Necenzurujeme.cz

Když se někdo opevní před novináři jako Bilderberg

Neb ho jejich část špiní, říká tím občanům: „Bojím se, že se necháte zmanipulovat a neumíte si udělat vlastní názor.“ Myslel jsem, že lidmi takto pohrdá jen „kavárna“.

Ale krutě jsem se mýlil, jak ukázala včerejší konference SPD Tomia Okamury. I když jsem členem jiné strany, v mnohém se s postoji SPD shoduji (vlastenectví, referendum, včetně toho o případném vystoupení z EU či NATO, boj proti islamizaci, i když ne s kontraproduktivními zákazy mešit či s přímou volbou vedení ČT, o němž většina občanů žel mnoho neví…) a odmítám nálepkování jak SPD, tak KSČM jako „extremistické“ či „nedemokratické“ strany.

Po včerejší konferenci SPD však jsem nucen konstatovat těžké rozčarování z jejich až příliš tajnůstkářské podezřívavosti vůči novinářům, včetně těch třeba z Parlamentních listů.

Rozumím tomu, když nedají akreditaci novinářům z ČT nebo jiného média, které je systematicky špiní a nedává jim před volbami adekvátní prostor. Jak ty ke mně, tak já k tobě. Ale zákazy focení a nemožnost být jako řádně akreditovaný novinář přítomen jednání konference, soryjako…, ale to už je přes čáru.

Není to samozřejmě nedemokratické ani extremistické, ale jaký signál to asi tak dává občanům a voličům? A to v situaci, kdy jiné strany vysílají přímý videopřenos ze svých sjezdů na internetu, čímž voličům ukazují aspoň jistou míru důvěry, transparentnosti a otevřenosti? Nebo když pan Staník chce po novináři vrátit akreditaci, protože si dovolil ho vyfotit? To mi spíš připomíná radikální muslimy, kteří se odmítají nechat fotit z náboženských důvodů…, ale od člověka, jenž chce hájit naši svobodu před islamizací, bych tohle fakt nečekal.

Bohužel…, tyhle praktiky mi navozují dojem pohrdání občany ve stylu „pražské kavárny“. Jako příznivce nejen přímé, ale i otevřené a transparentní demokracie, bych od politického subjektu, jenž se jmenuje Svoboda a přímá demokracie, očekával, že si podle toho bude řadových občanů natolik považovat, že jim poskytne přímý přenos i videozáznam celého jednání konference. To by lidem sdělovalo: „Považujeme vás za dostatečně soudné a inteligentní, že ať by si ČT cokoli vytrhla z kontextu a jakkoli překroutila, tak vy, občané a voliči, si o tom uděláte svůj vlastní názor…, máte k dispozici nezcenzurované videozáznamy, můžete si přečíst pravdivé informace jinde, nemáme důvod před vámi cokoli skrývat, cenzurovat a učesávat.“

Leč…, stal se pravý opak. Nechme se tedy překvapit, zda to vedení SPD pochopí a napříště se mnohem více otevře obyčejným lidem jako ryzí demokrat, nebo zda se i nadále bude před „plebejci“ uzavírat a „opevňovat“ jako Bilderberg a podobné „partičky“.

Prezident Zeman, ač si poprávu o některých novinářích myslí svoje…, by tohle nikdy neudělal!

 

„Dej sem tu akreditaci!“ Okamurův tajemník Staník se na celostátním sjezdu SPD vrhl na novináře PL

 

Místní starosta Ange-Pierre Vivoni řekl, že je z nepokojů nešťastný. „Stalo se to proto, že turista je začal fotit a Jihoafričané se nechtěli nechat. Byla to naprosto triviální věc,“ řekl nešťastně.

Korsika zakázala burkini kvůli rvačce. Zraněný Čech byl legionář

 

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Když se někdo opevní před novináři jako Bilderberg

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse