Necenzurujeme.cz

EU, USA a Zaorálek. Psi, co štěkají pod špatným stromem

Dá to rozum. Jejich zájmy se soustředí tam, kde jich není třeba. Netvrdím, že se nemohou vyjádřit k situaci na Ukrajině, to ano, ale víc asi ne. Při tom jsou státy na této zemi, kde se děje kruté bezpráví dnes a denně. Ovšem k tomu všichni tři psi mlčí. Rozhodli se štěkat, ale schválně, jako tupečci stojí pod špatným stromem.

Ten strom, pod kterým by měli štěkat je jedna z nejhorších republic na této zeměkouli. Je to KLDR. Jinak, Severní Korea. A to je jen příklad. Mohl bych zde zařadit několik, ne-li všechny státy v Africe, Mexico, i Filipíny. Všude se dělá jedno a to samé. Vlády na blahobyt svých lidi nehledí, nedělají nic pro to, aby svým občanům pomohli ani co se za nehet vleze. Bída a chudoba je tam tak nabíledni, že to až zaráží, jak je možné že jim nikdo nepomůže. A že se to děje ve 21.století.

Ovšem psi stěkají tam, kde z toho něco bude, ne tam, kde by mohli skutečně pomoct. Pomoct? Prosím vás, nebuďme naivní. Jim nejde o pomoc lidem, jim jde o moc, a to je půlka slova pomoc. Jde jim o nadvládu, o území která jim dávají smysl. Korea nedává smysl. Kritizují, sem tam prohodí nějaká „chytrá slova“ a vyjádří se, jak je to smutné, že režim v Koreji je tak krutý a pak se otočí a jdou opět štěkat, jinde. Pokrytectví, nevšímavost, lhostejnost, nezájem. Tak to je.

Zaorálka jsem jmenoval, jen do třetice všeho zlého. Jinak tento tajtrlík je bezvýznamný jedinec a já mu osobně dávám do Vánoc. Pak asi zmizí. Nemohu to tvrdit, ale tento pocit mě neopouští.

Článek s korejskou dívkou v idnes.cz a video připojené je jeden z mnoha důkazů, jak Korea zachází se svými lidmi. Vymývání mozků se tam děje denně, nikdo nemá jistotu, kdy si pro něj nepřijdou. Nemá cenu zacházet příliš do hloubky případu. To ví každý, každé malé děcko to ví. Tak je komunizmus v té pravé podobě. Tvrdý, nesoucitný a dominantní. U nás býval podobný i když ne až do takových rozměrů. Snad proto, že jsme byli v srdci Evropy a bylo nám dost „vidět do talíře“. Kdybychom snad byli jinde na zeměkouli, kde se nedalo tak lehce nahlédnout, kdo ví jak by to v Československu vypadalo. Komunizmus je tedy beze sporu zkáza. Jinak se to nedá nazvat a přece jej dnešní mocné státy nechávají existovat.

Mocné státy nedělají naprosto nic, aby tento severokorejský národ vytrhli z drápů několika mocných a stále se dívají jinam a předstírají, že jsou zaneprázdněni důležitějšími poblémy světa. Místo toho si Amerika hledá jiné cíle pro své rakety, EU rovněž tak. A i když nerad prosazuji války, tahle válka se Severní Korejí by je stála nejméně. Na tu by stačila Amerika sama a kdyby skutečně EU mělo zájem, aby svět žil na decentní úrovni, v míru a pohodě, tak se s Amerikou spojí a za pár týdnů je po Koreji. Osvobodit tento národ od komunistického jha by se dalo hodnotit jako jedna z nejpotřebnějších a nejpoctivějších válek všech dob. Tam by si Amerika vylepšila svůj image, EU by se rovněž stalo příkladem dobra a pokud jiné státy v Africe by po tomto útoku nechtěli pochopit, že by se to mohlo stát jim, tak je napadanout rovněž. Ukončit tyhle útrapy, pomoct lidem, kteří se provinili jen tím, že se narodili ve špatné zemi. Nic víc. Ano, tam by humantární bombardování bylo skutečně na místě.

Války byly a budou. Zatím ještě nebyla historii jediná válka, která by někomu pomohla, kromě mocným. Válka s Korejí by pomohla lidem, kteří nesou na bedrech tyhle útrapy už víc jak 60 let, jenže povídejte nasycenému že máte hlad. Podle toho je naprosto viditelné jak to USA a EU myslí se světem. Kecy o humanitárních pomocích, o soudržnoti národů. O demokracii, kde každý má stejné možnosti, o lidských vztazích, které dávají smysl, to jsou pouhé kecy a nic víc. Mlácení prázdné slámy. Proto jsem proti jejich vměšování do Ukrajinské záležitosti. Proto necítím potřebu být na té „správné straně“. Proto jsem na straně Ruska, které už není, podotýkám, není SSSR. A že je tam komunizmus stále živý? A není živý u nás, v Čechách? Jděte mi k šípku s takovým argumentem.

Bývalé Rusko, tedy jejich Sovětský svaz jsem nenáviděl a z toho sytému utekl. Dnes vidím Rusko jinak. Divím se, že to nevidí svět, tedy ta část světa, která se prohlašuje za policii nás všech. Kdo jim dal to právo určovat jak a kde se má co odehrávat? A když se za policii považují, tak proč nezasahují tam, kde to pomůže a ne uškodí?

Ano život v Americe je krásný, ale musíte být i tak dítě štětěny. Být bílý mi pomohlo hodně. Nevím jak bych to snášel být černochem. Ale nedá se vše svádět na barvu kůže, jen to tak dodávám, neboť já osobně jsem byl to dítě štěstěny. Krásná Amerika z filmů a televizních seriálů však není ta celá Amerika. To jeden musí zemi navštívít, nebo tam pobýt nějaký čas a zajímat se o gheta, o chudobu, o nemocné bez pomoci a tak dále. Není vše tak růžové, jak se popisuje v reklamách a v propagačních materiálech země. Není. Ale přesto jsem nikdy nelitoval svého rozhodnutí. Jen mě mrzí že země tak ekonomicky rozvinutá má vládu, která štěká a štěká a nic nedělá tam, kde by se před světem vyšvihla, ukázala jako zem lásky a zastance lidských důstojných práv.

Raději jde proti všemu co je logické. Irák byl jeden příklad a dnes? Co tam mají? Bordel. Lybije, další bordel. Egypt kde podporovali muslimské bratrstvo, další bordel. Amerika a podporovala muslimské bratrstvo? Jo, bohužel, stála na špatné straně řeky. Syrie? Opět na špatné straně řeky, podporují alkajdu, nevídané. EU má stejné máslo na hlavě, tak pak mi někdo povězte co si má jeden člověk myslet o jejich úmyslech?

Ovšem Severní Korea? Nezájem. Kuba? Nezájem. Soudská Arabie? Nezájem. Irán? Nezájem. Afrika? Nezájem a mám pokračovat? Netřeba. To stačí. O Ukrajinu je zájem a sice proto, že je spojená hranicí s Ruskem a Rusko je silné, vadí jim jejich bohatství a silná pozice ve světě. Tam je třeba se soustředit i za cenu, že podporují fašistický, násilně nastolený režim, který ani svoji náklonnost k fašizmu neskrývá. Rozhodli se k jednomu. Nebudeme o tom mluvit a ono to časem zmizí samo. Rusko je náš nepřítel, to je třeba srazit na kolena. Takže opět špatný břeh řeky. Tohle dělá země, do které jsem vstupoval s láskou s důvěrou a s nadějemi. Země kde jsem vládu bezmezně obhajoval, než jsem po letech zjistil, že ono tam není mnoho věcí košer. Jsem z toho smutný, že moje krásná Amerika je jedna z těch psů, co se zasekli pod stromem který stejně nepřemohou. Jak to je možné? Jak tihle lidé z americké vlády mohou klidně spát, to nevím. Nuž ale nakonec co na tom? Vždyť doma mají chudoby tolik, že jim to stačí. Proč ještě zachraňovat jiné? Ať si každý pomůže jak může. My se musíme „postarat o Ukrajinu“. Na Koreu není čas a asi nikdy nebude. Jak jsem řekl, nasycený hladovému nevěří. A svobodný nevěří utlačovanému a když věří, tak se stejně bude dívat bokem.

A když použiji v této souvislosti Boha, tak se mu ani nedivím že civilizace od sebe oddělil dálkami, které se nedají překonat. Jinak jsme už začali válku s měsícem, kdyby tam žili měsíční lidé. Nejsme totiž lidé, jsme  obyčejná hovada a někdy se za nás všechny stydím.

Frank Krejčí

 

Štítky článku:

prestiž 1: 8,42 přečteno 534×

0 Hodnotit článek 0

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

EU, USA a Zaorálek. Psi, co štěkají pod špatným stromem

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse