Necenzurujeme.cz

Odpověď na vězeňský list Davida Ratha

Zdravím vás, pane Rathe. To jsem měla radost, když jste se dnes ozval z vězení a napsal blog. Já jsem nejdříve myslela, že vás už pustili, jelikož jsem nabyla dojmu, že ve vazbě jste právě kvůli tomu, abyste nekomunikoval s veřejností a nemohl ovlivňovat svědky. 

 Zdroj: David Rath, blog.idnes

Ale jak píšu, jsem ráda, že vám udělili výjimku. Vím, že jste to nepsal přímo vy (kdyby vám dali internetovou přípojku přímo na celu, asi by to bylo moc okaté). Četla jsem, že jste to nadiktoval vaší asistentce a ta vaše myšlenky napsala do blogu. Je fajn, že můžete tímto způsobem komunikovat s veřejností. 

Teď už ale k obsahu vašeho článku. Píšete, že jste ukradl jenom 7 milionů, ale vláda chystá ukrást 140 miliard. To jsou ale nepřejníci, viďte? Člověku nedopřejí ani těch 7 milionků a oni se válí v miliardách. Víte co? Já bych navrhovala stanovit nějakou hranici a všechny malé zloděje bych propustila. Co tak 100 milionů? Může být? Nad 100 zavřít, pod 100 pustit. 

Jenom jedna věc mě trošičku zaráží, pane Rathe. A to, proč jste o té krádeži 140 miliard neřekl něco dřív? Proč jste proti tomu nevystoupil a nebojoval proti tomu? Ale chápu, že jste měl jiné starosti... Hlavně zmodernizovat kladenskou nemocnici, aby se pacienti měli lépe. A taky zrekonstruovat zámek v Buštěhradě. To jsou všechno moc bohulibé činnosti a mně se líbí, že jste tak soucitný a kulturní člověk. 

Taky ve svém článku vyzýváte lid, aby šel do ulic. Napadá mě otázka, proč jste nevyzýval dřív. Ale omlouvám se, to ve mě zas promluvilo moje zlé "já" plné pochybností. Jinak máte mou důvěru. Ještě bych se vás chtěla zeptat, jak si představujete tu revoluci? Neměli bychom to pojmout ve stylu "Velké francouzské revoluce"? A jako první krok by mohl být útok na "Bastilu", resp. útok na litoměřickou věznici a vaše vysvobození? Souhlasíte? 

Moc vás zdravím, držte se a hodně zdravíčka. A kdybyste se nudil, tak klidně ještě něco napište, budu moc ráda. 

Štítky článku:

prestiž 2: 11,79 přečteno 11 799×

0 Hodnotit článek 1391

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Odpověď na vězeňský list Davida Ratha

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse