Necenzurujeme.cz

BBC dělá z fandů IS „hvězdy“

Bývalý britský boxer Anthony Small alias Abdul Haqq, konvertita k islámu a veřejně sympatizující s islamisty má působit v pořadu s názvem „Muslims like us“ (Muslimové nás mají rádi).

Píše o tom známý britský deník Daily Mail:

BBC under fire for giving ISIS supporter Anthony Small air time on Muslims Like Us

Small se ve 24ti letech vzdal slibné boxerské kariéry, konvertoval k islámu pod jménem Abdul Haqq a stal se muslimským aktivistou, silně ovlivněný „kazatelem nenávisti“ Anjemem Choudarim.

O Choudarim se na české Wikipedii dočteme např toto:

„Anjem Choudary (* 1967, Londýn) je britský radikální muslim, odsouzený v září roku 2016 k 5, 5 letům vězení za podporu tzv. Islámského státu. Je také muslimem, který veřejně uznal chalífát, vyhlášený IS.“

A o samotném Abdulu Haqqovi se v tomto článku dočtete:

„Na jednom z publikovaných videí dokonce ospravedlňoval stětí hlavy amerického novináře Jamese Foleyho. Zatím se mu však přes jeho podporu radikálního islámu daří unikat před spravedlností. Stejně jako jeho vzor Choudaryho také Haqqa doposud všechny soudy zbavily veškerých obvinění. To z něj však podle profesora z Centra bezpečnostních a zpravodajských studií Anthonyho Gleese nijak nesnímá vinu.“

Tak opravdu nevím, kam se ten evropský absurdistán řítí. U nás se dělá „haló“ z úspěchu kapely Ortel na Slavíkovi, mimochodem, nejsem si vědom, ať už je tato kapela jakákoli, že by nějaký její člen veřejně obhajoval zavraždění nějakého člověka…, za to v politicky korektní Velké Británii dostávají známí fanatičtí islamisté prostor v hlavním vysílacím čase, a to v reality show, někdy příhodně nazývané jako „muslimský Velký bratr“.

Připadá mi to, jako by nám naše známé „elity“, lhostejno, zda ty české, britské, či třeba švédské, chtěli vsugerovat fiktivního „nepřítele“, „hrozbu našim hodnotám“, „hrobaře demokracie“, „islamofoby“, „agenty Kremlu“…, a jakými dalšími „komplimenty“ častují všechny trošku vlastenecky cítící lidi od Zemana po Ortela, od Nohavici po Konvičku, od Robejška po Samkovou…, aby zakryly nepřítele skutečného, jímž jsou ne jen sami radikální islamisté, ale zejména, a to chci pomyslně podtrhnout…, největším nepřítelem jsou „domorodci“ a nemuslimové, kteří tyto nenávistné fanatiky obhajují, kteří dopouštějí, že nejsou po zásluze trestáni a odsuzováni, kteří zlehčují jejich nebezpečí a kteří se snaží umlčet ty, kteří odvážně veřejně říkají a píšou skutečnou pravdu. A tito obhájci nenávisti, kteří na venek proti téže nenávisti údajně bojují, to dělají v lepším případě z přecitlivělé naivity, ale ve většině případů jde o konkrétní osobní zájmy, ať už jde o peníze, možnost být viděni v celoplošných TV kanálech (nejlépe v těch veřejnoprávních), lepší kariérní postup, místo v politice, (ne)ziskovkách či státní správě, o levnou otrockou pracovní sílu (což nejlépe „zastanou“ ti špatně integrovatelní…), nebo třeba o rozklad sociálního státu jeho zahlcením, aby ve výsledku měly bohatí ještě nižší daně než nyní a práce byla levnější (tedy hůře placená).

A masová média jsou pro tyto lidi ohromným pomocníkem, nástrojem manipulace veřejnosti, neboť přiznejme si upřímně, kolik lidí i z těch, kteří mají přístup k internetu, si hledá informace o domácím i zahraničním dění z nezávislých zdrojů. Myslím si, že více jak deset procent populace to nebude, což je potřeba změnit. A to můžeme změnit jen my sami, tím, že budeme naše známé, přátele, příbuzné a kolegy v práci informovat, co se skutečně děje, mluvit s nimi o tom, že z „večerních zpráv“ se ne vždy dozví celou pravdu, že je náš způsob života ohrožen, a že proto nesmějí zůstat pasivní, ale naopak musejí pro záchranu svobody, rovnosti a demokracie něco dělat, že musí myslet ne jen na sebe („Já se toho stejně nedožiju,“ a podobně…), ale také na své děti a vnoučata, zkrátka, že přišel čas, kdy nečinnost se může rovnat faktické toleranci vůči zlu.

 

Štítky článku:

prestiž 1: 15,04 přečteno 514×

0 Hodnotit článek 8

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

BBC dělá z fandů IS „hvězdy“

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse