Necenzurujeme.cz

Dienstbier byl odvolán, tak proč ne Pelikán?

Když Pelikán je skutečným problémem, zjm. pokud jde o svobodu projevu v České republice, zatímco pan Dienstbier sice razí prouprchlické názory, ale neudělal v podstatě nic ohrožujícího?

Všiml jsem si, že mnoho lidí je přesvědčeno, že hnutí ANO je více protimigrační než ČSSD, říkáse, že „Sobotka to a ono…“, když ve skutečnosti jsou v tomto ČSSD i ANO názorově dosti pestré, přičemž jediný rozdíl je v umírněnějším vystupování Sobotky a tvrdším vystupování Babiše? Rozhodují snad více slova, nebo činy?

Mnoho lidí sleduje rétoriku toho kterého politika, ale je třeba také uvážit, jakou funkci zastává. Rozumím tomu, že ministr pro lidská práva, ať už jakýkoli, bude z principu více prouprchlický/promigrační než třeba ministr vnitra, protože jeden se na věc dívá z pohledu lidských práv, druhý zase z hlediska bezpečnosti. Ale jestliže je na ministerstvu spravedlnosti ponechán člověk, který ani omylem není v tomto nestranný, ale otevřeně se hlásí k Hatefree culture, po loňských „albertovských událostech“ vyhrožoval všem kritikům islámu kriminálem, načež byl během kratinké doby oficiálně obviněn Martin Konvička za své údajné výroky na Facebooku, jako by to bylo „na objednávku“, člověk, který chce trestat ne jen vtipy na sexuální menšiny, ale tzv. „hanobení třídy a životního stylu“…, zatímco jeho bratr Petr, hlásící se k islámu, je paradoxně mnohem tolerantnější a otevřenější, viz různé na internetu dohledatelné debaty s ním…, tak něco není v pořádku.

Ovšem ne u pana Sobotky, ale spíš u pana Babiše, který odmítal „vyměnit“ jakéhokoli ministra z hnutí ANO, včetně Roberta Pelikána. To, že třeba pan Dienstbier někde prohlásí, že bychom měli přijmout 15000 nebo 50000 uprchlíků, s tím můžeme a nemusíme souhlasit, ale podstatnější je reálný vliv takového prohlášení na to, zda se naše vláda a parlament jako celek k něčemu takovému skutečně rozhodnou. A zatím neregistruji, že bychom přijali migranty v tisícových počtech, jen se „pro všechny případy“ připravují podmínky pro jejich integraci, kdyby se tak někdy v budoucnu stalo. Já si spíše postoj vlády a parlamentu interpretuji jako svého druhu „zdržovací taktiku“ – nebudeme Brusel zbytečně dráždit, nebudeme podávat žalobu na kvóty, budeme dělat, že se na uprchlíky připravujeme, malé množství pomaloučku polehoučku přijmeme, abychom nebyli za ty „nejnesolidárnější“ a mohli Bruselu říct, podívejte se, jsou tu země, které nepřijaly ani to symbolické množství, tak nám „dejte pokoj“…, a počkáme si, až i západ konečně na vlastní zkušenosti pozná, že princip kvót je nefunkční. Nikomu nevidím do hlavy, jen to na mě dělá tento dojem.

Samozřejmě, ve všech koaličních stranách jsou jak lidé, kteří vládu tlačí víc k promigračním postojům, a lidé, kteří ji tlačí směrem k více protimigračním postojům. Já osobně se považuji za odpůrce masové imigrace, ale nejsem v zásadě proti přijímání „rozumného“ počtu migrantů (čím kulturně bližší, tím lépe) s dobrými předpoklady se integrovat tak, aby nebyla ohrožena naše dominantní kultura.

Ovšem jsem přesvědčen, že z vnitrostranického pohledu by bylo pro Babiše mnohem jednodušší odvolat Pelikána, než bylo pro Sobotku odvolat Dienstbiera, za nímž stojí nikoli bezvýznamný prouprchlický názorový proud, reprezentovaný zejména spolkem Idealisté.cz. Jaký ucelený a vlivný názorový proud v ANO by dokázal pro záchranu Pelikána nějak významněji zkomplikovat pozici Andreje Babiše jako předsedy hnutí ANO? Myslím si, že je to naprosto nereálná představa.

P.S. Dobrou inspirací, jak „bezpečně“ pomoci a projevit solidaritu, je dle mého mínění např. přístup státu Izrael.

Lenka Hoffmannová: Izrael ohlásil, že přijme zraněné civilisty z Aleppa

Problém totiž není v migraci jako takové, ale v jejich „vedlejších efektech“, ať už teroristické útoky, nárůst závažných sexuálních trestných činů, tlak na uznávání manželství, kdy manželka je mladší 16ti let, omezování svobody projevu pro kritiky migrace či islámu a politická korektnost obecně, příp. vytváření no-go-zón. Přistěhovalci, kteří sem přichází slušně žít a mají vůli se přizpůsobit našim zákonům a kulturním zvyklostem, jsou mi vítáni, jsem však důrazně proti přijímání takových migrantů, kteří sem přicházejí žít ze sociálních dávek a trvají na svých zvycích, neslučitelných s našimi zákony a tradicemi. A je nutno si uvědomit, že integraci nezajistí žádné rychlokurzy a školení – buď se někdo přizpůsobit chce, nebo nechce. A když nechce, pak žádné „vlídné přemlouvání“ ani tisíce hodin všemožných školení, jak si to představují neomarxisté, nemá smysl, jsou to jen zbytečně vynaložené peníze.

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Dienstbier byl odvolán, tak proč ne Pelikán?

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse