Necenzurujeme.cz

Novoroční absurdita: Roman Smetana versus Jiří Berka.

Tykadlový řidič Roman Smetana podle pravomocného rozsudku porušil zákon. Následně jej porušil podruhé i potřetí. Tak dostal zase trest, ale prý malý.

Poprvé porušil R. Smetana zákon tím, že na bilbordy politiků přimaloval tykadla. Většina veřejnosti a snad i část dotčených politiků to brala s humorem. Co na tom, že způsobená škoda byla diskutabilní a dočasná, protože bilbordy byly po čase přelepeny jinou reklamou. Jenže soud to s humorem nebral, protože zákon je zákon, byl poškozen cizí majetek. Co na tom, že prakticky žádná škoda způsobena nebyla. Co na tom, že sprejeři, ničí památky a páchají tak škody v řádech desítek i stovek tisíc, často nevratné? Zákon je zákon a ten se musí dodržovat.

 

Škodu pan Smetana ve výši 15.000,- Kč zaplatil ODS, která se jako jediná náhrady škody domáhala. Smetana ale zákon nedodržel opět, protože nenastoupil k obecně prospěšným pracem nařízeným za to, že maloval tykadla na předvolební plakáty politiků. Protože k pracem nenastoupil, měl nastoupit k výkonu alternativního trestu, kterým bylo 100 dní vězení. Jenže porušil znovu zákon a k trestu nenastoupil. Státní zástupce na něj proto podal obžalobu, soud Smetanu trestním příkazem potrestal podmíněným trestem. Žalobce Jaroslav Kouřil pak řekl, že je podle něj trestc mírný a s rozhodnutím soudu nesouhlasil a podal odpor. Prezident Klaus žádost o milost pro Smetanu zamítl. Zákon je zákon, tak je to správné, pořádek musí být.

 

Přišla „novoroční“ amnestie. Jenže ta se na pana Smetanu nevztahuje. Vztahuje se ale podle rozhodnutí soudu na proslulého konkurzního správce Jiřího Berku. Tedy všichni jím postižení nedostanou ani korunu, žádnou náhradu za příkoří a traumata, která prožili. Jiří Berka zřejmě dostane mnohamilionovou náhradu za ušlý plat a bude moci zase soudit. Možná bude jako soudce rozhodovat o případu Romana Smetany. Zákon je zákon. Kázeň musí být! Tak je to správné! No, když už jsem si vypůjčil jednu slavnou větu z Černých baronů, zakončím moji dnešní úvahu stejně slavným dialogem z filmu:

 

„Není to absurdní pane majore?“

„Počujte, Kefalín. A čo si vy predstavujete pod takým slovom 'absurdný'? „

„No, vlastně máte pravdu, pane majore“..........

Štítky článku:

prestiž 2: 10,04 přečteno 1 992×

0 Hodnotit článek 200

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Novoroční absurdita: Roman Smetana versus Jiří Berka.

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse