Necenzurujeme.cz

Zástupný problém

Neustálé napadání komunistů je jen zástupný problém, Antikomunistické projevy mají zakrývat skutečné problémy, používají jich ti kdo mají máslo na hlavě. Dle mého soudu by KSČM byla dávno nostalgickým spolkem přestárlých důchodců, kdyby byla politika tohoto státu skutečně demokratická.

 Nemohu si pomoci ale způsoby, údajně demokratických politiků, ať jde o ČSSD, KDU-ČSL,TOP09 či ODS jsou spíš mafiánské. Jednotlivé klany vytvořené často velmi uměle v regionech, bojují o moc i dost nevybíravě. Volební kandidátky v nichž se na lídrovská, a vůbec přední volitelná místa, z pověření stranických sekretariátů, dostávají lidé s volební oblastí nemající nic společného. To dělají všechny strany, nejen komunisté. O demokratickém zastoupení ČSSD v koalici a vládě nemá smysl mluvit. Je s podivem, že většině lidí nedochází, že primitivní antikomunismus je zástupný problém který má zakrývat svinstvo politiků (z velké části tvořených vedle bývalých spolupracovníků StB, bývalými veksláky a pingly). Hloupost mladých, kterým nevadí ti špinavci z ODS, TOP09, ČSSD a nejnověji i ti z ANO je neuvěřitelná.

Na seznamech StB jsem byl od roku 1970 veden jako „nepřátelská osoba“ se všemi radostmi s tím spojenými, počínaje nemožností cestovat a pracovat v oborech kde jsem byl úspěšný (vývoj brusných a leštících materiálů v Benátkách n.Jiz.. Já dogmatické komunisty nemusím, ale snažit se je likvidovat mocensky pokládám za nesprávné. Přes čtvrt století už měli zdejší "demokraté" možnost realizovat změny ve prospěch občanů, k tomu bohužel nedošlo, změny byly provedeny pouze ve prospěch kapitálu a bylo umožněno aby spekulace a zneužívání státních prostředků bylo vydáváno za úspěšné podnikání.

Znova opakuji, že jsem přesvědčen, že KSČM je stejně nedemokratická jako ostatní strany v parlamentu, a snaha bránit jejímu podílu na řízení obcí, krajů a státu je protiprávní a protiústavní. Zatím je v mých očích adeptem na odchod z politiky i veřejného života spíš ČSSD, ODS a Top09. Nejen v politice ale v celé společnosti chybí elementární slušnost. Mohlo by se říci, že visí-li něco ve vzduchu přímo jako životní potřeba české společnosti, je to právě slušnost. Ztráceli jsme ji postupně celá desetiletí, a ani polistopadový vývoj na věci mnoho nezměnil. Možná dokonce to ztrácení ještě urychlil, když za normu jednání a mezilidských vztahů se začaly prosazovat nadutost a povýšenost, intolerance a neochota k domluvě, podraznictví, lež a křiváctví jako obecný vzor chování. Slušnost je proti drzosti opravdu v nevýhodě. Naši politici si navíc drzost namnoze zvolili za jediný program. Místo aby se snažili lidem naslouchat, zamořují ovzduší slovní arogancí a vyzývavostí, v níž se domnívají spatřovat svou názorovou pevnost. Směrování společnosti jako celku bude samozřejmě vždycky výslednicí mnoha protichůdných sil. V jejím čele mají však stát lidé schopní porozumění a vcítění, nikoli jen okázalého pohrdání názorovým protivníkem.

Štítky článku:

prestiž 1: 11,11 přečteno 326×

1 Hodnotit článek 5

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Zástupný problém

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse