Necenzurujeme.cz

Volby, ó jak hloupé to divadlo jest.

Po odstoupení z kandidatury KSČM, Lucie Rovné, vychází na světlo několik informací, které nebudou asi velikým překvapením pro ty, kteří se zajímají hlouběji o známou komunistickou stranu v Čechách a na Moravě, označující se za stranu novou a snažící se odlišit od bývalé KSČ.  Pro mě to bylo překvapení jen proto, že jsem to někde uvnitř tušil, ale neověřoval. Moje tušení mě tedy opět  nezklamalo.

Nakonec co by mě na tom mohlo jinak zarazit. Platí zde samozřejmě stejné pořekadlo, jako je “jednou zĺoděj, vždycky zloděj”, nebo dokonce “jablko nepadne daleko od stromu”. Jsou to přece odchovanci a “děti svých otců”.

Rozebírat jejich metody, cíle a programy je zbytečné, jako je zbytečné poslat hluchého psa na hon. Skryli se za nová slova, nebo i stará, ale vzletná a někdy hodně nadějná pro ohluchlé uši hlukem bývalých rudých hesel a proletářských písní. Svým veřejným lidumilným “výkopem rudého míče” si časem získali hodně mladých, hlavně těch, kteří doma slyšeli pochvalné bláboly své rodiny. Řeči spjaté se starými strukturami, nebo neustálé stěžování na nový systém, který se od soudruhů minulé doby distancoval. Alespoň to říkají, že se distancovali.

Kdyby měli komunisté jen trochu rozumu a upřímné úmysly, tak se nikdy komunistickou stranou nenazvali, ani by nepřepsali stará hesla do novějšího jazyka, nýbrž všechno přepracovali a vyšli ven s novými metodami, plány a cíli, které by sledovaly skutečnou myšlenku sociálních změn, skutečný program se skutečně čistými úmysly a přesvědčili tím národ k podpoře viditelně nových cílů, nikoliv těch starých a rezavých, zabalených do lepšího reklamního celofánu. Tam asi dost prohráli i když se snaží jak to jde. Nevěřím, že svojí výzvou, proletáři všech zemí spojte se, udělají vážnější díru do voleb.

Svým jednáním totiž dokazují, že je lidi v Čechách moc nezajímají, ale co je zajímá je, že chtějí vyměnit chleba za loupáčky a sádlo za máslo. Že se jim jedná o větší porci bifteku, který leží na Hradě na talířích členů ODS a ČSSD a jim podobných.

Kdyby už taková strana měla existovat, tak by musela především veřejně odsoudit a natrvalo zamítnout veškeré metody bývaleho režimu, zahodit obrazy Lenina, plivńout na Stalina, bez váhání zamítnout celou životní historii Gottwalda a obou Antonínů a nezapomenout se vyčůrat z výšky na Gustava a jeho partu. .

Taková strana by pak mohla získat jakousi slušnost od lidu, větší ochotu poslouchat jejich myšlenkám a možná i získat příznivce ale s tím, že co bylo, to už nebude. To co však dělají je pouhý boj o koryta, o zviditelnění a opět a zase boj o zbohatnutí jednotlivců.

Myslím si však, že s tím, co pomali vychází na světlo a co budou zatloukat jako hřebíky do zdi nemohou uspět a nemohou nic změnit. Nakonec ze dvou článků co jsem v poslední době četl je jasné, že soudruzi myslí jen na sebe a všechno to, co pustí do etéru je jen “bola bola” (kravina), jak se tomu říká na Filipínách a že za tím “bola bola” je ukrytá jasná snaha o vlastní prospěch. Nic víc.

Z toho všeho vyplývá nepříjemné tušení, že v Čechach není jediná strana, která má dobré úmysly a to je dost smutné. Lidé jsou ponecháni na pospas, kandidáti pouze agitují masy k volbám, aby se jejich koryta potvrdila dostatečným počtem hlasů. Jak to dopadne potom je vcelku nezajímavé, neboť to se bude řešit až potom. Pokud se vůbec bude něco řešit.

Zde na Filipínach budou rovněž volby, 10. května. Budou volby na prezidenta a volby do všech statních složek. Humbuk je to nehorázný. Kandidáti se předhánějí ve slibech, až se vám chce smát a při tom národ stejně ví, že se nic nezmění. Také ví, že volby jsou jen obdobím rozdáváním peněz a to skoro všem chudým, výměnou za volební hlasy. Lidé se na to těší, bude pár stovek pesos na jídlo, nebo na pivo. Hlasy se tu bezostyšně kupují i když je to protizákonné. Ale kdo to má sledovat? Dělají to všichni. Do vlády se může dostat jen vlivná osoba, vždy je to někdo z hodně bohaté rodiny a život v politice jim jen bohatství pomáhá rozšiřovat.

Svět se dnes víc a víc zabývá osobním bohatstvím, osobními zisky a tak ti, kteří umí naskočit na vozidlo vládních funkcí se nebudou ostýchat tak udělat. Komunisté nejsou výjimkou. Na víc, moc je sama o sobě lákavější než peníze, neboť moc znamená peníze tak, jak tak. Nemám-li je dnes, brzy přijdou.

Volby je vždy a po každé období podvodů, ať se podíváte kam chcete. Je to celonárodní divadlo, do kterého vás zatáhnou aniž máte zájem o účast. Výsledky mohou být jakékoliv, neboť kandidáti jsou samozvanci, kteří si našli podporu u svých stran, takže naplánovaný kandidát je pak jediná volba kterou máte. Z nich pak vybírejte. To je klidně můžete hodit do jednoho pytle, zatřepat a vytáhnout výherce. Pokaždé se vám podaří vytáhnout  jeden a ten sám bambula. Na co se dělají volby mi dosud nedošlo. Vážně ne. Komunisté to divadlo také pořádali, ale jen proto, aby to před světem nevypadalo, že se tam nenacpali bez souhlasu lidu.

Jenže nacpali se tam a tak se tam nacpou všemožní kandidáti i dnes. Jak v Čechách, tak na Filipínách, tak v USA, v Angole, nebo v Anglii. Tak se to prostě děla a nebude to jinak. Z lidí se udělají loutky a z chytráků vůdci. Nevím proč jim tleskat.

Frank Krejčí

Štítky článku:

prestiž 1: 8,36 přečteno 508×

0 Hodnotit článek 0

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Volby, ó jak hloupé to divadlo jest.

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse