Necenzurujeme.cz

Letem, světem.

Po volbách jsem se rozhodnul si dát odraz. Jinak řečeno, musel jsem trochu pozastavit vlastní mozkovou aktivitu a pokusit se načerpat jakousi novou „šťávu“, energii, nebo něco, co mě na chvilku odpojí od politického dění v České republice a přenese mě zpět do klidných vod mého života. Zatím se mi to daří. V novinách toho moc nemohu najít. Nic tam není, co by mě vzrušilo, nebo povzbudilo psát cokoliv. Zdá se, že i novináři mají dost volebního rozruchu a hledají nová témata.

Sem tam to však nejde jak bych chtěl. Vidím den co den titulky článků, které stojí za povšimnutí, ale ne zase tak moc za komentář. Maličký komentář ano, ale to mě napadá otázka, kam to svět spěje, když se píše o věcech, které by ve 21. století neměly snad ani existovat.

 Jeden nadpis v Idnes mě zaujal. Je na tomto odkazu. http://zpravy.idnes.cz/indove-znasilnovaci-tvrdi-ze-jsou-nevinni-fjl-/zahranicni.aspx?c=A130202_163655_zahranicni_paw

Po přečtení zprávy, se mi zdá, že snad ani nežiji na této zemi. Znásilnění, které je schvalováno na celém světě (mimo vyjímečné státy) snad jen násilníky samými je v Indii docela normální. Tresty, které už dávno měly být uvedeny do života jsou tam skoro neviditelné. Země je přelidněná, zákon tam nemá váhu a svědomí vinníka není veškeré žádné. Jsou prostě nevinní, to o sobě tihle „postižení“ tvrdí.. A co bude dál, je jen otázka. Samozřejmě by se to dalo čekat od země, která striktně dodržuje úctu ke krávě, volně se potulující po ulicích Indie. K ženě, už ne tak moc. Paradox? Kdyby tahle dívka nezemřela, zákon by se dosud díval úplně jinam. Ptám se, může jiná, civilizovaná země mít jakoukoliv úctu k lidem, kteří nemají nejmenší úctu sami k sobě? Může zbytek světa v této věci vůbec něco udělat?

 Pak jsem se zahleděl do Lidovek. Článek, který me zaskočil, ale z míry nevyvedl. Jen mě zachvátil jistý údiv nad platnými, či neplatnými zákony přímo doma, v České republice.

http://www.lidovky.cz/rath-zamestnal-syna-sve-milenky-da0-/zpravy-domov.aspx?c=A130202_112313_ln_domov_hm

Pan Rath je stále členem sněmovny, vydává si zákony a úřaduje si z vězení, jako by se nechumelilo. Zákon to dovoluje, všichni se dívají jnam. Dokonce čerpá věškeré peníze na které by měl asi nárok, jen kdyby ve sněmovně fyzicky byl přítomen. Peníze,  které by měl vlastně prokázat a podložit stvrzenkami, na co je použil. Ne, u nás jde asi všechno. Chudák, nemůže být přítomen ve sněmovně, tak mu kolegové platí jeho asistenty. A jeden z nich není nikdo jiný, než bratr jeho milenky. Zajímavý koincident? Je na takovou situaci vůbec vydaný platný zákon, nebo si z nás stát dělá blázny? A to jsou peníze z kapes daňových poplatníků. Něco jako by říkali národu:, „Běžte se vycpát, lůzo. My si budeme dělat co chceme tak, jak tak. Vy máte právo jen naši činnost finančně podporovat.“ Úsudek ať si udělá každý sám. Já jsem dospěl k názoru, který mi naznačuje, že ať je hlavou státu Zeman, nebo Schwanzenberg, tohle by jistě nedokázal změnit ani jeden z nich. Pokud by se tím vůbec zabýval. Na co jsme se tak snažili a nadávali jeden druhému za podporu toho, či onoho kandidáta? Nebylo to úplně jedno kdo tam bude sedět? Volby mi připadají jako hrací mašina v kasinu. Ať tam hodíte co vhodíte, skoro vždy vyhraje kasino.

 Další bonbónek je zde. http://www.lidovky.cz/cesky-rozhlas-trestal-za-politicky-komentar-f37-/media.aspx?c=A130131_215828_ln-media_ani

Je to začátek politických čístek, omezování svobody slova, nebo vliv někoho vlivného? Bude se nyní povolovat jen to pozitivní, čímž se jisté osoby budou bránit veškeré negativitě napsané nebo vyslovené, nebo se v Českém rozhlase už našli noví proletáři a pro jistotu začali trestat ty, kteří si dovolili vyslovit svůj názor, byť trochu radikální? Jen čas nám ukáže kam to povede.

 A na závěr malý pohled do poslanecké sněmovny. Že je to dojná kráva pro poslance samotné svědčí článek,  který vysvětluje, jak to poslanci dělají, aby čerpali maximum peněz za nájmy svých kanceláří, kde rovněž nejsou přítomni jak by měli.

http://www.lidovky.cz/poslanci-cssd-uraduji-v-lidovem-dome-kancelare-prijdou-statni-pokladnu-na-nahradach-draho-gv2-/zpravy-domov.aspx?c=A130201_160148_ln_domov_spa

Existuje někde nějaká zodpovědnost našich poslanců, mají vůbec tito lidé svědomí? A nebo se nechali zvolit právě proto, že se z cizího žije lépe, než z vlastního? Kdyby vyšel zákon, (aby mně ruce zamrzly po tom, co chci napsát) který by omezil tohle bohapusté rozhazování státních peněz, tedy peněz, na které se každý Čech docela nadře a uložili poslancům zodpovědnost za placení svých kanceláří z vlastního, už tak dost vysokého platu, myslíte si, že by měli tihle „důležití úředníci“ najaté kanceláře za 30 tisíc korun měsíčně v centru Prahy, nebo by se smířili s nějakou špeluňkou na okraji města za paktel? Každý ať si odpoví sám. Já si už odpověděl.

 A tak bych mohl pokračovat každý den. Hrůza mi leze po zádech, nevím , jak se smířit s životem, která jedněm rozdává ve velikosti nákladních aut a jiným v lopatkách na uhlí. Za takových 30 let, snad i dříve to musí prasknout. Nezdá se vám? Jak dlouho budou lidé snášet tohoto „obráceného Jánošíka“ v podobě státu?

Frank Krejčí

Štítky článku:

prestiž 1: 8,35 přečteno 506×

0 Hodnotit článek 0

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Letem, světem.

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse