Necenzurujeme.cz

Životní strasti prudiče z hyde parku

Za pouhé dva týdny mám 3 články v Hyde Parku. Tento asi bude brzy čtvrtým, ale nešť. Ne že bych je tam původně chtěl mít umístěny, ale prostě to tak je, neboť (cituji): „rubrika hyde park slouží právě pro účely komunikace redakce (administrace) s autory - o běhu blogu - stahování, diskuse a další provozní věci, které čtenáře, kteří si sem přišli přečíst články skutečně o něčem, odrazují. Čtenáře nezajímají vnitřní půtky a provozní věci. Proto existuje rubrika hyde park, která je volnou platformou pro diskusi o blogu a jeho chodu.“ (Konec citátu)

Dovolte mi tedy, abych stručně shrnul, proč, že jsem se, po dlouhých 5 letech pobytu na diskuzích I dnesu, rozhodl pustit do publikování svých názorů prostřednictvím blogu.

Donutil mne k tomu stav a systém administrace diskuzních příspěvků, kde je již několik let dle mého názoru poněkud zatuchlý stav. Administrátoři si do slova a do písmene dělají, co se jim zamane. Kde jsou ty doby, kdy admin byl alespoň tak slušný, že na dotaz či připomínku seškrtaného diskutéra alespoň odpověděl. Díky tomu existuje ( pravděpodobně) dost početná skupina diskutérů, kteří jsou interně mezi adminy označováni jako „prudiči“, a je jim škrtáno kde co – za vrchol považuji smazání příspěvku „A Elvis žije“ v nějaké mírně obskurní debatě o marťanech a kruzích v kukuřici.

Není tajemstvím, že na IDnesu existuje několik dlouhodobých diskuzí, které aminům poněkud vadí. Jedna z těchto diskuzí se stala terčem úchylné diskutérky a zlodějky nicků, která však je dodnes adminy tolerována ( a to i v případech, že jednoznačně porušuje skoro všechny body „kodexu“) a naopak, reakce na její provokace jsou následně tvrdě mazány, mne osobně to stálo minimálně 3 nicky. Pak mi došla trpělivost a založil jsem blog, i když – přiznám – formát diskuzí je mi jaksi uživatelsky sympatičtější. Blog je přece jen ( hlavně tím, že zde člověk publikuje pod svým jménem) mnohem kompaktnější platformou, příprava vyžaduje více soustředění, a také si člověk nutně musí dát více pozor na pravopis a celkovou kulturu projevu, nechce-li být za úplného pitomce.

Tak se tedy snažím, leč narážím znovu – možná jsou moje názory někdy konfliktní, neuchyluji se ale k napadání – jen někdy využívám prostor blogu k reakci na zásahy aminů, na něž jsem dosti citlivý, a to nejen u sebe, protože si myslím že (bohužel) ještě zdaleka nejsme tak vyspělá a manipulaciodolná společnost, abychom si mohli dovolit znovu pustit ze řetězu cenzuru.

Proto zde veřejně prohlašuji, že jsem-li pod článkem podepsaný plným jménem, snad jsem také dostatečně schopen a ochoten své názory obhájit, či za ně nést odpovědnost – a nepotřebuji žádného postrkovače, vysvětlovače, připomínkovače či mravokárce v podobě horlivých aminů, kteří ( a které, aby za dosti bylo učiněno rovněž feministkám) považují za svou svatou povinnost ostatní čtenáře před mými názory chránit. I čtenáři jsou dospělí a svéprávní lidé, a pokud se jim mé názory nebudou líbit, dají mi to znát, s tím počítám a jsem připraven nést případné následky.

Co však nikdy připraven akceptovat nebudu, to jsou pokusy o eliminaci (třeba multikulturně) nepohodlných názorů některých lidí z veřejné diskuze – a tou blog jednoznačně je.

Na závěr si dovolím upozornit na několikero mých článků, které s výše uvedeným blíže či vzdáleněněji souvisí.

S pozdravem Ladislav Nádvorník, vulgo český i českej venkovan, český vesničan a (in memoriam) český i českej zeměhryz a českej vesničan.

Štítky článku:

prestiž 1: 31,83 přečteno 1 879×

0 Hodnotit článek 33

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Životní strasti prudiče z hyde parku

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse