Necenzurujeme.cz

Za cinklý karty se v hospodě lámaly ruce. A v politice?

V mediích se pořád píše o korupci při státních zakázkách. Zřejmě nejideálnější pro ni jsou IT zakázky, zadávané často bez výběrového řízení s poukazem na autorská práva.

Blíží se ale jiná zakázka, doslova zakázka století – Temelín. Ještě dříve, než o ní bylo rozhodnuto, se objevují pochybnosti, jako by někdo rozdal „cinklé karty“, protože vítěz tendru je možná již předem určen. Může se stát, že bude muset Česká republika z našich daní zaplatit francouzské firmě Areva, která byla vyřazena z tendru na dostavbu Temelína, miliardové odškodné. Věcí se už začala zabývat i Evropská komise.

Ministr zahraničí Schwarzenberg v Paříži v říjnu loňského roku informoval francouzského ministra zahraničí o vyřazení francouzské společnosti Areva ze soutěže na dostavbu Temelína. Pikantní na tom je, že tak učinil dříve, než byla Areva firmou ČEZ oficiálně obeznámena s rozhodnutím a dříve, než ČEZ učinil náležité formální rozhodnutí. Jinými slovy, Schwarzenberg znal konečné rozhodnutí dříve, než padlo! (zdroj: parlamentnilisty.,cz)

Tak mi napadá, dostat provizi z provize u tohohle tendru, tak se ani moje vnoučata nemusí bát o to, že by nebyla finančně zajištěná.

V soutěži tedy už zůstaly jen americko-japonská společnost Westinghouse a česko-ruské Konsorcium MIR.1200. Francouzská Areva byla vyřazena. O vítězi tendru mnozí nepochybují, protože kdyby jím byl Westinghouse, možná by Vláda dostala z Ruska blahopřejný telegram: „Gratulujeme vítězi. STOP. Ropa STOP. Plyn STOP. Zdrastvujtě rebjata.

Komise EU zkoumá v rámci šetření EU Pilot 4384/12/MARK, zda nedošlo k porušení práva Evropské unie. Může se tak stát, že budeme platit další miliardové odškodné z našich daní. Jedno je ale jasné – to, že Schwarzenberg sdělil rozhodnutí dříve, než k němu došlo, zřejmě zvyšuje šance Arevy na miliardové odškodnění. Poklud se tak stane, jistě nám zase pan ministr Kalousekkalousek_res.jpg zdůvodní, proč zvyšuje daně. Ostatně, nedivil bych se, kdyby v dohledné době přestoupil k ČSSD, aby si tak udržel klíčové ministerstvo i po příštích parlamentních volbách. Protože je přece ten nejlepší ministr financí.

No a až nám zase Kalousek zvýší daně, může pak předložit Vládě papír se seznamem opatření, díky kterým se lidem bude dařit lépe a pak druhý papír, na kterém bude seznam lidí, kterých se to týká.

Inu, nic nového pod sluncem. Za „totality“ lidé vstupovali i do KSČ jen proto, aby mohli vykonávat svoji profesi. Jenže tenkrát kradl celý národ, dnes jen ti vyvolení.


A volič? No, ten volí a pak platí daně.

Štítky článku:

prestiž 1: 48,45 přečteno 1 322×

0 Hodnotit článek 77

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Za cinklý karty se v hospodě lámaly ruce. A v politice?

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse