Necenzurujeme.cz

Noviny už nezajímají „teroristé“ na Ukrajině, mají teď obavy o Rusy

O teroristech na Ukrajině a jejich spravedlivé likvidaci vládní armádou bylo napsáno dost. Tak se to jeví. Nenašel jsem ale za tu dobu ani jeden článek, kde náš korespondent dělá rozhovor s „teroristou“, nebo se stařenkou z Donbasu, která ztratila dceru, syna, nebo snachu i s dětmi. Nikdo se jich neptal jak se dívají na občanskou válku ve své domovině. Válku? Jakou válku? To jsou jen protiteroristické čístky.Nic víc.

Nu budiž, stane se, že se „zapomene“, ale jen co Putin vydal zákaz dovozu potravin z EU, tak už třetí článek, (v Idnes.cz) pokud počítám dobře, má enormní zájem se dopídit, jak Rusové snáší, že jim obchody nebudou dodávat jablíčka z Polska, nebo zeleninu z Nizozemska, sýry z Francie a  jiné výrobky, které se dostaly na seznam ruských sankcí ve formě odvety za sankce EU. A co nacházím „vtipných poznámek“ pod těmito články, uštěpačných a dokonce zlostných, kde se nejmenovaní diskutéři neštítí vyjádřit nesouhlas s takovou proti Evropskou politikou hospodářských sankcí. Co si to ti putinovci dovolují? Je to na draka, že? Ale ani slovo o tom, jak to snáší EU a jak to vydrží ti, co s Ruskem obchodovali. Tedy ne ani slovo, ono se o tom píše, ale okrajově. Jako že to nic, Evropa s výpadkem obchodu s Ruskem to ani nepocítí, nic se tu neděje. Zato Rusko je na přetřesu.

Jak se do lesa volá,.. a dál víte,.....to platí v této situaci dost viditelně a je jasné, že celé to hraní na sankce se brzy odrazí na obou stranách, což je jasné každému, kromě českých novinářů. Ti mají pilno. Hrabou honem špendlíčkem a hledají zoufale někoho na sociálních sítích a na Twiteru, kdo je naštavaný, nespokojený, schopný revolty proti své vládě a poví nám Evropanům že „bez nás“ se nedá žít. Co si bez EU výrobků počneme? Jak nám to Putin mohl jen udělat? Hledají informace o prázdných obchodech, o nedostatku masa a o dlouhých frontách. Zatím tedy nic. Revoluce se nekoná.

Proč tohle asi dělají? Nemělo by nám Čechům tohle být úplně jedno? Nepřáli jsme si, aby Rusko pocítilo EU sankce dosytosti? A aby si užili všech těch tvrdých sankcí pro ně nachystaných od Unie? Proč je najednou zajímají jen ty sankce, které vrátilo Rusko, jako odvetu? Žádné jablíčka, sýry, maso, zelenina a dovolím si jen poznamenat, že si více nepamatuji, ale i to je dost silné kafe pro naši stranu. Teď budeme čekat  a škodolibě pozorovat, jak se Rusi kopli do vlastního zadku, nebo jak se říka v Americe, jak se střelili do nártu. Dokonce i pan Nadvorník, zapřisáhlý nepřítel Ruska se obtěžoval napsát hezký článek, kde se zabývá sankcemi zaměřenými proti Evropě. I on má obavy o prostého občana Ruska co bude jíst. Dojemné.

Sankce jsou pro kočku. To ví každý a je to jenom takové hloupé štenkrování a přetahování, kde nikdo asi nevyhraje. Vše bylo dosud zaběhané. Fungovalo to dobře, nikdo nehledal zda je to férové, nebo není. Vesele se obchodovalo až do nedávna. Kamióny mašírovaly do Ruska v kolonách a zpět prázdné, aby je opět naplnily a zase obratem do Ruska. Je to velká země, spotřebují hodně a všichni se radovali, jak nám to pěkně jde od ruky. A Rusi asi platili dobře, o dluzích ani zmínka. Od Ukrajiny veliký rozdíl.

Náš zemědělský průmysl sice umřel, díky EU a vymřely i jiné obory a to do jisté míry všude na východ od ráje. Na jejich místo nastoupili dodavatelé z té skutečné Evropy, kteří věděli jak se má pěstovat, nebo vyrábět cokoliv a bylo po ftákách. EU je prozíravá a přejícná. Na co se budete plahočit s odchovem prasat, když vám maso dodáme za nižší cenu, než jste schopni „hlupáčci zemědělci“ sami vyrobit. Nechejte to na nás, my víme jak. Tak jsme to na nich nechali. A stali se závislí také na jejich cenách. A šlo to dále a dále. Dnes jsme si zvykli a proto jsou supermarkety plné zboží pofidérní kvality  a český výrobce nic nenadělá. Potravinové řetězce zahltily celý stát a lidé jsou s tím smířeni. Světové „výrobny tlustých občanů“ typu McDonalds, Burger King, KFC staví nové „stánky“ jak šílení, lidé si je oblíbili. Fuj, to si teda oblíbili skutečný sajrajt. (To je můj názor, nikomu jej nevnucuji). Nějaké stížnosti inspektorů jsou a budou jen plané plky. Jen Polsko nás zaplavilo svými masovými výrobky o kterých se ledaco nepěkného šušká a Češi jen čumí. Co jim zbývá?

I v Rusku se prý vyhazují jejich domácí jablíčka a kupují se místo nich z Polska. A to Rusko není členem EU a přesto si nechalo při nejmenším částečně zničit domácí výrobu a na místo toho se stalo závislým odběratelem výrobků z EU, protože snad nakupovali za výhodné ceny? Kdo ví. Mnohým věcem nerozumím a ani nechci. Spíš se spoléhám na vlastní úsudek. Ale cítím, že to co se dělo dosud, nebylo a není až tak férové ke všem, nebo alespoň k některým. EU si dělá co chce a teď mám dojem bude muset převekslovat výhybky, neboť není boha, aby ty sankce nezměnily do jisté míry hospodářství všech zainteresovaných států. I dokonce jejich myšlení a i zájmy.  Nastal čas probouzení. A doba nových změn.

Rusko si určitě najde nové dodavatele i odběratele na vše. I na plyn i na naftu. Nebude to hned, ale najde. Jak jinak? A i Evropa si najde dodavatele plynu a nové odběratele svého zboží též. Avšak nedůvěra se mění ze seméka do malé rostlinky a ta poroste. Evropa se jednou vzpamatuje ze svého snu zničit to, co se zničit dalo, nuž ale bude pozdě. Rusko se bude po této zkušenosti opět zásobovat samo a k tomu už navždy zůstane nepřítel číslo1, neboť někde musí být nějaký nepřítel, jak by to fungovalo ve světe, kdyby se lidem nenašel důvod nenávidět, kritizovat a hlavně se někoho stále bát. Nepřítel musí být.Takže nepočítám s tím, že by se hospodářské vztahy plně obnovily. To se už nestane. Rusi už od Unie kupovat nebudou.

A to vše udělali politici. Nikoliv ti pěstitelé a nebo výrobci. Jejich životní úkol bylo pěstovat, vyrábět a prodávat a těšit se z peněz, které za svoji snahu dostávali. Dnes to tak nebude. Rusko je a už dál i bude úhlavní nepřítel, ať zaslouženě, či ne. Bylo rozhodnuto a to možná i Rusku otevřelo oči. Začali usínat a mysleli si, že přátelství a partnerství se světem je zarušeno. A ejhle, jedna Ukrajina, plná zlodějů a oligarchů, kteří profitovali z této spolupráce dokázala změnit budoucnost. Budoucnost všech. Bude zajímavě sledovat jak to bude dál. Ale že to nebude jak to bylo, to si dovolím už dnes tvrdit s jistotou. Ten společný nepřítel nás spojil. Ještě nedávno se mluvilo o Britanii, že snad z Unie vystoupí i Řecko tak přemýšlelo, nu a najednou je klid. To udělal společný nepřítel. Něco to má do sebe. Když nic, tak zatím se na vystoupení z Unie zapomíná. Jeden problem je tedy vyřešen.

Frank Krejčí

 

 

Štítky článku:

prestiž 1: 8,13 přečteno 436×

0 Hodnotit článek 0

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Noviny už nezajímají „teroristé“ na Ukrajině, mají teď obavy o Rusy

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse