby správce rozpočtové kapitoly, ačkoli věděla, že nebude možné penále a odvody hradit z rozpočtu Nejvyššího soudu. Brožová označila postup ministerstva za pokračování útoků na nezávislost soudní moci. Tvrdí, že chyba soudu byla pouze administrativní. NS pozdě odevzdal závěrečné vyhodnocení stavební investice z let 2003 a 2004. V podobných případech podle Brožové ministerstvo financí postihy uložené finančními úřady promíjí.

Takže prostě osoba za věc odpovědná, soudkyně Brožová udělá chybu, soud dostane od finančního úřadu 40 milionů pokuty a paní soudkyně nejprve pokutu zatají před ministerstvem a pak počítá s tím, že ministerstvo automaticky pokutu promine, respektive proplatí. Ze státního rozpočtu, tedy z našich daní. Když to ministerstvo neudělá, tak hned paní Brožová tluče do bubnů a politizování kauzy a prohlašuje, že pokračuje útok na nezávislost soudní moci. Přeloženo do češtiny, soud, který trestá nedodržování zákona u ostatních považuje vlastní porušení zákona za normální věc. Tak se ptám, zda opravdu žijeme v právním státě. Pro vetšinu zřejmě ano, pro vyvolené nikoli.

Paní předsedkyně Nejvyššího soudu Iva Brožová podává žalobu k Nejvyššímu správnímu soudu o prominutí platby 40 milionů. Jsem velmi zvědav na nestrannost soudů a na spravedlivý rozsudek. Stejný, jako kdyby podnikatel podal žalobu, aby mu soud prominul platbu desetimilionové pokuty.

Představte si že jako podnikatel ve firmě uděláte závažnou chybu. Finanční úřad vám vyměří pokutu třeba 5 milionů. Vy se odvoláte a zákonitě prohrajete. Pokud nezaplatíte do 30 dní, v brzké době přijde exekutor a firmu vám zlikviduje. Nebo si snad myslíte, že vám dá desetiletý splátkový kalendář nebo dokonce pokutu odpustí?

Štítky článku:

prestiž 1: 91,28 přečteno 16 327×

0 Hodnotit článek 939

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Dlužíte státu? Podejte žalobu.

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse