Necenzurujeme.cz

Trest smrti?

Ptám se naivně, neboť vím, že můj článek a moje otázka nezmění naprosto nic. Předkládám pouze zrcadlo před tváře těch, kteří tvrdí, že nikdo nemá právo usmrtit člověka, za žádných okolností, pouze bůh. Tato teorie je podpořená biblí a zní jako neoddiskutovatelný zákon.

Především musím vysvětlit, že já osobně s trestem smrti souhlasím a to snad odjakživa. Vůbec mi to neděla problém, neztrácím spánek nad popravenými lidí, kteří ubližují jiným, vraždí, znásilňují a jinak vážně poškozují ostatní. Kdo se proviní neslýchaným násilím, nebo vraždou, nechť je zbaven práva na život. Žádné psychologické testy, žádné omluvy, popravit. (Samozřejmě neupíram nikomu právo na férový soudní proces.)  

Ale já jsem nevěřící, nezlomný atheista, necítím žádnou zodpovědnost vůči fiktivnímu bohu, nebo pohádkové bibli. Nezastávám názor, že pouze bůh má právo vzít život. Pro mě platí, že co se uvaří na této zemi, to se má sníst na této zemi, protože potom už nic neexistuje. Pak je pozdě bycha honiti. Co můžeš udělati dnes, nodkládej na zítřek, se mi zde také hodí. Tedy doufat, bůh potrestá pozemského vraha po svém, až přijde čas, je podle mně blbost na entou. Zákon si vymyslel trest smrti, budiž. Zamordujte toho hajzla.  

Můj mozek však “lechtá” jiná otázka a tady je. Jak může stát, kde je většina občanů oddaných katolíků, jako jsou na příklad Spojené Státy dovolit, nebo ustanovit zákon trestu smrti?  Jak se tohle shoduje s učením o humanitě a právu na život nebo jeho odebrání? Nestávají se pak ti, kteří zákon schávalili a kteří ho vykonávají rovnež vrahové? Stejní jako je vrah, kterého právě popravili? Kde je v tom rozdíl?  Kdo je jejich soudce? Kdo má právo vzít lidský život? Bůh, nebo člověk, který byl do své funkce, schvalovat zákony, zvolen zase jenom pouhými lidmi, dětmi boha?  

Jak je možné, že se díváme na zákonodárce jinak, když přijde na vraždění, byť vraždí vraha a na samotné vrahy jinak?  Proč nejedou všichni podle jednoho učení a jednoho zákona? Proč se mluví tak a jedná se jinak? Jak se oni zodpoví před svým bohem? 

Znovu podotýkám, že jsem pro a budu vždy pro oprávněné popravy, ale oni, ti obdivovatelé boha tvrdí dvě rozdílné věci. Já ne. Na víc tito chytrolíni zastávají nekompromisně život již v matčině lůně a tvrdě prosazují jeho zrození, neboť i embrio je dílo boží a tudíž nikdo nemá právo tento nový život vzít, pouze bůh.  

Tak a teď to srovnejme. Stejná skupina, která nemá absolutně žádný problém zavraždit vraha, má úžasný problém zavraždit embrio. Život je život, nezáleží kdo je to. Stejná skupina slepých zastánců života, dokáže zastřelit před klinikou lékaře, který provádí intrupce, tedy vraždí. Říkají tomu život za život, nebo oko za oko, zub za zub a veří, velice silně veří, že až se dostanou do nebe,(nejde vrah náhodou přímo do pekla?) tak je bude bůh soudit jinými měřitky. Pro mě je to velice překroucená teorie a úplně už přetrtkané myšlení.  A jsme zase u toho našeho známého pokrytectví. Není-liž pravda? 

V tomto článku se nechci moc zabývat cirkví svatou, která jedná stejně a hlavně v minulosti jednala stejně brutálně. Kdy církevní hodnostáři upalovali, vraždili, posílali vojska do pohanských zemí a převraceli lidi na víru násilím, krveprolitím a neustalými vraždami. O tom tento článek není, leč nelze ani zde tyhle fakta opomenout. 

Nechci ani zdůrazňovat, že papež, nevím už ani který to byl, žehnal Hitlerovým vojskům, nechci ani vyzvednout, že jiný papež se nikdy veřejně nepostavil proti útočné válce v Iráku, a nebo že Jirka z Texasu poslal svá vojska vraždit nevinné lidi v Iráku a Afganistánu s modlidbou na rtech a věřil, že bůh je na jeho straně. Že při tom poslal na smrt tisíce vlastních mladých lidí, to už ani nebudu do příběhu zatahovat. Vytrtkaný mozek? To víte že je. Kompletní mišung. A on si myslí, že není vrah. Však bůh mu to spočítá. (Na štěstí pro něj, nespočítá) 

Vraždíme si na světe koho chceme a vůbec nás to neobtěžuje, neboť si na to napíšeme světský zákon, ten pak dodržujeme a tím si vše omlouváme. Současně se obrníme vírou, která nás najednou opravňuje k něčemu, co jinak odsuzujeme.  Nemáme problém poslat do válek své syny a dcery, neboť si myslíme, že je to správné. Mocní je tam navelí a my blbečci, posloucháme.

S vojáky jdou do válek i kneží, kteří jim pořádají masové divadlo mší svatých, modlí se s nimi k bohu, který je podle nich jediný, co má právo zabít, ale žádají ho o podporu, sílu a souhlas k vlastním masovému zabíjení. Říkaji tomu “ taking care of business”. Paradox? Sami posuďte. 

Nemohu najít jediné měřitko a nebo omluvu na tohle dvojí přemýšlení. Nemohu žít dvojí život. Nemohu si v hlavě srovnat tyto dva veliké rozdíly. Nemohu prosazovat boha, jako jediného soudce a hnedle se udělat nejvyšším soudcem sám. Výsledek mé logiky je pak ten, o kterém jsem už dávno psal.  

Tvrdím, že lidstvo v boha nevěří. Pouze si to namlouvá, nebo to má vsugerované, neboť kdyby skutečně a oddaně věřili, skutečně boha následovali a veškeré biblické učení, nikdy by nepřistoupili na popravy, na neodpustitelné vraždy na bojištích a nikdy by své dobývačné války nenazývali bojem za svobodu.  

Zaútočit na cizí národ, na jejich území není boj za svobodu, jak to “překládají” světu ti, kteří dobývají. Je to sprostý útok na nevinné, byť je jejich život sebekrutější pod vladou jejich tyranů. Útočná válka, je útočná válka. Nezáleží jak tlustou cukrovou posýpku na svoji omluvnou buchtu nasypou. Pod ním je hořká pravda a kyselý zápach krve.  

Buď je třeba se zbavit nesmyslného mýtu o bohu a nebo ho přijat a dodržovat. Dvě cesty nelze následovat, neboť každá vede úplně jinam. Která je správná není na mně rozhodnout. V každém případě na to máme svobodnou vůli.

Jak dlouho si budeme lhát a podvádět sami sebe? Jak si tihle kašpárci představují, svůj poslední moment před jejich bohem, který je podle nich nanejvýš spravedlivý a moudrý? Tím co delají mu oznamují už dnes, že je vlastně blbý, nechá je dělat co chtějí a tím pádem jim nestojí ani za ten nejmenší respekt. Proto jsem si jistý, že absoluně nikdo v boha nevěří. 

Frank Krejčí

Štítky článku:

prestiž 1: 9,41 přečteno 573×

0 Hodnotit článek 1

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Trest smrti?

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse