Necenzurujeme.cz

Nečas nebo kníže? Tak kdo má pravdu?

Je docela možné ba dokonce velmi pravděpodobné, že pravdu mají oba, otázkou je,  čí že ta pravda je pro nás pozitivnější a čí pohled je vizionářštější.

Ano určitě je pravdou, že mnozí na nás budou hledět skrzevá prsty, budeme označeni za kverulanty, potížisty a bůh ví co ještě. Tady má pravdu kníže.

Smutnou pravdou je však také fakt, že za současného stavu bychom v této společnosti, jako země bez implantovaného eura, byli za chudého příbuzného, který by byl přizván na jednání asi jen tehdy ,když by měl dostat vynadáno, nebo když by nám někdo třeba chtěli (třeba) zkontrolovat rozpočet. Tady se zase nedá upřít selský rozum premiérovi.

Paradoxní na tom všem je to, že za kritiky zde v mnoha případech budou státy a státníci, kteří, v minulosti už jednou dohodnutá, pravidla nejen nedodržovali, ale v některých případech faktické nedostatky ignorovali, vědomě přehlíželi a v neposlední řadě také vědomě falšovali.

Upřímně řečeno, měl bych velmi nepříjemné pocity, kdyby nám do tvorby rozpočtu měli mluvit francouzi nebo němci jen z toho titulu, že se z nějakého důvodu považují za povolané k vládnutí v matičce Evropě. Předpokládám, že by vypadalo tak že, na naší straně budou především povinnosti, a na jejich straně především kontrola, případně vybírání pokut.

Velmi podobné pocity by mne také obestřely pokud by na kontrolu čerpání prostředků státního rozpočtu přijela nějaká komise složená ze zástupců (třeba) Řecka, Španělska, Portugalska, Itálie a Rumunska.....

Z uvedeného vyplývá, že se kloním spíše na stranu premiérovu. Konec konců precedens by tu už byl – byť to někteří velmi neradi slyší, tak chmurné věštby jistého Klause z doby dohadů a půtek o schválení lisabonské smlouvy do značné míry vyplnily a nakonec to bylo malé Irsko a velká Francie, kdo to celé shodili. Teď jsou tu Anglie a Česko. Proč vlastně ne?

Štítky článku:

prestiž 1: 49,02 přečteno 1 318×

0 Hodnotit článek 79

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Nečas nebo kníže? Tak kdo má pravdu?

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse