Necenzurujeme.cz

Zhrzená Madeleine Albrightová

Maggie! Přebalit, vyčistit zuby a spát…

Stará paní přijela rozdávat rozumy do Prahy. Její touha sdělit své myšlenky alespoň někomu, kdo by byl ochoten poslouchat, byla tak velká, že přiletěla do Česka ve čtvrtek odpoledne, aby v pátek odletěla zpět do USA. Ke svému plkání si ovšem nevybrala nějaký domov důchodců, ale filozofickou fakultu Univerzity Karlovy.

 

Debatu se studenty moderoval člověk nejpovolanější, Michael Žantovský, toho času ředitel Knihovny Václava Havla. Do úst (čti huby) si Madeleine vzala nově zvoleného prezidenta USA Donalda Trumpa.  "Co mě opravdu hrozně mrzí, je to, že on to udělal tak, abychom se na lidi dívali jinak, a máme nenávidět lidi, kteří nejsou bílí mužští"  Přeloženo.: "my víme moc dobře, koho máme nenávidět a nikdo nám do toho mluvit nebude. Ani nějaký… Trump!"

 

Po celou dobu debaty si pak s panem Žantovským stýskali nad výsledkem voleb, které nevyhrála Maggiina favoritka Hillary, se kterou se prý velmi dobře zná, jsou skvělé přítelkyně, (spíš byly, Albrightová se aktivně zapojila do kampaně Clintonové, takže na jejím nezvolení má svůj podíl, a to se neodpouští), oba si pak marně lámali hlavy nad tím, CO se to vlastně stalo a PROČ se to stalo.

 

Maggiina touha podílet se ještě na stará kolena na bombardování nějaké zemičky, která by se jí zvolením Clintonové prezidentkou nepochybně vyplnila, se rozplynula a tak se přijela vyplakat do země svých předků. Jaký sentiment.

 

Já si ale myslím, že stará čarodějnice si prostě jen moc dobře uvědomila, že se zvolením Donalda Trumpa prezidentem USA ocitla velice blízko propadliště dějin. Může být ráda, mnoho bývalých Jugoslávců by jí nepochybně rádo vidělo stát na jiném propadlišti. To se asi nestane, nicméně po Brexitu a po volbách amerického prezidenta to vypadá tak, že „tam nahoře“ došlo k nějakému pohybu a boží mlýny začaly opět pracovat.

 

Sice pomalu, ale jistě.

Štítky článku: kavárnaUSA

prestiž 1: 44,66 přečteno 1 163×

0 Hodnotit článek 65

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Zhrzená Madeleine Albrightová

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse