Necenzurujeme.cz

Jak Praha utrácí, nebo dokonce rozkrádá naše daně - lavičky

Umělecká díla do veřejného prostoru patří. I když člověk někdy pochybuje, co vše je dnes uměleckým dílem. Už naši dědové realizovali umělecká díla zkrášlující město ze sbírek. Městské části Prahy však ne.

Červená lavička v Praze 6 – Dejvicích stála 850 tisíc. Nikoli ze sbírky, ale z našich daní a podle starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře za TOP09 možná bude stavět další - zase z našich daní. Jenže to není vše. Podívejme se na to i na lavičku blíže. Před pár dny jsem se potkal s člověkem, který byl pověřen výrobou a realizací lavičky a vymyslel kotvení. Za veškerou práci vystavil fakturu ve výši 150.000,- Kč. Radnice Prahy 6 však zaplatila 850 tisíc. Kam se vypařilo těch 700 tisíc z našich daní. To ale stále ještě není vše. Dovolím si odcitovat vysvětlení ceny, kterou Ondřej Šrámek, tiskový mluvčí Prahy 6 vysvětlil takto - cituji:

"Cena lavičky je tvořena ze dvou částí. Jedna část je za umělecké dílo a ta druhá za kvalitní ukotvení do země. Samotné dílo vyšlo na 500 tisíc korun. Tato částka zahrnovala cenu za vítězství v architektonické soutěži, výkresovou a realizační dokumentaci, výrobu díla a honorář pro autory, jimž byli Petr Pištěk a Lea Dostálová. Zbylých 350 tisíc korun zaplatila radnice za zakotvení a úpravu okolí, které bylo potřeba před usazením lavičky provést."

Pan mluvčí buď lže, nebo nezná fakta, o kterých hovoří. Všimli jste si? Jedna částka je podle něj za ukotvení, druhá za dílo. Jenže to dílo včetně ukotvení stálo jen 150 000. Kam tedy zmizelo těch 700 tisíc z našich daní? Na odměnu za nápad, nebo dokonce jinam? Když jsme u těch laviček, pojďme se podívat ještě na jednu ze dvou, také v Praze 6, Na Petřinách. Zde stála dvě umělecká díla půl milionu. Jak jinak, opět z našich daní. Hospodaření městské části je jedna z věcí, které bych se rád v případě zvolení věnoval.

Nezapomeňte na to, jak hospodařili vaši radní u voleb.

 

Michal Malý
Člen ReV Strany svobodných občanů, člen  Liberálně-konzervativního křídla Svobodní Plus

protože usiluji o zachování suverenity a nezávislosti ČR, usiluji o skutečnou svobodu našich občanů: kandiduji do Senátu ve volebním obvodě 23 -  Praha 8 pod číslem 9

O nás musíme rozhodovat sami! Jde o naši zemi a budoucnost našich dětí. Prosím, podpořte Deklaraci nezávislosti České republiky

Štítky článku:

prestiž 1: 12,56 přečteno 295×

0 Hodnotit článek 6

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Jak Praha utrácí, nebo dokonce rozkrádá naše daně - lavičky

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse