Necenzurujeme.cz

Za znásilnění holčiček podmínka? Kam kráčíš, česká justice?

Tříletou podmínkou potrestal Krajský soud v Plzni patnáctiletého chlapce z Chebska, který loni v létě v dětském domově ve Stodu na Plzeňsku zneužíval děvčátka ve věku od tří do osmi let. Zdroj a citace: idnes.cz.

Podle znalců mladík netrpí žádnou deviací, osahávání dětí pro něj bylo prý spíš jen náhradou klasického sexu..Chlapec z Chebska osahával čtyři holčičky loni v létě, kdy také žil v dětském domově. Některým ze čtyř obětí strkal prsty do přirození. Policisté i státní zástupkyně toto jednání označili jako znásilnění. Zvláštní senát Krajského soudu v Plzni pro mladistvé pachatele za to ve středu vyměřil pachateli tříletou podmínku. Podrobnosti o odsouzeném chlapci znemožňuje zveřejnit zákon. Nechápu, proč zákon chrání mladistvé delikventy a pachatele takových hanebných činů, proč se, na rozdíl od dospělých pachatelů, nesmí uvést jejich jméno a zveřejnit jejich fotografie. Oni si snad nebyli vědomi toho co páchají a proto potřebují ochranu, protože to jsou vlastně jen malé děti?

Proč pachatel dostal jen podmínku? Podle znalců měl prý při jednotlivých činech sníženou příčetnost, ale nezjistili u něj deviaci. Osahávání děvčat pro něj prý bylo spíše náhradou klasického sexu. A strkání prstů do vaginy? Takže, když dospělý pachatel přepadne ženu, bude ji osahávat a strkat „jen“ prsty do vaginy, bude to také „jen“ náhrada klasického sexu a dostane také „jen“ podmínku? Proč tedy dostal sbormistr Kulínský nepodmínění trest za sprchování sboristek, aniž by jim kamkoli cokoli strkal?

Dívky mezi třemi až osmi lety byly podle expertů ještě tak malé, že vlastně nevěděly, co s nimi dělá, a nezanechá to na nich trvalé následky. "Nebránily se, netušily, co jim dělá. Některé poškozené to braly jako hru," citoval závěry znalců předseda soudního senátu Jan Špeta. Kde berou experti a předseda senátu tu jistotu, že to na obětech nezanechá následky?

Nedávno se otevřela polemika, zna snížit hranici odpovědnosti u nezletilých z 15 na 14 let. Kde je však skutečná hranice? Neměla by být posuzována případ od případu? Dovolím si připomenout jiný případ: Čtyřhodinové týrání 12 letého chlapce Patrika, týrání, mučení, bití, sexuální ponižování a znásilnění. Výsledkem byla natržená slezina a mnoho dalších těžkých poranění, spojených se silným clanok_foto_90.jpgpsychickým šokem oběti, která se po ukončení lynče z posledních sil doplazila na blízké nádraží a tak si zachránila život. Chlapec měl poraněná žebra, slezinu, ledvinu, slinivku a játra, tržnou ránu na hlavě a spoustu modřin a odřenin. Útočníci na chlapce řvali,, že pozná to, "co Cikáni v koncentračních táborech". Soud nakonec rozhodl o snížení trestu pro staršího pachatele (Ještě mu nebylo ani 15 let, když kradl a loupil) na pět let a o beztrestnosti mladšího. Po snížení trestu nastoupil do polepšovny v Chrastavě, kde tyranizoval chovance i učitelky.Vyhrožoval jim: "Zabiju tě. Zítra už tady nebudeš. Hodím ti to mýdlo do huby," Na adresu 12 letého chlapce, kterého mučil a znásilnil pronesl: "Měli jsme ho zabít. Nemuseli jsme se tahat po soudech." Nikolas Bady utekl z výchovného ústavu již poosmé a soudkyně varovala před jeho nebezpečností a otrlostí. Když pachatel chápal, co páchal Hitler, tak nebyl schopen chápat závažnost svého jednání, protože byl mladistvý?

Jestliže děti ve 14 letech souloží, velmi dobře chápou, co dělají. Jestliže ale ve stejném věku kradou, loupí, lynčují, tak závažnost svých činů nechápou? V poslední době se množí případy loupeží s použitím násilí, páchaných „dětskými“ bandami „dětí“ ve věku cca od 13 do 16 let. Hrozí jim za to maximálně pouze podmíněné tresty, protože svoji oběť „jen“ ztloukli a okradli. Jak dlouho budeme čekat? Budme čekat až taková banda někoho ubodá k smrti? Jak dlouho ještě budeme omlouvat mladistvé pachatele závažné trestné činnosti, jak dlouho je budeme chránit více, než jejich oběti?

Štítky článku:

prestiž 1: 67,57 přečteno 2 401×

0 Hodnotit článek 181

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Za znásilnění holčiček podmínka? Kam kráčíš, česká justice?

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse