Necenzurujeme.cz

Odstoupí „objektivní“ Cikán Patrik Banga ze své funkce?

Nebo jej „ochrání“ paní Šabatová? Byl bych schopen napsat titulek i takto“ Odstoupí Partik Banga ze své funkce? Napsal bych jej tak, pokud by Patrik Banga „necigánil“ a nezneužíval své příslušnosti k vlastnímu etniku. Není tomu tak a tak: „Patriku Bango, pokud Vám zbyl zlomek cti a soudnosti, okamžitě odstupte z funkce!“ Šéfadmin blogů idnes.cz Banga likviduje blog, konkurenci a sám sebe. Pokud by kdokoli zneužíval svoji funkci tak, jak se toho dopouští z pozice šéfadmina blogů Rom Patrik Banga, dostal by okamžitě padáka.

U idnes.cz to však nehrozí, nejen že je „chráněn“, ale jeho manipulace jsou navíc poutány na titulní straně media, vlastněného Andrejem Babišem. Patrik Banga je totiž Rom a co kdyby paní Šabatová proti jeho propuštění protestovala? Patrik Banga,  dlouhodobě, ze své pozice šéfadmina, likviduje názorové odpůrce.  Prostě jim zruší blog a je hotovo. Likviduje zejména ty, co kriticky (a přitom nerasisticky) kritizují neřešení soužití Romů s většinovou společností, zneužívání neziskovek, kritiky organizované migrace Evropy ekonomickými migranty. Na jedné straně Banga ruší a likviduje blogery pro údajné neodzdrojování a absenci důkazů. Na druhou se v mnohém větší míře beztrestně dopouští toho samého.

Manipuluje bez důkazů, ignoruje vyšetřování policie, podsouvá domněnky za fakta. Ta mediální jednostranná masírka má stejný účinek, jako mediální kampaň s plakátem, který je v perrexu. Jako šéfadmin blogů zneužívá své funkce, upřednostňuje vlastní etnikum a podle mého se až s rasistickým podtextem nesnášenlivosti mstí blogerům z většinové společnosti, pro jejich slušně formulovaný názor. Jako neabsolvent novinářské fakulty, ale jako „novinář“ zcela popírá novinářskou etiku. Přes nešťastné události a dostupná fakta,  podle mne celkově tragické události, sepsal Patrik Banga tento neodzdrojovaný a manipulativní blog, navíc jako šéfadmin blogů:  Blog můžete posoudit sami ZDE

Pod tímto nehorázně manipulativním blogem jsem v diskusi reagoval, jak je uvedeno níže. Patrik Banga nenašel odvahu k odpovědi, ale k jakému takému zbytku jeho cti ani k tomu, aby diskusi  smazal. Moje zásadní reakce na jeho blog jsou zde:

„ Inu Patriku, předně zdravím. Jinak, i s ohledem na Vaši pozici na idnes.cz bych od Vás očekával více objektivity, nadhledu a nestrannosti. Ale to bych asi očekával marně. Pokud byste byl objektivní profesionál, pak v okamžiku, kdy napíšete, že postižený byl PŘED zásahem policie kopnut do krku, byste článek nevedl v duchu "může za to ta zlá policie". Dál, bylo by fajn, pokud byste napsal rozhořčený blog bez ohledu na to, jako má oběť barvu pleti, národnost, či jakého je etnika.

Víte, dopouštíte se toho samého, zač jste mne (mimo jiné) zablokoval - tedy tendenčnosti a toho, že přestože se snažíte být "objektivní", argumentujete nepodloženými dohady a vydáváte je za fakta (druhý důvod, proč jste mne zablokoval). Když jsem před časem napsal, že jen 10% migrantů prchá před válkou a 90% je ekonomických, podle prohlášení několika politiků, zablokoval jste mne s konstatováním, že premiér Maďarska či náš europoslanec pro Vás nejsou relevantním zdrojem. No a vidíte, dnes píše idnes.cz to, zač jsem byl před půlrokem zablokován :-). No a kde máte Vy relevantní zdroj ve Vašem článku Patriku?

Pouze dohady, zda a jak policie zasahovala adekvátně, když byl muž před tím kopnut do krku? Jak to ta zasahující policie může vědět? Amatérské video je pro Vás hodnověrný zdroj a přitom jste jako hodnověrný zdroj neuznal videa, dokumentující řádění migrantů v Německu a ve Francii. Oficielní videa s vyjádřením TV komentátora. Policie nemůže čelit mediálnímu tlaku, pokud by se tak stalo, pak by se bála zasáhnout. Pak byste ji ale zřejmě kritizoval, že nečinně přihlíží. A tak se ptám, psala by idnes.cz o tom, jak policista v USA zavraždil nebohou stařenku i ve chvíli, pokud by nebyla černoška? Vždyť přece barva pleti, rasa či etnikum nesmí mít vliv na objektivitu podané informace.

Mějte fajn dny, Patriku. Jste asi jediný, kdo nevnímá, kam se blog a idnes.cz propadli.....

Každý má dodržovat pravidla blogu. Každý novinář by měl dodržovat žurnalistický kodex - podávat pravdivé a podložené a tedy odzdrojované informace. Nepodávat tendenční a zkreslené a nepodložené informace, nestavět osobní dohady a postoje za fakta. Pokud je autorem blogu/článku navíc šéfadmin blogů, který za tendenční či neodzdrojované informace ruší blogy, měl by jít příkladem. Zda příkladem jde, ponechávám na ostatních.

Pro administrátora - opět v souladu s kodexem diskutuji k obsahu blogu, či diskuse pod ní.

Patriku, tohle je ale už nechutná manipulace. Ta oběť se postavila na odpor zasahujícím policistům a ignorovala jejich výzvy. Ti policisté nemohli vědět o nějakém kopanci do krku a podobně. Vycházeli z dané situace v daný okamžik. A Vy zde zase podprahově podsouváte, že za smrt může několik strážníků, kteří na zemřelém leželi. To si říkáte profesionální objektivní novinář? Není pitva, není uzavřeno vyšetřování a Vy už obviňujete, nebo alespoň alibisticky naznačujete? Jako šéfadmin blogu idnes? A jiné za to, co dnes předvádíte blokujete? No tak to je tedy ukázka.....“


ZDROJ FOTO

Patrik Banga nijak nereagoval. Ale, aby toho nebylo málo, 31.10.2016 napsal další manipulativní a tendenční blog, ve kterém opět zneužil svoji funkci a pošlapal kodex novináře a blogera. Blog je ZDE

a já v diskusi reagoval takto – kopíruji, pokud by byla na idnes.cz smazána:

Ještě dodatek (pro administrátora) k obsahu a tématu blogu, jež je tudíž v souladu s kodexem blogera a diskutéra: Na Vaši otázku Patriku Banngo, v souladu s Vaším dotazem a kodexem, na otázku, kdo tady lže, odpovídám: Lžete a manipulujete Vy, Patriku Bango, šéfadministrátore blogů idnes.cz.

Patriku dobrý večer. Napsal jsem Vám to již pod minulým blogem (nanašel jste odvahu k tomu odpovědět, na druhou stranu ani k tomu moji reakci, že byla v souladu s kodexem smazat) a píši to i dnes - zcela v rozporu s novinářskou etikou, navíc jako šéfadmin manipulujete, podsouváte a tvrdíte bez důkazů. To, že je Váš blog "šéfadmina" opět poután na titulní straně vypovídá o mnohém.

Podsouváte soukromě pořízené video jako důkaz, komentujete jej jako důkaz, absolutně nemůžete vědět, zda člověk v civilu je policista či nikoli. Vůbec Nám nevadí to sestřihané video, prezentované z "piety" od Romea.cz, ze kterého byly vystřiženy výzvy k zabití a vypálení pizzerie technickým benzínem? To je v pořádku? Dovolím si zeptat, je patrn stav muže, kterého ten, kdo nad ním klečí udeřil a je patrno proč? Viděl jste někdy Patriku oživování ve snaze nahodit zastavené srdce?

Víte, jak je vedena rána pěstí? Rozmáchnutím (levák/pravák) zleva / zprava. I vůči ležícímu. Muž, který kamsi dolu uhodil zvedl ruku nad sebe a se zaťatou pěstí zvrchu, kolmo dolů udeřil. Stejně tak se postupuje, pokud se nepodaří nahodit běžnou masáží srdce - udeří se pěstí shora na hrudní kost a tedy koš. Kde berete důkaz, že šlo o útok a ne záchranu? Kde berete odvahu nerespektovat novinářskou etiku a svoji funkci a tvrdíte nepodložené?

Pokud by toto v obráceném gardu napsal kdokoli, zablokujete jej stejně, jako mne a druhé, že tvrdí bez důkazu. Vy nejen tvrdíte bez důkazů, Vy (či kdokoli z Vašich kolegů) to poutáte na titulce. To považuji za vrchol manipulace a neprofesionality. Vy a Vaše pravda? Svoji, manipulativní a nepodloženou poutáte na titulce. Oponenty likvidujete pro jejich názor a máte jich na svědomí desítky. Je na čase, abyste si svojí funkcí přestal dělat z idnes svůj soukromý píseček. Je na čase, abyste jako šéfadmin skončil, protože podle mého škodíte idnesu a blogu. Pro Vás či jiného administrátora: Diskutuji k tématu a obsahu blogu, v souladu s kodexem diskutéra.  Pokud byste byl čestný frajer, pak mne odblokujete a necháte reagovat. Pokud byste byl čestný frajer, odpovíte, nebo se mnou půjdete do duelu v nějaké diskusi či pořadu. Pokud neodpovíte, či tuto diskusi smažete, dáte tím jasnou odpověď. Pro Vás či jiného administrátora: Diskutuji k tématu a obsahu blogu, v souladu s kodexem diskutéra.

Ještě Patriku dovolte dodatek: "Pokud postižený nedýchá, vedeme prekordiální úder zaťatou pěstí z 20 cm výšky do středu hrudní kosti a posléze začneme znovu s nepřímou masáží srdce ... http://www.zzsvysocina.cz/index.php?page=1pomoc

Poslední dodatek a (pro admina) opět k obsahu blogu. Patriku Bango, pro zneužívání funkce vedoucího admina blogů idnes.cz, pro opakované protěžování vlastních článků (jedno kýmkoli), pro opakovanou nepodloženou manipulaci bez jakýchkoli důkazů a zdrojů, které se dopouštíte a pro kterou jste rušil blogy ostatních, pro opakované nedodržení kodexu blogera a diskutéra, pro opakované porušování novinářské etiky Vás vyzývám:

Odstupte z funkce šéfadmina blog.indes.cz s okamžitou platností.

Tento příspěvek je k obsahu blogu, nepodloženým tvrzením v něm uvedených a je tedy zcela v souladu s kodexem blogera a diskutéta.“

Zdá se Vám to vše malicherné? Není to malicherné. Podle mého je zneužíváno veřejné medium jeho klíčovým zástupcem k šíření propagandy, lží a pomluv příslušníkem jednoho etnika vůči druhému. Podle mého tak nejen že dochází k naplnění skutkové podstaty trestného činu prostřednictvím medií, ale k šíření rasové nesnášenlivosti ze stran Patrika Bangy.

Nebudu věc dále komentovat, nechť si laskavý čtenář udělá obrázek sám. Závěrem si dovolím  tuto výzvu a konstatování:  Patrik Banga, si jako šéfredaktor blogů idnes.cz dlouhodobě vyřizuje osobní účty s oponenty. Dlouhodobě a opakovaně porušuje kodex novináře, ale i kodex blogera a diskutéra, který sám nastavil. Chápu, že může mít jeho zaměstnavatel obavu z toho, že by jej někdo obvinil z „rasové nesnášenlivosti“, pokud by pana Patrika Bangu propustil. Patrik Banga totiž soustavně lže, manipuluje a škodí svému etniku a rozděluje tuto společnost, stejně jako romea.cz. Romea.cz lže a manipuluje za naše daně a z prostředků fondů, Patrik Banga a jeho manipulace a lži jsou financovány z peněz Andreje Babiše.

Proto Vás Patriku Bango veřejně vyzývám: Protože opakovaně nedodržujete to, co od ostatních požadujte, zachovejte se jako chlap a okamžitě odstupte ze své funkce! Dal jsem Vám šanci, vyzval Vás ke korektní diskusi. Ale Vy jen mlčíte a napadáte většinovou společnost! Nemáte odvahu oponovat, nemáte odvahu se omluvit. Víte, být Vámi byl bych ticho. Je ale čistě jen Vášm problém, pokud pro své lži zneužíváte svoji funkci.

Patriku Bango, proč jste nenapsal pravdivý blog o téměř umučeném nezletilém Patrikovi, o pachateli tohoto zrůdného násilí, o tom, čeho se dopouštěl nadále?

Bojíte se a stydíte, protože je Rom jako Vy? Vy, jako dospělý udělaný a silný chlap nemáte odvahu zastat se lynčovaného dítěte, jen proto, že je „bílé“? Špatně jste si vybral oponenta, Patriku. Jste srab, neschopný diskuse, schovávající se alibisticky za svoji (jak věřím) dočasnou funkci. Postavte se mi, pokud na to máte odvahu   a argunmenty .

Šíříte v této společnosti nenávist a rasovou nesnášenlivost a vyvoláváte emoce. Zvažuji, zda na Vás, podám trestní oznámení pro potlačování svobody slova, pro zneužívání pravomoci, pro podávání lživých, nepodložených a nepravdivých informací a pro šíření poplašných zpráv, protože podle mého názoru svým konáním hrubě narušujete úsilí Vlády ČR, většiny většinové společnosti a většiny Romů o zlepšení vztahů mezi Romy a většinovou společností.

Nežertuji Patriku. Nepodceňujte mne a ani se nepokoušejte mi dále škodit, či mne omezovat.

Patriku Bango, odstupte ze své funkce šéfadmina idnes.cz.

 

 

Uložit

Uložit

Štítky článku: absurdistáncenzuramultikultispolečnost

prestiž 1: 41,27 přečteno 1 407×

1 Hodnotit článek 56

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Odstoupí „objektivní“ Cikán Patrik Banga ze své funkce?

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)
Ladislav Nádvorník:
...Dobrý den Michale...vííte o tom...že z FB páně Patrika...nefunguje odkaz na tento článek...???..objeví se tam tam oznámení že nejde zobrazi...k sak…
Ladislav Nádvorník:
...Dobrý den Michale...vííte o tom...že z FB páně Patrika...nefunguje odkaz na tento článek...???..objeví se tam tam oznámení že nejde zobrazi...KURVA…

V interní diskusi je 2 příspěvků | poslední příspěvek 2. 11. 2016 21:32 || Diskutovat

Facebook diskuse