Necenzurujeme.cz

Fotoreportáž: Vynášení Morany Angely – Rokycany 2. 4. 2017

V neděli 2. dubna navázala rokycanská Národní demokracie (ve spolupráci s dalšími pronárodními subjekty) na staročeskou tradici a uspořádala vynášení Morany Angely.

Celá akce začala v 15:00 u kašny na náměstí, kam přilákala několik desítek lidí z Rokycan i z okolí. Kromě národních demokratů, kteří událost pořádali, zde bylo vidět i zástupce Úsvitu, DSSS a Bloku proti islamizaci, což dokazuje, že pronárodní strany mohou spolupracovat. 

Hned na úvod si vzal slovo předseda rokycanské Národní demokracie Jan Sedláček, který osvětlil historii tohoto zvyku - v minulosti totiž byla na konci zimy vynášena ven z města figurína Morany, která symbolizovala smrt, zimu a záhubu. Protože je vhodné oživovat tradice moderní formou, byla do Morany stylizována Angela Merkel - jakožto jeden ze symbolů současného režimu.

Dalším řečníkem byl Roman Bakala, člen Úsvitu a Bloku proti islamizaci, který vyjádřil naději, že se národoveckou politickou scénu podaří do voleb sjednotit. 

Vzácným hostem v Rokycanech byl předseda Národní demokracie Adam Bartoš, který zdůraznil vinu Angely Merkel a dalších podobných politiků (a kmotrů, kteří za nimi stojí) na současném marasmu.

Po skončení projevů se účastníci přesunuli hromadným pochodem k Padrťskému potoku. Cestou prošli i přes Spilku - prostranství, které bylo za peníze EU (přesněji řečeno za naše vlastní peníze přefiltrované přes Brusel) nákladně vybetonováno, na což obyvatelé Rokycan svorně nadávají. Zdejší specialitou je mimo jiné i ,,fontána", kterou někdo z místních nahlásil na technické služby, protože si myslel, že se jedná o havárii vodovodu.

Poté, co průvod dorazil k Padrťskému potoku, byla Morana Merkel zapálena a za aplausu přítomných vhozena do vody. 

Hořící figurína Angely Merkelové poté odplula korytem Padrťského potoka směrem k soutoku s Boreckým potokem, kde vzniká řeka Klabava. Pokud ji nic nezadrží, může doplout až do Německa, kde se skutečná Merkelová může podívat na to, co v České republice udělali s její podobiznou.

Z mostu a přilehlého nábřeží sledovaly plující Angelu desítky lidí.

Po skončení akce se část účastníků přesunula do hospody a minipivovaru U Stočesů.

Předseda Národní demokracie Adam Bartoš (vlevo) a předseda rokycanské buňky ND Jan Sedláček (vpravo) zde diskutovali s dalšími členy a příznivci ND, BPI a dalších národoveckých stran a spolků.

Společné foto části účastníků před hospodou U Stočesů.

Mediálními partnery této události byly Svobodný vysílač a internetová televize Příznaky transformace; zde se můžete podívat na jejich videozáznam z akce:

Autorem textu je Jan Sedláček, autory fotografií jsou Zdeněk Voborník, Václav Švihlík a Roman Bakala.

 

 

 

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Fotoreportáž: Vynášení Morany Angely – Rokycany 2. 4. 2017

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse