Necenzurujeme.cz

Odbor proti dezinformacím nás táhne na východ!

Tedy nikoli návštěva přijetí čínského prezidenta ani snaha o dohodu s Putinem, ale snaha nastolit zde zárodek cenzury internetu, podobné té ruské a čínské.

V Rusku měly problém holčiny s punkové kapely Pussy riot, na ruské konzervativní poměry kapely poměrně kontroverzní, byť já osobně odmítám kriminalizaci podobných projevů, naopak u nás byla snaha jistých lidí s právnickým vzděláním (o to je to horší), stěžovat si (naštěstí neúspěšně…) u Rady pro rozhlasové a televizní vysílání na to, že bylo vůbec umožněno v pořadu Zlatý slavík vystoupit lidem z kapely Ortel. Tedy nikoli za obsah (že by třeba tato kapela v TV řekla/zazpívala něco nevhodného, nenávistného, urážlivého či v rozporu se zákonem…), ale čistě za to, že jistí „nepohodlní lidé“ prostě „nemají v TV co dělat“, i kdyby tam mluvili jen „o počasí“, tj. kádrování jako vyšité.

V Rusku vyhodili z univerzity Andreje Zubova, protože kritizoval anexi Krymu, u nás vyhrožují Kláře Samkové (za srovnání islámu s fašizmem) či libereckému soudci Miloši Zbránkovi (za jeho satirické články o migrantech), o nátlaku na vyhazov Martina Konvičky z Jihočeské univerzity, ačkoli nepřednáší o islámu, ale o entomologii (nauka o hmyzu), raději ani nemluvit…, to je dnes podobně nebezpečné jako v Číně se zastávat tibetského dalailamy. V Rusku začalo tažení proti „veřejné propagaci homosexuality“, u nás se rozjíždí tažení proti „homofobům“, tj. lidem, kteří jsou upřímně přesvědčeni, že homosexualita je nemoc či úchylka, příp. jim jejich víra říká, že homosexuální vztah/sex je hřích. Naproti tomu schvalovat kamenování je povoleno v zájmu respektu k odlišným náboženským vyznáním. V Rusku zavádějí vlasteneckou výchovu na školách, u nás zase výchovu multikulturní. V Rusku bojují proti neziskovkám placeným ze zahraničí, u nás se zase bojuje se „zahraniční propagandou“, na západě se rozjíždí cenzura zpráv z nezávislých médií (např. Facebook a Google…), takže jediné, co mi z toho vychází, je, že ti, kteří hřímají, jak se nás ti a ti „agenti Kremlu“ snaží táhnout „zpět na východ“, jen zakrývají svou vlastní snahu přesně o totéž, přesněji řečeno – obsah je jiný, cenzurovaná témata jsou jiná, ale sama cenzura, samotný nátlak (buď budeš mlčet, nebo nebudeš dál soudcovat/profesorovat…), ten se nijak zásadně neliší od toho, co protiruští „inkvizitoři“ vyčítají tamějšímu režimu.

Tak mi, lidičky, povězte, jak mám těmhle „obráncům práv a svobod“ upřímně věřit, když (ne jen) ze mě, ale z většiny lidí, dělají totální hlupáky?

 

Štítky článku:

prestiž 1: 15,14 přečteno 555×

1 Hodnotit článek 9

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Odbor proti dezinformacím nás táhne na východ!

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)
Frank Krejčí:
Tak nejak se divam ja, na informace a desinformace o ruznych cirkvich. Jedna ma boha, druha ma Allaha, treti Budhu, pak nejaka Krisna, dal si nepamatu…

V interní diskusi je 1 příspěvků | poslední příspěvek 25. 11. 2016 6:47 || Diskutovat

Facebook diskuse