Necenzurujeme.cz

Polský protest proti EU

Víte o tom, co se stalo v Polsku 11.11.2011? O protestu desetitisíců lidí proti EU? Že ne? Ani se nedivím... Stejně jako v případě protestů na Islandu, ve Španělsku nebo na Wall Street média mlčí nebo mlží...

 zdroj: Idnes

11.11.2011 slavilo Polsko státní svátek (Den nezávislosti). U příležitosti tohoto svátku se sešlo hodně lidí (50-80 tisíc), kteří svým pochodem chtěli vyjádřit nesouhlas s politikou EU a taky s politikou vlastní vlády, která v podstatě devastuje Polsko.

Jenže tamní média (pravděpodobně na popud vlády) udělala z tohoto mírného protestu frašku. Že prý to byl sraz neonacistů :O Aby jste si udělali obrázek, koukněte se sami. Tady je záznam ze zmiňovaného pochodu/protestu:

 

Když zkusíte hledat zprávy o tomto protestu na internetu, tak se k vám dostane maximálně informace o tom, že se jednalo o sraz radikálů a neonacistů... Ale to nebyl žádný sraz nácků. Prostě to byl sraz lidí, kteří nesouhlasí s vládní a EU politikou. Ale podle EU je extremistem asi každý, kdo nesouhlasí s jejich ideologií...

Je to ukázkový případ mediální manipulace a cenzury. Ano, mezi lidmi bylo i několik extremistů, ale bylo jich mnohem méně než neextremistů. Ano, mimo tento pochod došlo i k několika potyčkám neonacistů, rozbilo se několik aut a došlo i ke střetu s policií. Jenomže média o tisícovém pochodu lidí mlčela a vytahovala jenom ty násilnosti neonacistů. O pochodu ani slovo. Taky stojí za zmínku informace, že asi polovina z neonacistů, kteří tam byli, byla ze zahraničí (z Německa). Spekuluje se o tom, že přijeli na objednávku vlády... Samotný pochod, který proběhl velmi klidně, se média snažila zdiskreditovat a protest lidí bagatelizovat. Snažila se vyvolat dojem, že tam došlo k samým násilnostem a že účastníci pochodu byli samí extremisté.

Rodina, která se pochodu zůčastnila, pak nevěřila svým očím. To, co se v médiích rozpoutalo, nemělo s realitou mnoho společného. Jestli chcete vidět "typickou nacistickou" rodinu, tak tady to je (začíná to přibližně od 10. minuty):

 

Vypadá to, že polský národ se postupně probouzí z apatie... A co my?

 

 

Štítky článku:

prestiž 1: 68,95 přečteno 2 941×

0 Hodnotit článek 193

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Polský protest proti EU

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse