Necenzurujeme.cz

Projev Davida Ratha ve sněmovně aneb divadlo na voliče

Musím říct, že dnešní projev Davida Ratha ve sněmovně mě docela pobavil. Byla to taková komedie, i když v podstatě trošku smutná... 

 zdroj: iDnes

Ta zábavnější část spočívala v tom, jak se David Rath neustále litoval a dělal se sebe mučedníka. Všichni kolem kradou, jenom on je oběť spiknutí. Korunu tomu nasadil ve chvíli, kdy se přirovnával k Tymošenkové, Pussy Riot, dokonce k Ježíši Kristovi. 

Další jeho obhajoba spočívala v tom, že obviňoval jiné politiky a říkal, jak krade někdo jiný. Je to sice hezké odvedení pozornosti, ale to přece nesnižuje jeho čin. Hlavním argumentem Davida Ratha bylo, že na penězích ani na krabici se nenašly jeho otisky prstů. Jenže teď přichází velké ALE: 

Když David Rath říká, že na penězích ani na krabici se nenašly žádné otisky prstů, tak se to pak vylučuje s jeho dřívějším tvrzením, kdy říkal, že dostal krabici (podle něho s vínem). To, že nesl krabici, připustil i on sám. Tak jak je možné, že na ní nejsou jeho otisky? Nebo jí nesl v rukavicích? 

Další jeho docela nelogický argument v projevu byl, když řekl, že on není donašeč a pak začal agitovat ve prospěch ČSSD i dalších levicových stran. Tím, jak řekl, že není donašeč, vlastně připustil, že něco ví, ale že to prostě neřekne (to vlastně naznačoval i v minulém projevu, že něco ví a možná řekne, možná neřekne). Ale jak je vidět, tak se už rozhodnul a asi čeká až do voleb, kdy doufá, že ČSSD vyhraje a pak se mu za jeho loajalitu budou revanšovat... 

Docela vtipným momentem taky bylo, když David Rath mluvil o tom, jak má špatné podmínky ve vazbě... že má špinavé zdi i špinavé okno. Jenom mě tak napadlo, co kdyby si David Rath poprosil o hadr a vodu a ty zdi i okno si umyl? Vždyť si pořád stěžuje na to, že je ve vazbě nuda. Nebo je fyzická práce pod jeho úroveň? 

Tou smutnější částí bylo, že politici (v následném projevu i Jiří Paroubek) nemají žádnou sebereflexi. To jsou jenom samé řeči o tom, jak koalice lže a krade, jenom oni (opozice) jsou svatí. Co se tak podívat do dob, kdy opozice byla v koalici? (Tímto se nijak nezastávám současné vlády, jenom nemám ráda manipulaci, demagogii a populismus).

No a David Rath společně s Jiřím Paroubkem se předvedli jako mistři manipulace, demagogie i populismu. Ano, David Rath možná řekl některé skutečnosti (o současné vládě) pravdivě, ale to přece neanuluje jeho čin. Tím se právě demagogie vyznačuje... Demagogie je skupenství falešných i pravdivých informací, které se využívají ve prospěch argumentované strany. Demagogie se využívá k získání vlivu a působí zejména na city. 

Zajímavé, že politikům jde o dobro lidu hlavně před volbami. To kritizujou druhou stranu ve velkém. V té chvíli jsou jenom oni nositeli světla i mravnosti. Jenže po volbách na tu mravnost a sliby nějak zapomínají. Necháme se oblbnout demagogií? Doufám, že ne...  

Štítky článku:

prestiž 1: 66,35 přečteno 2 189×

0 Hodnotit článek 171

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Projev Davida Ratha ve sněmovně aneb divadlo na voliče

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse