Necenzurujeme.cz

Bylo za komunistů lépe?

Na rozdíl od dnešní mládeže, která vykřikuje "Fuj komunisti" jsem v té době žil...Tak snad mohu srovnávat. Bez toho abych něco znal jen z vyprávění nebo z toho co mi cpali do hlavy rodiče.

Srovnání to ale nebude jednoduché....Díky rodině z otcovi strany jsem byl pod drobnohledem komančů, nejen , že jsem s IQ 135 skončil na hornickém učilišti, ale jako dítě jsem se nedostal ani do blbé Jugošky zatím co ostatní spolužáci tam za odměnu jeli. Mně to bylo zakázáno pávě díky rodině. Takže jste asi už pochopili, že jsme nebyl komunista naopak jsem byl antikomunista. Když jsem začal pracovat bombardovali mě každy den abych "vstůpil" a zneužívali k tomu mých velice dobrých pracovních výsledků..Prý když nebudu členem, nemužu v práci "povýšit" Ani tak jsem nevstoupil. Takže jak je vidět nemám žádný důvod nějak opěvovat komunisty.

Dnes stále čtu jak byli komunisti vrazi jak zavírali lidi do pracovních táborů a podobně. Ano bylo tomu tak ale v padesátých letech...čili po válce..a která země nenaháněla kolaboratny? Chápu, že se do spárů komunistů dostala spousta nevinných lidí, ale globálně vzato byla prostě taková doba a dělo se to všude. Ale co ja pamatuju žádne pracovní tábory, popravili všeho všudy dva nějaké vrahy co zabili více lidí..inu proč ne zasloužili si to. Ano nesměli jsme na západ, na hranicích stříleli po lidech , kteří chtěli prchnout ale dnes se tomu vůbec nedivím , když sleduji dnešní situaci...Dnes by se asi taky mělo na hranici střílet do těch co sem lezou bez povolení. 

  Jako dítě jsem patřil spíš do te chudší skupiny..matka měla tři děti muj otec neplatil alimenty, ale hlady jsem nikdy netrpěl, oblečení jsem měl taky slušné,  hračky jsem měl jako každe jine dítě... Dětství jsem měl nádherné, spousta zažitků a pohybu..No ale neházejmě vše na demokracii, to bylo spíš tím , že v te době sme nevědli co je počítač či mobilní telefon. Jak dítě jsem hrál hokej a talentovaní hráči nepotřebovali spoustu peněz aby se prosadili. Vystroj sme nafasovali v klubu a trener nam daval kapky všem stejně. Což je dnes nemyslitelné...chudé dítě může mít talent ale pokud rodiče nemají na drahou vybavu zůstane talent víte kde....

Po vyučení jsem začal pracovat...vydělaval jsem slušne peníze, nájem stál 380 kč u lékaře jsem zaplatil maximálně korunu za recept, a po práci se o mně nikdo nestaral, nebuzerovali mně na úřadech, a policajta sem potkal jednou do roka a to na hornických slavnostech kdy jsme se s nima mlátili hlava nehlava...Žádné soudy , žádne napadnutí veřejneho činitele, prostě par jelit a hotovo. Žádné nesmyslné zákony , které by mně přiváděli k šílenství jako je tomu dnes. Mléko stálo dvě koruny, rohlík 30 haleřu, cigarety 8 korun. za kilo hovězího jsem dal 35 korun a v potravinách nebylo více eček než vitamínů. Žádné DPH, spotřební daň , daň z prodeje atd atd. Když jsem se oženil dostal jsem 50 000 novomanželskou půjčku a z ní zařídil komplet celej byt. V 18 ti jsem tak mněl bydlení, práci  a relativní svobodu. Mnozí dnes křičí, že jsme neměli to a to...Málokdo si uvědomuje to jak se dnes máme je otázkou technologického pokroku, podívejte se na starší americke filmy jakem měli televize a ledničky..proti těm našim to byl teda humus. Nebylo sice na výběr z milionu značek výrobců ale vadilo mi to? měl jsem barevnou televizi..měl měl jsem ledničku ..měl měl jsem pračku...taky měl a na rozdíl od dnešních vyrobců mi to vydrželo spoustu let funkční.

A dnes? Začnu u daní, protože to je opravdu vrchol drzosti...DPH je vlastně jiným slovem, potřebujem prachy na luxusní život. Jinak se to nazvat nedá. No a spotřební daň tak to už snad ani nejde komentovat...Jiným slovem by se tato daň mohla jmenovat....Jsi debil a platíš tak zaplať ještě. Daň z prodeje je další vrchol zlodějiny..proč by měl někdo platit za to, že prodal svůj majetek? A co se týče dnešních cen tak to je naprostá hanebnost. Bohužel to má jediný důvod...na každem vyrobku se chce napakovat deset sráčů , kterým se nechce makat ale chtějí si žít jak v bavlnce... Jiný důvod to nemá, protože kráva da mléko zadarmo stejně jako ho dávala za komunistů. a jestli mi někdo chce tvrdit, že se zdražila elektřina a benzín tak to se zdražilo opět jen proto aby se hajzlové mohli napakovat...Takže lide platí život zasraných politiků a sami žijou skoro v bídě. A aby toho nebylo málo, tak mně  osobně stát okrádá měsíčně o 9 000 a ještě chce abych si sam platil 2000 na důchodové pojištění. A to vše jen proto, že díky zdravotnímu omezení nemůžu sehnat práci...Ano je to tak, zatímco cikáni bez práce berou vysoké dávky , ja který v práci nechal svoje zdraví musím platit za to , že práci nemám. Nedávno jsem měl možnost nahlédnout do nějakeho rozboru daní, nejsem přeborník na ekonomiku a nemohu soudit zda to je skutečně tak, ale podle selskeho rozumu to je opravdu tak. Tento rozbor sčítal všechny daně co platíme i odvody podnikatelů za pracovníka a vysledkem je, že z každych 100 000, které svou prací člověk vydělá mu rálně zbyde na kupování jen  33 000. Myšleno tedy tak, že si může pořídit věci v teto hodnotě protože při normálním nákupu už platíte DPH a spotřební dan ktera je už odečtena. Kde je těch 77 000? No to si rozeberou právě ti co se jim nechce makat ale chtějí mít luxusní život.

Ale nesjou to jen peníze...za komanču jsem mohl říct cokoliv pokud to nebylo proti nim...no ono se to stějně nijak neřešilo pokud ste to neřekli v televizi. Ale nikdo neřešil že se cikánům říká cikáni a homosexuálům buzny. Dnes nesmíte říct skoro nic. Donce si to ani nesmíte myslet což je asi horší. Buzerace na úřadech už je do nebe volající. Na všechno padesát papírů a za každy papír zaplatit, jako by vás už neokrádali dost.... Do lekárny je lapší raději nechodit pokud nejste bohatý, důchodu je lepší se nedožít. O nesmyslných zákonech zakazujících snad všechno raději ani nemluvím. Půjčit si dnes peníze je sebevražda. Státem schálena lichva je naprosto běžná a když nezaplatíš nestačí ti dát exekuci...prostě ti musí sebrat vše co maš aby uspokojili svoje nenažrane držky. Základem tržní ekonomiky je vytvořit chudé a bohate jinak by vlastně nefungovala. A i když patřím spíš ke střední třídě a chudobou netrpím, není mi lhostejné jak žijou spoluobčané co poctivě pracují. A co se týče největšího prohřešku komunistů a to jsou stovky či tisíce mrtvých, kolik mrtvých za sebou nechala demokracie? Kolik lidí si sáhlo na život díky beznadějné životní situaci? Kolik lidí skončilo na ulici jako bezdomovci? To , že bezdomovec "žije" je zavádějící pojem podle mně ten člověk nežije.Já osobn bych se raději zabil ale ne každy k tomu má odvahu. A nedejte se ukecat tím, že si za to ti lidé mohou sami..Někteří určitě ale znám i osobně lidi co nic neprovedli a shoda náhod je dohnala až na ulici i když to dřív byli poctiví a pracovití lidé. Jen jim bůh nenadělil ostre lokty aby se mohli bránit. Já sam jsem díky rozvodu málem skončil na ulici ale díky me tvrdošíjne a drze povaze jsem z toho vybruslil jen tak tak.

Takže když to shrnu...rozhodně jsem měl za komančů líp..Ale ono to možná bude tím , že sice vládli komunisti ale v této republice byl socialismus a ne komunismus, což ani spousta těch mladych neví. A socialismus se da provozovat i demokraticky  záleží jen a jen na vládnoucím aparátu jak ho využije.  Dnes nám vládne strana , která sice ma v názvu slovo sociální ale naprosto nemá ponětí co to slovo znamená. Ono to asi bude tím, že jsou to prostě zlodějský šmejdi, kteří jsou u moci jen ze dvou důvodů..Nahrabat si brachy a jejich nechutné ego , které potřebují ukojit svojí mocí. Bohužel je to takové "letadlo" kdy se dostanou k bohatsví a moci jen jejich kamarádíčci, kteří samozřejmě musí být dostatečné "svině" aby se mezi tuhle bandu korytářů mohli dostat. A tím jsme v začarovaném kruhu ze ktereho není cesty zpět.

Štítky článku:

prestiž 1: 81,07 přečteno 17 177×

377 Hodnotit článek 754

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Bylo za komunistů lépe?

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)
Skála:
TO Olda K. nejsem ekonom,ale stavet treba zizkovsky vysilac tzv.pomstu stareho rezimu nebyla neefektivni prace pane a muj vypocet vychazi z tehdejsich…
Olda K.:
Mimochodem: odlišovat slova troll a trotl patří také k základní výbavě sečtělého člověka. Jste nevzdělaný komediant. Lopata.
Olda K.:
Jistě, jedná se jen o subjektivní pocit. To je přesně nepochopení ekonomie reálně socialistického režimu. A ani ten váš výpočet není správný. Naopak, …
Olda K.:
Takže musím říci, Jindřichu, že nehorázně plácáte. Spíše bych řekl: podle sebe, soudím tebe. Možná jste placeným agentem vy sám. Anebo, a to je pravdě…

V interní diskusi je 13 příspěvků | poslední příspěvek 7. 9. 2016 17:57 || Diskutovat

Facebook diskuse