Necenzurujeme.cz

Jak to může na Ukrajině dopadnout

Především je nutno ihned vyjádřit, že to neví nikdo. Možný Putin sám má představu, ale ani on neví jistě jak se zachovají Ukrajinci po vojenským nátlakem,  jak se zachová EU, USA a zbytek světa. K válce asi nedojde, nikdo ji nechce.

Je jen zajímavé pozorovat celé EU jak se kasá, jak se snaží Putina přivést k rozumu a i když Putin potřebuje EU pro své hospodářské cíle, potřebuje ji o něco méně, než EU potřebuje Rusko. A to on ví moc dobře. Pan KS, bývalý ministr zahraničí se nechal slyšet na TV24, že Putinovi jde především o rozšíření moci, tedy doslova o moc. To by se dalo přijat, ale jiný názor vyjádřil komunista Ransdorf, co mluví jen pravým koutkem a mírně oponoval, že jde o hospodářskou nadvládu. Oba se ale shodli na tom, že je třeba Ukrajinu stabilizovat. Ale to ví každý. Na to nemuseli sednout v televizi a tvářit se jako dva mudrci, aby nám řekli to, co lidský cit pro jakousi spravedlnost dobře ví. K jejich dobru snad dodám, že kdyby je televize nepozvala, tak tam neseděli. Televize potřebuje mluvit v souladu s EU, tak na to hledá lidi, ať nejsou sami co žvaní svoje nesmysly.

Noviny už začínají s novou terminologií. Nazývají ruské, snad povstalce na Krymu ruskými radikály a při tom ne jen před dvěma týdny tytéž radikály snad mnohem horší, ty kteří zabíjeli na Majdanu, nazývali ukrajinskou opozicí. Smát se mi chce těmto slovům a také se směji. Do potyček v diskuzích se mi nechce ani zapojovat, je to bezvýsledný boj o názor, o to kdo je chytřejší a dá to tomu druhému. Směšné je také to, jak se zakazuje jistými blogery říct názor jiný, než ten, který prosazuje EU a bloger sám. Ale EU sama o sobě si má proč zpytovat svědomí, má na svých rukou krev v minulosti a úplně nedávno se vyšmajchlovali v Lybii, tedy bych zase tak moc nevyskakoval. Ale to je normální, že budou křičet a své činy omlouvat. „Tradičně vám poví, to byla jiná situace“, jo věřím jim. EU utíká totiž zajíc, který se měl chytit do sítí na západě. Nejistota jim vadí, což vadí i Rusům, ale EU zaujímá naprosto nepřátelskou pozici, aby nebyli pozadu za USA, které jsou tradičně a vždy na blbých stranách barikád.

Na příklad, strkat nos do Iráku nebyl chytrý krok. Tam, kde byl diktator asi měl být diktátor. Některé země se bez takových podmínek neobejdou. Žijí tam divoké povahy a nic na ně neplatí než síla. Stejné to bylo v Lybii i v Egyptě, v Afganistánu. Rusové tam bojovali bez výsledku, Američané také bez výsledku, je to tvrdý národ a nemyslím si, že je někdo zlomí jen tak. Rusové nedokázali v Afgánistánu nic, tak to zkouší na Ukrajině, Američané rovněž nic, tak to zkouší nyní s Rusy. Je to přetahování, které stojí peníze a rozum nemá místo, kde existuje  hloupost s touhou po větším kusu země. A to mluvím o obou stranách. Sem tam se proleje krev nevinných občanů, ale zeměkoule se točí stále, aniž by věděla, že na ní umírají ti, kteří nikdy nic zlého neudělali a vítězí vždy ti, co jsou zdrojem zla a nesvárů. Tak to zde chodí.

Jak to dopadne nevím, můj nadpis byla jen otázka, ale co vidím je pozoruhodné a politováníhodné. Zase to někde, nějak postihne prostý lid, který se nechává zmanipulovat tou, či onou stranou a my se budeme hádat na blogu jako osli, protože tam s námi někdo nesouhlasí. Při tom štricle chleba bude stát stejně a když ne stejně, tak určitě víc. Vymluví se na situaci na Ukrajině. Jak jednoduché. Už dnes se zvyšují ceny  protože bohatí nechtějí ztrácet, tak ať ztrácí ten odběratel. Jich je mnohem víc. Stejná situace, které vždy zneužijí jen někteří, vetšinou ti, kteří mají ruce “na pákach“.

EU se napařuje, staví na zadní, neboť jim dost vadí Putinův krok a ač to byl asi krok špatný, podle něj dobrý. Bude se létat do Kieva, neboť nyní je tam proevropská vláda, která vznikla přes noc a má zlatou pečeť EU. Přece demokracie jde ohnout když se nám to hodí. Tam se bude jednat, pak to nechají schválit všechno na Majdanu, jak jinak  a my budeme souhlasit, neboť jsme přece na té správné straně. Takže takový je to systém, kde se stále opakují stejné chyby a to díky propagandě a nedostatku mozových závitů lidstva. Myslet se nesmí, na to jsou lidé v Bruselu, jako bývávali v Moskvě.

P.S. Ani nevím, ale dovezli z Ukrajiny na léčení aspoň jednho zraněného policistu? Ví to někdo?

 

Frank Krejčí

 

Štítky článku:

prestiž 1: 8,34 přečteno 502×

0 Hodnotit článek 0

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Jak to může na Ukrajině dopadnout

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse