Necenzurujeme.cz

Rasistický útok na manžele otřásl Duchcovem na Teplicku...

jak nám emailem sdělil server tn.cz. Pěstmi a kopanci zaútočilo pět Romů na manželský pár z Duchcova. Velmi agresivní byly zejména tři Romky. Napadená žena skončila v nemocnici. Policie všech pět útočníků už zadržela.

cikány lynčovaný chlapec Patrikcikány lynčovaný chlapec Patrik

Incident se stal 22.5.2013 kolem jedné hodiny po půlnoci. Šest dní po incidentu server komerční televize Nova - tn.cz - rozeslal email s předmětem zprávy : „Rasistický útok na manžele otřásl Duchcovem na Teplicku“ s odkazem na video incinetu. Inu, nedalo mi, abych si video nepustil. Internetová media mimo jiné sdělila, že v době incidentu ulicí, kde k němu došlo, korzovalo cca 30 Cikánů. Cikánský národ se dělí na Romy, Olahy, Sinty, Lovara, Lalleri, Kalderaš, Kale a Jerli. Tak omlouvám se, ale píši o Cikánech a ne o Romech, protože není jasné, zda šlo o Romy, Olahy, Sinty, či někoho jiného.

Z videa je patrno, že ulicí, kde se prý vyskytovalo cca 30 Cikánů, procházel pár Čechů (tedy necikánů) a došlo ke slovní roztržce. Nevím jak vy, ale já bych prostě preventivně po půlnoci, ulicí plnou Cikánů, neprošel a to nejen v Duchcově. A rozhodně bych se s nimi nehádal, jako to udělal napadený muž. To může udělat s prominutím jen pitomec. Až potud, nezlobte se na mne, chyba byla na straně napadených, i když uznávám, že ze záznamu není patrné, co hádce předcházelo a že alkohol asi udělal své.

Pak ale následoval útok větví, kdy se napadený muž „srdnatě“ schoval za manželku a tak první úder odnesla ona. Nicméně, brutalita útoku člověku bere dech. (Jak potom asi musel vypadat útok mačetami v herně?) Napadené ženě útočnice rvaly vlasy, povalily jí na zem, mlátily jí hlavou o vozovku. Mlátily jí pěstí brutálně do zátylku, krku a mezi lopatky. Pak napadená vstala a hádka pokračovala. Větev pak v ruce držel napadený, ale jedna z útočnic mu ji vytrhla z ruky.

Napadená žena byla opět povalena na zem, útočnice ji kopaly do břicha, následoval kopanec jedné z útočnic opět mezi lopatky, těsně pod krkem, takže napadené mohla zlomit vaz. Bezprostředně na to se jeden z útočníků rozběhl, vyskočil do výšky a nohama dopadl prudce na záda napadené ženy, pravou nohou opět těsně pod krk. Policie pachatele obvinila z těžkého ublížení na zdraví ve stádiu pokusu a výtržnictví. Pokud státní zastupitelství třeba najetí autem do ženy ze strany Romana Janouška překvalifikovalo právní kvalifikaci na pokus o vraždu a k tomu úmyslnnou, pak je opakované kopaní do ležícího člověka do oblasti krku jen pokusem o ublížení na zdraví? To mi hlava nebere. Opět rozdíl mezi „bílou a černou sviní“?

Vládou financovaný plagát „cikáni nám zas nařezali“, vydaný v rámci nesmyslnné a zcela neúčelné kampaně po události v Duchcově tak působí dost tragikomicky. web-cikani-nam-zas-narezali-4-3_denik-380.jpgProč na tyto případy nepoukazují aktivisté z USA, kritizující ČR, že jsou u nás Romové obětmi rasové diskriminace a bídy? Ale můžeme se divit, pokud dokonce i radnice přijme podle mého rasistická opatření? Až po incidentu radnice v Duchcově nechala posílit policejní hlídky. Co dělala dosud? Copak jde o první případ? Citace idnes.cz: Vedení Duchcova kvůli incidentu zesílilo i dohled úředníků. "Do té čtvrti teď chodí ve větším rozsahu na kontroly sociálka, stavební odbor, terénní pracovníci i hasiči. Chceme dát jasně najevo, že takové chování trpět nebudeme," poznamenala starostka Duchcova Jitka Bártová.

Takže radnice incident řeší represí a mstou? Prostě, 5 Cikánů napadlo brutálně dva Čechy, a tak všichni Cikáni, co nemají doma uklizeno, nebo v domě hasičák, či jim padá fasáda, dostanou pokutu? Takže radnice bude plošně na jedné straně postihovat všechny Cikány a na straně druhé bude postihovat majitele firmy za to, že do práce nepřijme Cikána? To je řešení těch kompetentních? Docílí tím ale jen další eskalace napětí, nenávisti a budou další konflikty. A lidé začnou k tomu represivnímu řešení inklinovat také. Za nějakou dobu se lidé začnou ozbrojovat (což už se děje) a pak střílet. A co bude potom? Není možné za brutalitu 5 Cikánů postihnout v Duchcově včechny Cikány, protože to pak mimo jiné bude eskalovat nenávist Cikánů vůdči gadžům. Pokud k tomu dojde, pak bude násilí eskalovat na obou stranách. Pak se nedivme střelci z kuše, přestože střílet neměl právo. Ten jeho důvod ke střelbě mu ale dali kompetentní svým alibismem, neřešením a ignorováním dané problematiky.

Pokud je řešením to, že radnice plošně postihuje všechny cikány kontrolními akcemi, tak sama projevuje rasovou nesnášenlivost vůči jedné rase. Vlézt po půlnoci do ulice plné Cikánů a ještě k tomu v Duchcově a hádat se s nima je pitomost, v horším případě sebevražda. Ale jak dlouho do sebe mají nechat lidé mlátit násadama od krumpáčů, nebo mačetama? Jak dlouho do sebe mají nechat kopat a po sobě nechat šlapat? Výkonná moc v Duchcově podle mého nejprve situaci podcenila a pak projevila svým opatřením minimálně neadekvátní perzekuci vůči jedné národnosti, namísto toho, aby problém preventivně řešila. A co čeká od nás? Že budeme mlčet, tiše přihlížet a necháme do sebe kopat?

Štítky článku:

prestiž 1: 69,90 přečteno 3 252×

0 Hodnotit článek 202

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Rasistický útok na manžele otřásl Duchcovem na Teplicku...

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse