Necenzurujeme.cz

Tak a založíme si nový stát.

No co se divíte? Proč by to nešlo, když maličký stát Nauru může existovat, může rovnež existovat nový stát Frankovia. A na víc se na tom dají vydělat obrovské prachy potřebné na spravování a údržbu státní pokladny od jiných velikých gigantů. Stačí jim uznat jejich státy a státečky v OSN a dolary se pohrnou.

Nejdříve je nutné vyhlásit konkurs a daro-večeře, tedy je potřeba sehnat dárce peněz a vykašlat se na celé EU. Až se nasbírá dost, tak se udělá veliká schůze se všemi, co dali a mají zájem dát víc. Tam se rozhodne jaký systém se zavede, aby byl ve státě pořádek a aby nás OSN uznalo. Až se lidé dozví, jaký úžasný stát jsme, tak se začnou do našeho státu hrnout, jako o závod.

Vstupné se určí předem, nazve se to zahraniční investice a jelikož budeme malý a zpočátku chudý stát, tak bude potřeba hodně peněz. Kdo nemá prachy, nemůže být občanem Frankovie a nebo pak jen pracovník s občanstvím omezeným. Stát vznikne na některém dostupném ostrově, který bude na prodej,  v jakémkoliv teplejším moři, (voda je lepší než hradby), ten zakoupíme a tam začneme fungovat.

Jediná podmínka však bude, že si musíme utvořit takový politický a socialní systém, jaký na světě ještě nebyl, jinak to nemá cenu začínat se stejným bordelem. Nejlepší nápad co mi přichází do hlavy je, že si vypůjčíme od každého systému něco. Spojíme to dohromady a utvoříme koalici myšlenek s cílem vytvořit ty nejlepší životní podmínky na světě pro své občany a to takové, že nám bude celý svět závidět.

Navrhoval bych utvořit částečné království, kde bych zasedal já, jako král, neboť jsem už unavený z práce a nakonec tohle je moje myšlenka a nikoliv vaše. Tím bychom potěšili Brity a mohli získat bohaté dotace od královny, která je nejbohatší žena světa. Od Američanů bychom si vypůjčili systém sněmovny a kongresu a místo White House a prezidenta bychom určili královský zámek a moji maličkost s několika věrnými poradci, třeba z řad blogerů.

Od komunistů bychom si vypůjčili heslo, “Důvěřuj a prověřuj” a pak ještě to, že bychom dali každému práci, kdo nemohl přinést dost peněz do začátku, dále zadarmo nemocnice pro každého občana, ať dělá nebo nedělá. Ovšem nefachčenci by u nás stejně nebyli. O to by se postrala královká vojska a lidová  pracovní policie, řízená ministerstvem spavedlnosti státu Frankovie.

Od Švýcarů bychom si vypůjčili jejich bankovní umění. Naše banky by střežily peníze každého, kdo nechce svému státu přiznat daně, ale to bychom nikomu neprozradili, jako Švýcaři. Převzali bychom si systém už známý s názvem “overseas banking” a jelikož bychom byli ostrov, tak slovo “overseas” by nebylo nápadné, nebo provokativní.

Zbytek návrhu přenechám az na hlavní schůzi, abych nemusel všechno vymýšlet sám. Jsem taky jen chybující člověk, byť budoucí král. Ale ješte pár věcí mě napadá.

Abychom předešli nežádané emigraci z různých církevně-fanatických zemí a nevypadali před světem jako rasisti, nebo diskriminanti, tak místo příblblého sundavání botů na letištích se postaví jedna jediná podmínka pro residenci ve Frankovii a sice, že každý musí umět česky už předem. Žádné postupné učení, nebo zavádění škol pro emigranty. Na to nebudou prachy. (Účel bude pořád do světa naříkat. Nikdy nepřiznat kolik máme v pokladně.To pracuje a milodary se pohrnou. Vemte na to jed).

Podmínka pro vstup by se ale rozšířila o jazykove zkoušky hned na letišti, čili každý nový by musel hned na hranicích umět vychrlit rychle větu, jako je na příklad “Prasko sklo” a opakovat to strašně rychle, jinak zpátky na letadlo. Nebo větu “Třista stříbrných křepeliček přeletělo přes třista stříbrných střech”, a kdyby i v tom někteří prošli, tak by museli odzpívat “národní” písničku “Pec nám spadla” od zadu a to ve vysoké oktávě.

Nu a máte hned jasné, kdo k nám bude patřit a kdo ne. Výjimky by se dělaly jen pro obzvláště krásné ženy, ale musely by vstoupit na letiště v plavkách. Ty bychom “Prasklo sklo” naučili.

Další demogratické gesto by platilo, že náboženství se nezakáže, to bych llidem, jako spravedlivý král nemohl udělat, ale vybudované kostely by se předaly státu. Za užívání pak bude kterákoliv církev muset platit státu podnájem a z jakéhokoliv příjmu budou muset platit státu daně. Jako každý jiný výdělečný podnik s.r.o.. Kde se vydělávají peníze i když přijdou tak zvaně darem, tam bude náš stát s nastavenou dlaní. “Nihil nova sub sole”. Tim pádem nám nemůže nikdo říct, že nepodporujeme svobodu náboženství.

Každé náboženství by tedy bylo vítané, ale platit daně se musí. Tím máme odbyté základní svobody našich občanů. Zákony o rovnoprávnosti, bohatí nebo chudí, všechno stejné, neboť chudí by u nás stejně nebyli. Důchody pro staré, kteří ale musí sestárnout na ostrově - výborné. V podstatě žádné prachy, ale všechno co potřebují dáme zadarmo.  Slevy na dopravu pro každého – výborné.  Veřjné jídelny pro pracující, dotované z přebytků a nárůstu všech restaurací - výborné. Dětské domovy a jesle - všude a bezplatné. To by zaplatily úroky z peněz, které budeme hlídat těm, co nás budou potřebovat.

Mateřské dovolené ale jenom rok, děvčata. Dva roky je už flákání. Jakmile by maminka nastoupila do práce, dostane ale plat a k tomu přídavek “za odvagu” že šla do práce po roce.

Tak a základ jsem položil, teď je na vás se rozhodnout. Bude Frankovia fungovat? Posuďte sami. Teplo, palmy, sami Česi nebo Slováci, sem tam někdo jiný, ale jinak dobrý život, dobré jídlo, jako krevetky, ráčkové, rybičky, ale také dovážné zboží z rodné země. Clo veškeré žádné. Co si kdo doveze, to si doveze. Nejsme přece hamouni, ne?

Hlavně, že nás uzná OSN, abychom mohli my uznávat jiné. Náš stát, naše pravidla, náš jazyk, naše budoucnost a naše tradice. Do Evropy si můžeme zaletět kdy nás napadne a vysmát se jim. Ať se tam žerou a perou s muslimskou invazí.

Dotace posílejte na davajděngy@frankovia.com/novýživot/zatímne/čekejte

Frank Krejčí

 

Štítky článku:

prestiž 1: 8,46 přečteno 548×

0 Hodnotit článek 0

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Tak a založíme si nový stát.

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse