Necenzurujeme.cz

Lenost a neprofesionalita redakce i-dnes zřejmě nemá meze.

Dnes ráno se objevil na hlavní stránce tento článek

Je na něm patrných několik vlastností typických pro neděle a svátky – například v něm není uveden jediný údaj, který by událost upřesnil v čase – prostě se stalo někdy v Americe.  Proč.? Je to jasné redakce přece nebude ve svátek pracovat, prostě se napíše dopředu pár neutrálních slintů, k nim se nadefinuje nějaký čas publikace, a pan redaktor může vesele chrnět. Že tomu tak bylo i tentokrát, svědčí i signatura – „Autoři: iDNES.czČTK“ – to zřejmě proto, aby někdo nevyčníval. Tolik k lenosti.

Teď k neprofesionalitě, tendenčnosti a manipulaci. Článek je svým obsahem i formou další kostičkou mozaiky, která nás postupně dovést k výraznému omezení držet zbraň na ochranu sebe, svých blízkých a majetku. Tedy – zadání je jasné.

A co forma – ta je přímo neuvěřitelná – prvoplánová agitka psaná stylem Rudého práva blahé paměti a obrovského formátu. Ve zkratce asi takto – otec američan si koupil zbraň, vzal děti na střelnici, došlo k nehodě, v zájmu myšlenky socializmu je  zbraně na celém světě potřeba zakázat. Autoři: iDNES.czČTK.

Troufnu si říci, že tento eleborát by v době, kdy jsem maturoval neměl šanci uspět ani jako maturitní písemná práce z jazyka českého.

Pro názornost a zvýraznění stupidity jsem to jen nepatrně upravil a ptám se - jak by se vám líbil následující text?

"Smrt svého syna  způsobil nešikovnou manipulací s autem Čech na jedné ze silnic na Moravě. Podle policie se otec čtrnáctiletého chlapce snažil vyndat zpoza trika nešťastně přisátého komára, když  spadl do škarpy. Policisté vůči němu žádná obvinění nevznesli, uvedla agentura ČTK.

Otec rodiny se vydal na výlet v doprovodu svých tří dětí. V jednu chvíli mu přisál komár na záda pod tričkem. Snažil se ho zaplácnout  vylovit pravou rukou, ve které držel volant, a omylem strhl auto do škarpy..

Jedno dítě nehodu nepřežilo, další dvě děti vyvázly bez zranění.

V Česku, kde jsou kvůli velmi volným pravidlům získání řidičského průkazu a koupi auta, a jsou auta součástí běžné výbavy mnoha rodin, nejsou podobné rodinné tragédie nijak výjimečné. Většinou je však v osudovém okamžiku drží v rukou spíše děti."

To je kravina co...??? Přesto za ní redakce asi dostane zaplaceno.

Štítky článku:

prestiž 1: 24,51 přečteno 802×

1 Hodnotit článek 22

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Lenost a neprofesionalita redakce i-dnes zřejmě nemá meze.

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse