Necenzurujeme.cz

ČR je prý rasistická a k Romům se chová jako Dr. Mengele

Tak nám zase ministerstvo z našich daní vymyslelo genialitu, kterou schválil i ombudsman. Podle ní „se za romského žáka považuje člověk, který se za něj sám považuje, anebo je za takového považován významnou částí svého okolí.“  

Snad už jen chybí definice významné části okolí. Inu, podle ministerstva se prostě černoch, který se necítí být černochem, stane bělochem. Pan Václavek ve svém včerejším blogu, na který reaguji, mimo jiné srovnává počítání romských dětí ve zvláštních školách, kritizovaných EU, s nacistickou rasovou pavědou, selekcí dětí k převýchově a kouřením z komínů krematorií koncentráků. Sčítání romských dětí je podle něj, jako dělit lidi jako Dr. Mengele na osvětimské rampě na děti a cikány. Prý zvláštní školy, dnes pojmenované praktické, znamenají stopku v možnosti dalšího vzdělání. Podle pana Václavka je formulace ministerstva jako z říšského úřadu pro rasovou čistotu Došel až tak daleko, že označuje naší republiku za pokračovatelku nacismu. Romské děti jsou podle něj stejně, jako v nacistickém Německu úředně označeni za nečechy a rasově nízké, a je jim tak připínána jakási pomyslná šesticípá hvězda, barvy jejich pleti. Inu, pan Václavek bude zřejmě stejný trockista, jako pan Úl.

Zcela běžně se vyhodnocuje kriminalita dětí, nezletilých, žen či mužů, přistěhovalců (Vietnamců, Rusů, Čečenců atd.), ale kriminalita Romů se evidivat nesmí, bylo by to rasistické. Eviduuje se, kolik vietnamských dětí u nás chodí do školy, romské se sečíst nesmějí, bylo by to rasistické. Evidují se nezaměstnaní podle věku, pohlaví, vzdělání, a jiného. Sečíst nezaměstnané Romy by asi také bylo rasistické. Eviduje se počet důchodců, eviduje se počet bezdomovců. U bezdomovců k žádnému projevu rasismu při sčítání dojít nemůže, protože mezi nimi není žádný Rom. Proč asi?

Podle pana Václavka jsou praktické školy stopkou dalšího vzdělání a selekcí a sčítající kantor je jak Dr. Mengele. Nevím jak pan Václavek, ale já jsem se v mediích dočetl, že díky špatné předškolní výchově, či její absenci, bývají s romskými dětmi ve školách problémy hlavně s jejich nepozorností, zlobením, rvačkami. Inu, rodina je základ výchovy. Dočetl jsem se také, že praktické školy mají mnohem štíhlejší třídy, tedy, že jeden učitel má na starosti mnohem méně žáků a tak se jim může více a lépe věnovat. Dočetl jsem se, že tyto školy dostávají i díky grantům a různým fondům EU mnohem lepší vybavení, o kterém se klasickým školám může jen zdát. Ale podle pana Václavka je větší péče, vyšší finanční prostředky a lepší vybavení praktických tříd stopkou dalšího vzdělání a diskriminací. Já si naopak myslím, že to dává romským dětem mnohem větší šanci na vzdělání jakéhokoli stupně. Jak můžeme řešit věci, když je nesmíme pojmenovat? Jak máme určit, kolik je třeba praktických škol nebo tříd, kolik a za kolik je třeba jejich vybavení, jak máme vyčlenit včas částku ze státního rozpočtu, požádat o granty a dotace, když nesmíme spočítat děti, které je budou potřebovat?

K romské menšině se přihlásilo při sčítání lidu 13 150 obyvatel (na Slovensku 106 000). Takže, pokud máme u nás cca 500 státem dotovaných romských sdružení, pak je jedno pro 27 Romů? Jestliže v ČR žije jen 13 150 Romů a přitom se počet nezaměstnaných Romů odhaduje na 70 000, tak kdo špatně sčítal? Proč nesmyslně financujeme cca 500 romských sdružení či stupidní kampaně „Cikán mi vybílil byt“, když to nepřinese práci ani jednomu Cikánovi a přitom to stojí 1,3 miliardy? To není plýtvání státními prostředky? Cikán mne zas vojebaltisícům Romů brání špatná pověst chovat se slušně. To je oficielní heslo státní kampaně, financované z našich daní. To nikdo nevnímá jeho stupiditu?

Proč nesmíme sečíst děti, když potřebují lepší péči? Proč nesmíme evidovat počet těch, kteří opakovaně kradou či vybydlují byty či zneužívají dávek, když je třeba řešit kriminalitu a sociální politiku? Proč čelí starosta města obvinění z rasismu, když vystěhuje romské neplatiče, kteří mu navíc zdevastovali DSC_0158.JPGobecní byty a přitom vystěhovat pod most důchodce, který nemá na nájem je normální? Jak máme pak rozlišit ty slušné od neslušných, ty pracovité od flákačů? Proč nemůžeme zavést dobrovolné pracovní knížky pro ty, co opravdu chtějí pracovat a které by jim daly větší šanci na práci i bydlení? Proč nevydávat atesty slušného a platícího nájemníka? Jedině tak ti slušní Romové (a nejen ti) budou mít šanci. Jedině tak se přestane paušalizovat a házet všechny do jednoho pytle. Trestejme už konečně lynč „bílé svině“ stejně nekompromisně, jako „té černé“. Jedině tak ti poctiví přestanou doplácet na pověst těch nepoctivých.

Aktivity vedené v duchu blogu pana Václavka tu paušalizaci a rasovou diskriminaci jedině prohloubí. Tudy cesta nevede. Ukažme na konkrétní osoby (ne menšiny), co zneužívají dávek, opakovaně kradou, devastují byty a to bez ohledu na rasu či národnost a zavřeme jim antidiskriminační kohouty podpory a pošleme je bydlet tak, jak bydlí na Slovensku. Pojmenujme konečně věci tak, jak jsou a začněme je řešit, začněme pomáhat těm, kdo si to zaslouží a ne plošně rozdávat. Jsem přesvědčený, že většina slušných a pracovitých Romů bude pro. A nejen oni. Přestaňme plošně rozdávat flákačům, pomáhejme slušným a schopným.

Štítky článku:

prestiž 2: 13,28 přečteno 2 403×

0 Hodnotit článek 319

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

ČR je prý rasistická a k Romům se chová jako Dr. Mengele

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse