Necenzurujeme.cz

Prostý člověk ztratil rozum, nebo se bojí už ozvat

Jak si chceme vysvětlit tak silné socialní rozdíly, opačnou diskriminaci, utahování opasků jedněm a neúměrné bohatnutí druhých? Jak si představují prostí lidé, závisející jen na svých výdělcích aby uspěli v životě, který jim nabízí nic víc než neustále se zvyšující daně, nebo jiné ústrky a ano i to pohrdání? Výsměch do ksichtů se dočká malý občan této zeměkoule, v podstatě výsměch za to, že je chudobný. Neboť hýření bohatých je více a více očividné. A prostý člověk k tomu mlčí.

O čem to mluvím? O mnoha věcech mluvím a začíná mě to znervozňovat. Ne kvůli mně, ne. Tam to není, ale nedovedu se smířit s tím, že kdokoliv se ozve, ať na blogu, nebo v životě samém, dostane přes čumák někým jiným, kdo tenhle bordel hájí.

První postřeh je reportáž na yahoo.com, kde článek i video vysvětluje, že v dnešní ekonomickém oživení se zjistilo, že bohatí se stávají ještě více bohatými a zbytek národa, to mluvím o USA, jsou jen přežívající masy. V roce 2012 pouhých 10% výdělečně schopných Američanů si přilepšilo do svých kapes více jako polovinou výdělků všech zbývajících Američanů. Jinak podáno, polovina všech ročních výdělků padla do kapes 10% občanů, samozřejmě těch nejbohatších. Zbytek připadá na pracující lůzu. To je krása, není? No přeji jim to, ale.....

O tom se moc nesmí mluvit. Tedy nesmí se vážně mluvit,  snad se ozvat, jakožto i v USA mají stejný zákon jako v Česku a sice „nadávajte si plebejci, nám to nevadí, my máme plná konta, přepychové domy, řídíme neuvěřitelná drahá auta, jezdíme, nebo létáme si na exotické ostrovy se zotavit, pořádáme svatby které stojí miliony dollarů,  okázale se s tím chvastáme v televizi, naše děti jsou už bohaté, dříve než se narodily, je nám hej a to vše proto, že máme v kapse celý vládní systém včetně prezidenta“.

Nikdy jsem nikomu nic nezáviděl. To předesílám, jakožto vím, že jsem se vždy snažil sám o kousek toho štěstí a moje malé místečko pod sluncem, ale nemohu nevidět větší a větší nespravedlnost, neúctu k lidem, neskrývané vyděračctví, zneužívání ekonomické slabosti a nehorázných výdělků přímo z neštěstí jiných. Je toho hodně na jeden článek. A tomu se říká demokracie a všichni si ji chválíme. Kdo se ozve, kdo nesouhlasí je zařazen do kategorie komunista. Slovo, ze kterého má hodně lidí strach. Je to bič i metla na ty nespokojené. A nespokojení jsou skoro všichni. Proč tomu tak je když vím, že komunismus dnes většina lidí nechce zpět? A v USA se tomu slovu v podstatě smějí.

Dalším příkladem vychytralosti těch, kteří vědí jak na to, jsou sociální ubytovny v České republice. Článek v idnes.cz nahlédnul do problému, jak se správně zneužívá hloupý stát, který se bojí, že bude označen zbytkem světa za rasistický. Jak se zametá problém pod koberec a jak se mlčí k tomu, že jedni neskutečně bohatnou a to z hlouposti státu a z tak zvané chudoby jiných. Článek je zde.

Když se tohle rozebere jen maličko, je každému jasné, že vychytralý majitel domu schválně pronajímá byty cigánům, bez ohledu na to, co na to říká okolí a to záměrně jen proto, že jejich podpora na bydlení, kterou stát dává takovým lidem zadarmo, jde celá do jeho kapsy. Má zajištěný příjem, o nic se nemusí starat. Dům nechává ladem a skladem a jelikož on sám bydlí úplně jinde, chováním svých nájemníků netrpí ani co by za se nehet vlezlo. Ale v očích mnoha je to hodný podnikatel. Stará se o chudobné. Jak se na tohle dívat? Že tohle je ok? Normální? Ano je, pokud takový přítok peněz jde do kapsy vychytrálka bez kontroly těch co dávají.

Takže je to takové malé tunelování vlastního majetku. Nevím zda slovo tunelování na to sedí, ale určitě je to stejný systém na jehož základě pracuje některá mafie. A probíhá to takto.

Jedni zneužívají stát předstíráním chudoby, a druzí jim poskytují byty za to, že socíálka jim tu chudobu uzná a pak přesune odklepnuté peníze do kapes majitelů domů, aniž by je to zajímalo dál. Je to souhra mezi vydírajícím a vydírajícím. Ano, jeden vydírá stát a ví dobře, že pokud stát nedá, stačí rozdmýchat ohýnek diskriminace a dostane co chce a další vydírající vydírá ty vydírající, které ubytuje schválně právě ve svém domě, aby tok peněz začal plynout do jeho konta a nikdy se nezastavil. Symbioza pachatelů.  S cigány nechce mít nikdo nic ve zlém, úředníci dávají, majitel ubytovny bere. Je to bezohledný vyděrač, absolutní příživník a podle mne je to kriminálník.  

A lidé, kteří si koupili v okolí byty před dávnými časy trpí, neboť cigáni nemají co dělat, na jidlo mají, byt je v podstatě zdarma, děcka do školy nepošlou a ty pak z nedostatku jiných zájmů se vybíjejí na okolí. Však si článek může každý přečíst. Je to hrozné jak se zachází s občany, dnes jim říkají „většinovými“ a jak se odměňuje nečinnost, zahálka, lenost, a nevzdělanost občanů „menšinových“.

Ale za to může stát. Neviňte cigány, nehledejte na nich to, co stát podporuje. Ano, jsou takoví a budou takoví, ale berou jen to, co jim je nabízeno v nůších. Kdyby stát udělal rázný konec této aktivitě a nedal nic, lidi by si práci našli a najednou by neměli čas posedávat po lavičkách, pít alkohol, čůrat hned za lavičkou,  halasit do noci a rušit ten zbytek utiskovaných občanů. Ale udělá to někdo? Politici prý chtějí dobře fungující stát, nebo tak nějak. Ano, bude dobře, říkají další, volím pravici tvrdí zase jiní, ale ani slovo „zastavíme dávky všem nepřizpůsobivým, dáme jim 6 měsíců si najít práci“, to ne. To nenajdete na žádném biboardu. Takže co tu mám líčit, když budeme zítra malovat?

Jsme stát, kde pracující člověk je zdroj peněz pro stát a stát dělá jednu chybu za druhou a to si říkají odborníci nebo profesionálové. Jo, odborníci na bordel. A JAK JE VIDĚT, PROSTÝ ČLOVĚK ZTRATIL ROZUM, NEBO SE BOJÍ OZVAT.

Nu a před zveřejněním se dočítám opět na idnes.cz, návrh nějaké paní Anny Šabatové, která se dala slyšet a navrhuje regulaci diskuzí, tedy mazaní všeho, co je podle ní nevhodné, zastavení článků které nějak šíří diskriminaci, a „vyjádření se státu“ k demostracím proti Romům. Super, takže další člověk, který nechce slyšet pravdu a zamete opět všechno pod koberec. Že se stát vyjadřuje už dávno k protiromským demostracím, prostým zasláním policejních těžkooděnců, na to paní nemyslí. Chce na víc aby to politici šetrně lidem vymlouvali, tak jsem ji pochopil. Jinak říká, že by politici měli zaujmout své stanovisko, ale vážit slova odkazující k této problematice. Jinými slovy, dávat si pozor na hubu. Mluví o spravedlivé sociální politice, tedy umlčet hlasy proti a prosazovat jen hlasy pro. A mně se hrne krev do hlavy po takovém prohlášení. Nechám toho. Ta paní je úplně mimo realitu.

Frank Krejčí

Štítky článku:

prestiž 1: 8,59 přečteno 609×

0 Hodnotit článek 0

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Prostý člověk ztratil rozum, nebo se bojí už ozvat

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse