Necenzurujeme.cz

Vlastimil Harapes – hloupější než jsme mysleli, ale nevyplachuje

Předně, ač jsem hetero a balet mi nic neříká, Vlastimil Harapes na mne vždy působil jako kultivovaný, slušný chlap, který je dobrý ve svém oboru, tedy baletu. Každému co jeho jest. Je fajn, pokud kvalitní baleťák či herec pak učí, kvalitní fotbalista trénuje, či mu obětuje celý život, jako třeba Pavel Nedvěd.

Nebo třeba takový Michal Horáček. I když se mi příliš nelíbí vydělávání na hazardu, je to byznys jako kterýkoli jiný. Mnohem více vydělávají farmaceutické firmy na lécích a tedy na neštěstí lidí. Michal Horáček na mne působil vždy jako sympatický chlap, schopný podnikatel, velmi dobrý textař. Tak jsem měl takto uchovány pány Harapese a Horáčka ve své paměti a měl jsem na ně jen a jen pozitivní názor. Žádné „exesy“ pro bulvár, žádné skandály. Michal Horáček poskytuje rozhovory, jak chce prezidentovat „jinak“. Pokud se jej reportér zeptá na názor na cokoli, odpovídá, že nejprve musí objet republiku a „zjistit“ co si její občané myslí a co si přejí. Dělá si z nás srandu? Máme volit prezidenta podle toho, co si časem zjistí, vymyslí a slíbí, nebo jej budeme volit podle jeho dlouholetých skutků?

Ševče, drž se svého kopyta, říká jedno staré a pravdivé přísloví. Inu, podívejme se pro zajímavost, kdo ze sportovců se na konci kariéry chtěl vrhnout do politiky na komunální či celostátní úrovni:

Kandidáti do komunálních voleb z řad sportovců:
Nikola Sudová  - akrobatické lyžování, Domov nad Nisou, Jablonec n.N.
Šárka Kašpárková - bývalá atletka, Suverentita, Brno
Zuzana Kocumová - bývalá lyžařka, Unie pro sport a zdraví, Liberec
Petr Bříza - generální manažer hokejové Sparty, ODS, Praha
Josef Váňa - žokej, Sdružení nezávislých kandidátů, Karlovarsko
Josef Řezníček - bývalý hokejista, Občané.cz, Plzeň
Josef Regec - bývalý cyklista, ČSSD, Blanensko
Karel Jarůšek - bývalý fotbalista, ODS, Blanensko
Pavel Horvát - fotbalista, ODS, Praha - Dubeč
Lukáš Konečný - profesionální boxer, Evropská strana důstojného stáří, Ústí nad Labem, nebo Jan Kůrka, střelec, olympionik – SPO

A další známí "političtí" sportovci z minula:
Květoslav Svoboda - bývalý vicemistr světa v plavání- ODS
Jakub Janda - skokan na lyžích - ODS
Pavel Ploc - skokan na lyžích - ČSSD
René Novotný - krasobluslař - snažili se jej získat Zemanovci
Leopold Sulovský – horolezec
Martin Lukeš – fotbalista
Zbyněk Irgl - hokejista
Snaha politických stzran dostat na kandidátku Jaromíra Jágra či Dominika Haška se ke cti jmenovaných nesetkala s úspěchem
Exministr Josef Dobeš ve svém hnutí Pro sport a zdraví se snažil o získání na kandidátku cca 20 sportovců, mezi nimi třeba i o Vladimíra Šmicera. Ten měl naštěstí dostatek rozumu.
Rok 2012: Bývalý fotbalista Karel Poborský v dresu ODS či někdejší hokejový útočník Jaroslav Pouzar za TOP 09 na jihu Čech uspěli. Jako jedni z mála

A kandidatura herců a ostatních umělců? Ve většině případů budí spíše shovívavý úsměv a oprávněnou kritiku (stejně jako u sportovců) nesoudnosti kandidátů. Ať jimi byli či jsou Vladimír Harapes („to je složitá otázka paní redaktorko, kdybych věděl, že bude položena, tak to nastuduji“), Taťana Fischerová („Islám není útočný, to my jsme xenofobové.“), Felix Slováček, Daniel Hůlka, Tomáš Töpfer, Jakub Pustin či Petr Urbánek (operní pěvci), …….

Inu, herci jsou známí, umí mluvit, umí se naučit fráze, ale to automaticky neznamená všeobecný přehled či intelekt. Sportovci, třeba fotbalisté zase žijí svým sportem, mnozí jsou v něm skvělí, na druhou stranu očividně mnozí z nich při poločasových a pozápasových rozhovorech tápou. Ale na druhou stranu, nebyl by takovýto rozhovor poslance / sportovce oživením?:

Někteří sportovci jsou sice ve své disciplíně velmi dobří, ale nejsou schopni zvládnout ani ten nejjednodušší rozhovor před kamerou. A tak možná (pokud se do politiky dostanou), pak budou vysvětlovat voličům, proč třeba něco nebylo schváleno třeba takto:  „Víte, já jsem strašně chtěl, já jsem dřel, ale chybělo holt to štěstíčko“… nebo: „Rozhodl jsem se vystoupit velmi razantně, vzal jsem to šajtlí, ale nějak mi to sklouzlo a netrefil jsem téma, které se projednávalo“…… nebo: „Víte, já to chtěl ve druhém čtení sepsat a přednést, ale po tom dlouhém prvním game (pardon, čtení) mi ve druhém tak ztuhly ruce, že jsem neudržel propisku“….. nebo: „No, koalice to prosadila, protože dopovala tím, že má víc křesel než my“.

No, ale abych ten výčet pozitivně zakončil, opravdu mne v období voleb mimo Vlastimila Harapese  „zaujaly“ dvě kandidátky. Jedna, Dominika Myslivcová, je prostě celorůžová a má nejvypracovanější volební program: její prohlášení: „Chci růžovou budoucnost, MUSLIMOVÉ MUSÍ BÝT PINK!“ mne doslova odzbrojilo. Její klip dokonce snad mírně vede nad rozhovorem s Vlastimilem Harapesem:

To pornoherečka Lady Dee, neboli Drahomíra Jůzová, si ji před vystoupením vyplachuje. Inu, nejsou ty holčiny k sežrání a ke zvolení? No ale Lady Dee na „budoucí političku“ radikálně mění názory. Nejprve prohlásila do medií, že do prdelky tedy nee a takřka obratem zas, že si ji před vystoupením proplachuje.

ZDROJ

Co mne ale doslova rozsekalo v posledních volbách, byl projev, všeobecný přehled, politická zkušenost a inteligence kandidáta za Ano do senátu, Vlastimila Harapese - video je zde:

Vlastimil Harapes a Daniela Drtinová

Po shlédnutí tohoto rozhovoru s Vlastimilem Harapesem jsem se utvrdil v jediném – ANO, bude hůř, než je dnes.

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Štítky článku: absurdistánkavárnakulturaspolečnostvolby

prestiž 1: 31,35 přečteno 2 037×

1 Hodnotit článek 33

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Vlastimil Harapes – hloupější než jsme mysleli, ale nevyplachuje

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse