Necenzurujeme.cz

To nám byl snad čert dlužen se zařadit do Evropy.

Nezáleží jak leží, jedna věc je jistá, alespoň to tak vidím já. Celý ten nápad s velikou Evropou se začína stávat multikulturním problémem, a nevím, nevím, možná se ještě dožiji toho, že se zase pěkně všechno rozparceluje a bude po ftákách.

Právě jsem četl hezký článek na idnes.cz, “Evropa ztrácí nervy s multi-kulti, řeší krizi identity”. Ano, Evropa ztrácí nervy,  to je zřejmé z výroků některých státních představitelů a jejich občanů. Začínají se dělat opatření o “zařazení do existující společnosti”, lidé se brání referendem, které bylo schváleno ve Švýcarsku, víc a víc se o tom píše, povídá, nadává…jeden z toho může dostat porážku.

Proč se vůbec musí taková opatření dělat? Copak nikdo z těch cizinců nechápe, že přijdu-li do baráku souseda, tak se chovám tak, aby mě soused nevyhodil? A když vyhodí, tak jsem mu asi sedl na kočku, která si spala na jeho gauči, ne na mém.

 Nedokáži si to vše vysvětlit. Proč třeba ti nešťastní Muslimové se derou tak strašně do Evropy? Dovede mi tohle někdo vysvětlit? Proč nesedí doma na naftových polích, nehloučkují se svobodně ve svých minaretách, jak tomu říkáte, proč si nehrají s Allahem na svém písečku a nechají Evropu poskakovat okolo jejich kostelů? Nebo je v klidu nechat pít jejich pívečko na Oktoberfest, pojídat vepřové klobásy, pečené kačeny s červeným zelím a a byl by pokoj.

 Proč je pro ně tak důležité se přestěhovat do Evropy? No, žije se tam lépe, ale proč chtějí od místních obyvatel aby se oni přizpůsobili jim? Jsou už úplně vysušení z toho slunce a větru, nebo je to přísně tajná invaze, která Evropu pohltí, jak verlyba Jonáše a bude to všechno nakonec běhat v šátcích a dlouhých košilích? Co to je?

 Já, když jsem utekl za hranice, tak jen proto, že jsem měl setsakramensky dobrý politický i existenční důvod. Na víc, kdybych se vrátil z takové expedice, tak mě soudruzi zavřeli, až zčernám. Kdo zavře ty šátky na hlavách? Odchází dobrovolně, hledají štestí jak Honza z pohádky někde ve světě, přijdou nabití penězi a začnou předělávat Švycarsko na příklad naTunis. Diví se těm Švýcarům snad někdo? Já tedy ne.

 V Americe nás přijali a my jim za to lízalí zadky. Nikdy by mě nenapadlo vnucovat Američanům Českou Plzeň, nebo dechovky, když mají rádi ty jejich čuránky s názvem Coors, nebo skákání u cernošských tam-tamů. Oni nás nechali pít Plzeň, když byla k mání a my je nechali pít Coors. Oni nás neotravovali s rap muzikou a my je neotravovali s Gottem. Nepsaný zákon o soužití.

 Najednou se v Evropě, která byla tradičně samostatná, vybudovaná snahou vlastních národních umů, má ráda své vlastní národní zvyky i náboženství, podporuje vlastní lidi, tak najednou se od ní vyžaduje přizpůsobit úplně někomu jinému. Ano, lidi se budou stěhovat, to se snad nedá změnit, ale ono to došlo tak daleko, že se stěhují pouze ti agresivní a stěhují se tam, kde byl klídek a pohodička už mnoho, mnoho let. A to vše se zhoršilo od té doby, co se Evropa rozhodla spojit. Najednou úplně jiní lidé diktují podmínky, vydávají předpisy a nutí národy k jakési multikultuře. Jakoby neměli dost multikulturování mezi existujícími desítkami Evropských států.

 Může mi někdo vysvětlit jak Švýcarsko dokázalo zůstat samostatné po celá léta, ekonomicky úspěšné a hlavně si udrželi rovnou páteř? V Evropě nejsou začleněni, stále si nějak hrají na svých Alpských loukach, plácají ty nejlepší sýry na světě, vaří super dobré čokolády a to nemluvím už vůbec o Švýcarských hodinkách. Není divu, že si mohli dovolit odmítnout to, co se bojí odmítnout Němci, nebo Francouzi a možná brzy i Češi. Bojíme se snad všichni zloby našeho “velikého dubiska” za vodou, jehož pezident včera v Oslu mluvil hodinu o tom, jak je dobré, že se vedou války, neboť jen tak se docíli mír?

 Jsem přesvědčen, i když to není zas tak jednoduché, že by Češi udělali nejlépe, kdyby se vzdali té “veliké výhody” být součástí EU a rychle si vybudovali svoji samostatnou pozici v Evrope. Národ by se stmelil, jazyk by neměl stovky nových slov, jako je “lídr”, nebo “mutovaní”, Český rum by se opět vrátil do obchodů, i to pivo by chutnalo víc “česky” a to vše by vůbec nezabránilo obchodovat s velikým partnerem na západ od hranic.

 Jakmile má někdo narovnanou páteř, chodí zpříma a lépe se mu dýchá. Se skloněnou páteří chodí dedečkové, a babičky, kteří čekajií pokorně na smrt. Na víc, takové staré a pokřivené lidi všichni jen odkopavájí a posunují na vedlejší kolej.

 

Frank Krejčí

Štítky článku:

prestiž 1: 8,42 přečteno 532×

0 Hodnotit článek 0

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

To nám byl snad čert dlužen se zařadit do Evropy.

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse